Готовите супи на Maggi !

  • 17 937
  • 58
Здравейте ,синът ми е на 2 години и 3 месеца,храни се с това което и ние ,но моля за съвет днес му дадох от готовите супи на Маги ,чаша вкусна супа Laughingпилешка с кротони ,пише че е без консерванти ,то не че няма вече във всичко химия ,но незнам дали да му давам, е не всеки ден а само когато ме домързи да готвя BlushВие давате ли на вашите малчугани ?
Виж целия пост
# 1
давам , но не мн често  Peace
Виж целия пост
# 2
Записвам се да следя темата.
Това е добра идея за нещо бързо за ядене, не се бях сещала досега.
Предполагам, че не би трябвало да има проблем, все пак след 2 години повечето деца ядат вече храната на възрастните.
Виж целия пост
# 3
Започнах да давам след като навърши 2 г. и 6 м.
Страшно ги харесва и често /един-два пъти в седмицата/ ме кара да й купувам супите, които се правят в чаша.
Нямат консерванти, но имат някакви други стабилизиращи съставки и подобрители.

Виж целия пост
# 4
Страх ме е да му давам такива неща. Предпочитам да сготвя нещо набързо, ако нямам време.
Виж целия пост
# 5
Аз до сега не съм давала от тази супа, но ти ме подсети да го направя в най-скоро време. Моето дете е по-голямо, но смятам, че можеш да даваш и ти на твоето ако я харесва.
Виж целия пост
# 6
Не знам при супите как е, но бульоните кубчета на Магги и Галина Бланка имат една доста вредна съставка - мононатриев глутамат или натриев глутамат, на английски MSG, Monosodium glutamate. Такава имат и повечето готови подправки, подобни на тях.

Вижте в съдържанието на супите дали я има тази съставка (може и да я няма, но се съмнявам), а за нея повече инфо- в google-то. Аз отдавна не ги използвам подправките им нито за нас , нито за детето.
Виж целия пост
# 7
Не ползвам, нито за нас, нито за децата.
Виж целия пост
# 8
пилешка с кротони ,пише че е без консерванти ,то не че няма вече във всичко химия ,но незнам дали да му давам, е не всеки ден а само когато ме домързи да готвя BlushВие давате ли на вашите малчугани ?

Ти мислиш, че няма консерванти ли ? Тези супи са пълен боклук... Sick Аз на себе си не бих го дала, пък камо ли на детето.... Naughty
Виж целия пост
# 9
повече информация за мононатриев глутамат: http://missby.wordpress.com/2008/02/26/mng/
Виж целия пост
# 10
и аз така давам кога то ме до мързи да сготвя или сме се прибрали късно
Виж целия пост
# 11
В тези супи няма нищичко, ама нищичко полезно. Не мисля че са удачна храна за малки деца, пълни са с овкусители, оцветители и подобрители.  Sick Все пак здравето на малките съкровища е важно нещо, по-важно от нашия мързел... Naughty
Виж целия пост
# 12
Не му давам такива супи.
Виж целия пост
# 13
Аз още не давам такива супи на малката Peace
Виж целия пост
# 14
В тези супи няма нищичко, ама нищичко полезно. Не мисля че са удачна храна за малки деца, пълни са с овкусители, оцветители и подобрители.  Sick Все пак здравето на малките съкровища е важно нещо, по-важно от нашия мързел... Naughty
Напълно подкрепям Peace
Но понеже не си падам по крайностите - не мисля, че веднъж на седмица или две ще се отрази чак толкова. Все пак по-добре това, отколкото гладно дете! Всичко се случва - да забравиш, липса на време, изненадващ ангажимент - бих спасила положението без да се замислям много, но целенасочено не бих хранила с такова нещо!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия