Радиопредаване

  • 1 281
  • 5
Здравейте на всички! Много се зарадвах, когато открих, че хора с увреждания си имат клуб в интернет. Аз се казвам Александър Миланов и работя в радио НЕТ. Принципно там съм редактор. Доскоро по нашето радио имаше предаване на хората с увреждания. А сега от първи август 2005 година отново започваме с това предаване. То ще се казва както ипреди - "Всички хора са различни". И за да бъдем полезни на всички имам питане: според вас какво трябва да включим в него, кои хора да са водещи, как да изгрежда то, какво да има в него... давайте ни съвети, защото ние имаме нужда от тях! Благодаря ви! Party
Виж целия пост
# 1
  Добре дошъл!
  Едва ли в няколко реда ще мога да отговоря на въпросите ти, но и другите майчета ще помагат.
  Винаги се радвам, когато хора от журналистическата гилдия са отворени към  проблемите, които се разглеждат и в този форум. Тук сме обединени около грижите за нашите съкровища - децата ни изискват специално отношение и много, много любов. 
  Няма да изненадам никого, ако кажа, че най - големите проблеми, с които ежедневно се сблъскваме, са свързани със здравната система. Прехвъляне от лекар на лекар, поставяне на диогнози, впоследствие отричани и невъзможност да бъдат извършени дадени изследвания бързо, точно и компетентно, за да се проведе съответното адекватно лечение... мога да продължавам още много за съжаление, но мисля, че стана ясно, какво имам предвид.
  Едва ли едно радиопредаване би могло да се пребори с огромната тромава машина, наречена "здравна система", непрестанно подлагана на реформи, поправяна и недомислена..., но бихте могли просто и ясно да разглеждате от практическа гледна точка, какви са правата и задълженията на пациента и лекаря. Какви са спецификите при лечението на деца, защото при тях бързото поставяне на точната диагноза е от огромно значение. Личният разказ, на хора, решили да излязат от анонимност /което за радио е значително по - лесно отколкото за ТВ/ също има своя смисъл.
  В общи линии за това се сещам сега... но съм сигурна, че има още много какво да се допълни. Колкото до водещите, това до голяма степен е политика на самата медия. Ако А.Митов и Виза Недялкова са отворени към идеята, защо пък точно хора с увреждания да не водят свои рубрики в едно такова предаване  Laughing
  И не на последно място искам да ви поздравя - рядко млад журналист като вас обръща поглед към децата, изискващи специални грижи!
Виж целия пост
# 2
Здравей и от мен,

Поздрави, че си решил да пишеш тук.
Аз си мисля, че интеграцията и създаването на по-достъпна среда за хората също е важна. Защо да не се организира едно посещение на София ленд на специални деца, най-добре е да се направи съвместно с някое друго училище, за да има повече деца и да се научат на разбирателство. Ходене на кино, или в Патиланци, или на Витоша... Също много ме развълнува темата на Боби, младо момче в количка, което искаше да отиде на море, но се оказа много трудно да си намери квартира. Мисля, че с помоща на форума успя.
Някаква инициатива всеки месец да се създава радост на тези деца и хора - да се почувстват като другите, да отидат там където не са могли, да ги видят повече хора и да общуват...
Виж целия пост
# 3
Добре дошъл г-н Александър,
идеята е доста добра
Проблемите на хората с увреждания не са само когато те са деца. Започват от раждането и приключват до края
Ако се замисли човек, колко програми за защите на Ромите и техните деца има, и колко за децата с увреждания, кого подкрепя държавата и кого не, колко центъра за интеграция на роми биха се финансирали и колко на деца с увреждания Twisted Evil
Не ме разбирай погрешно, нямам нищо против ромите, а против политиката на социално стимулиране на държавата
И още колко струва лечението на едно дете с проблеми:
  • по колко се плаща за преглед
  • по колко се плаща за лекарства
  • как единият член на семейството, ако дай боже остане и с двамата родители, та как единият от тях въобще не може да работи
  • как баба и дядо пазят в тайна детето с проблем и влияят "подкрепящо" я на мама, я на тати
  • колко струват специалните приспособления за лица с увреждания и има ли ги изобщо (например единствен вносител за ножица за леворъки е Солинген и то по поръчка, като при това леворъчието не е дефект)
  • къде и как работят порастналите деца с увреждания

Като се замисля само и ме хваща яд каква антисоциална държава имаме Twisted Evil
Виж целия пост
# 4
Чудесна идея. Това което е написала Нина са моите мисли. Имам и много идеи, но нека тръгне предаването -ще ви подкрепя откъм идеи- ако желаете разбира се:) Това което мен ме вълнува и по което уж се опитвам да направя нещо е интеграцията на децата с увреждания и хронични заболявания. Всъщност почти целия форум се е ангажирал с част от осъществяването на идеята.
Може да разкажете за нашия форум. Всички ние направихме едно уютно място. Всяка една от мамите е лице на този форум. Аз се възхищавам на борбеността и вярата им.  От нашия форум могат да тръгнат доста добри инициативи.
Виж целия пост
# 5
  car003 atwork afwitch newsm51 coolcoolот 1 август на 106.9 мгх
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия