Кърмене и будуване нощем

  • 616
  • 7
Привет, момичета!
Дойде време и това да питам, а именно има ли връзка между кърменето и неспането нощем? Разказвам накратко, почти изцяло кърмя, чат-пат давам по някоя лъжичка пюре или безмлечна каша. Общо взето захранването не върви, но за сметка на това нощем се буди на час, час и половина, като не всеки път иска да се кърми. Просто будува! Tired Памперса сутрин и задоволително пълен, дори и да не е яла всеки път щом се ококори. Има случаи, в които като намажа венците с гелчето и се успокоява и заспива. Има и такива, в които просто се събужда и след около двайсетина минути е заспала без проблем. Всъщност притеснява ме това будене, без причина или има, но за мен е невидима? Crazy Приемам всякакви съвети, дали е от храна, зъби или каквото и да било друго.....  А може би не й стига ......? Какво да правя..... Confused
Виж целия пост
# 1
Здравей.
Със сигурност не е последното,защото големият ми син не е кърмен и пак се събуждаше по десетки пъти на нощ.
Всичко може да е -зъбки,нужда от мама,темперамент на детенцето  и т.н.Също се размърдват при преминаване от една фаза на сън в друга.
Ние откакто спим заедно тримата/към 4 часа ставаме четирима ooooh!,защото и баткото идва при нас/,нямам проблеми със събуждането.
Виж целия пост
# 2
Здравей  GoldenEyeful ,нашите бебоци са почти на една възраст ние сме родени на 17.02 2008 и по същият начин се будим и аз мисля че не е от това че не и стига .По скоро от зъбките въпреки че от 4-5 месеца е така,всяка нощ се будим по 4-5 пъти и сме на цицата,когато се събуди единствено аз мога да я успокоя при всички останали реве ама се къса.И аз все пак се питам на какво се дължи това будене,вече нямам сили по едно време исках да я отбивам поради тази причина,но сега се отказах още малко се надявам да издържа.Ще следя тази тема с интерес breastfeeding
Виж целия пост
# 3
Здравейте и от мен,моето мом4енце е на 5месеца и от половин месец се буди по 5-6пъти ве4ер и само ако цока заспива веднага,ина4е реве и будува с 4асове,не ми се вярва да е гладен,най -вероятно е от зъбките newsm78Явно е период и трябва да се въоражим с търпение,колкото и уморително да е,но и на тях не им лесно да ги сърбят вен4етата  bouquet
Виж целия пост
# 4
Моята девойка е вече на 10 месеца и половина и продължава да се буди нощем и то горе долу в едни и същи часове към 12- 1, към 3ч. и към7ч. Rolling Eyes. Аз съм го приела за нормално ,явно искат да са си при нас Laughing
Виж целия пост
# 5
И ние сме от будещите се по няколко пъти всяка нощ, на практика моето момиче суче по начесто нощем отколкото през деня, но не съм си мислила, че това може да е проблем, защото знам, че има много други като нас дори и доста по-големи. Според мен няма защо да се безпокоиш, особенно пък, че не ти достига кърма,  като се има предвид пълния памперс, просто трябва да чакаш да отмине и ако не спите заедно предполагам, че по-добрия вариант ще е да сте заедно за да можеш  и ти да си починеш.  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички!   bouquet Поне се успокоих, че не е недостиг на кърма. Дано по-скоро отмине, че вече съм като сянка. Tired
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми е на година и три месеца вече и все още с буди нощем  Tired, ама от месец насам и тя се буди през час, аз поне съм сигурна че не е от глад, защото на вечеря яде с нас. Кърменето вечер й е за заспиване , а не за наяждане .
Аз вече си мисля че  е от зъбките, гледам има пробил кътник и други подути, адски е изтощително все да си на разположение вечер, ама се моля дано да е поредния период и да мине, а колкото до отбиването и аз по едно време си го мислех ,ама племенницата ми е на година и единадесет месеца, не е кърмена и месец  а пък се буди нощем все още  Confused. Явно си има такива деца, които се будят независимо дали се кърмят или не.
Аз лично се надявам скоро да започне да спи по цяла вечер или поне да се буди максимум два-три пъти.
Пожелавам ти и на теб спящо бебе вечер скоро и много сили и кураж   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия