не кърмя от година, но все още имам кърма - нормално ли е?

  • 1 710
  • 10
Момичета,

след като близо 2години бях горда мама кърмачка, успешно се отбихме! Стана плавно и безпроблемно, но от тогава имам странен проблем - гърдите ми от време на време се "пълнят" - издуват, стават болезнени и от най-малкото усещане за детето, се появява онзи странен бодеж ... аха да тръгне кърма.  Ако стисна си излиза мляко. Често се случва и по сутиена да имам петна от капчици мляко.

Дали е нормално това или имам повод за притеснение?!
 
Виж целия пост
# 1
Консултирай се с гинеколога си да ти изпише хапчета за спиране на кърма.
Виж целия пост
# 2
Чела съм, че е нормално, но за жалост не помня къде и какво трябва да се направи. На твое място щях да питам в кърмаческия. А може и гинеколога си да питаш, но според мен той ще ти предпише хапчета, а в кърмаческия могат да ти дадат и други решения.
Миисля, че няма никаква връзка с периода на кърмене.
Виж целия пост
# 3
Консултирай се с гинеколога си да ти изпише хапчета за спиране на кърма.
Peace
Виж целия пост
# 4
Консултирай се с лекар
Виж целия пост
# 5
Нормално е - практически не е минало много време, откакто си отбила (лекарите смятат, че е нормално повече от 6м след спиране на кърменето да има капки при стискане). Процъфтявала 2 години лактация не се прекратява напълно току-така  - всъщност понякога даже баби споделят, че от гледката и гушкането на бебето безпогрешно усещат рефлекс на потичане в гърдите. Който е кърмил продължително, очевидно задейства някаква програма, която си остава доживотно да действа - или поне аз така си го обяснявам Mr. Green Загледай се кога ти се случват тези неща - обикновено са около овулацията или преди менструация, когато нивата на хормоните се колебаят.
Ако си имала проблеми с повишен пролактин преди раждането, е добре да отидеш при ендокринолога си. Ако не си имала - изчакай още някой месец да видиш как ще вървят нещата и ако продължава със същата сила, тогава може да идеш на гинеколог да пуснете едни изследвания за всеки случай (макар че най-вероятно ще излезе, че всичко си е в норма).
Виж целия пост
# 6
Консултирай се с лекар Peace
Виж целия пост
# 7
Браво! 2 години - майка-героиня!   bouquet Посъветвай се с гинеколога си
Виж целия пост
# 8
Миисля, че няма никаква връзка с периода на кърмене.

явно има  Blush
Виж целия пост
# 9
И аз имам подобен проблем и тъкмо търсих нещо по темата за отбиването и попаднах на твоят въпрос  Flutter.
При мен ситуацията е следната: Кърмих до преди 2-3 седмици. Малкият сука около 3 месеца само сутрин и той сам постепенно загуби интерес, така че нямах прекалена лактация и се чудех защо продължава да ми избива по някоя друга капка кърма  Thinking. Забелязах, че явлението се засилва когато той е неспокоен, а тази седмица такива ситуации не липсваха (уролог му забелиха пишата ooooh!).
Ще следя темата и ако науча нещо ще докладвам Hug
Виж целия пост
# 10
Момичета, благодаря ви за отговорите! По спокойна съм, но определено ще се консултирам и с гинеколожката.
Всъщност hedra е права - наистина като се замисля, тези прояви са най-силни преди цикъл и по време на овулация!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия