Осигуровки

  • 3 274
  • 50
На реална или минимална заплата ви осигуряват?
Ако сега ви осигуряват на минимална, бихте ли се съгласили, да се прехвърлите на реални осигуровки, въпреки, че това ще намали доходите ви? 

Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Нито на реалната, нито на минималната.
Но, все пак е по-близко до получаваната сума.
Да бих искала да ме осигуряват на реалната заплата, защото никой в никоя банка не се интересува, че всеки месец вземаш 1000 лв., искат сумата, върху която те осигуряват.
А като тази сума е 220 лв. иди изтегли и 1000 лв. кредит.
Пък нали и за пенсия се борим. Mr. Green
Виж целия пост
# 2
В момента съм на осигуровки върху реалните ми доходи. Сама определям размера върху, който ги внасям, което е предимството /но едновременно и недостатъкът/ на свободните професии. Ограничена съм само от минимума и максимума по закон.
Виж целия пост
# 3
осигуряват ме на реалния доход.
Виж целия пост
# 4
Осигуряват ме на реалният доход.
Виж целия пост
# 5
Осигуряват ме на минимална заплата. Да, бих искала осигуровките ми да са на реална заплата. В крайна сметка, така ще взимам по-голям болничен, когато ми се налага, няма да имам проблеми за кредит, а и нали сме вече част от Цивилизацията, да му се невиди!
Виж целия пост
# 6
Осигуровките ми са върху реалната заплата. Предстои ми смана на работодателя и смятам, че новата работа , която започна, трябва да включва осигуровки върху реална заплата. Влиянието е върху болнични, отпуски и не на последно място пенсия, колкото и далечно да ни се струва това време.
Виж целия пост
# 7
В момента ме осигуряват на реалния ми доход.
Една от причините да напусна предишната си работа беше, че ни осигуряваха на минималния праг за специалността, а не на реалната заплата.
Виж целия пост
# 8
На реалната заплата съм осигурена от десетина години насам. В началото ми беше кофти да гледам какъв процент от дохода ми се стопява в данъци и осигуровки, всички по това време бяха назначени на минималната заплата. После свикнах.
Виж целия пост
# 9
В момента си търся работа.
Едно от нещата, на които държа е осигуряване на цялата заплата.
Погрешно разсъждение е това, че ти се вземат част от доходите за данъци.
Аз обявявам чистата заплата, която искам, останалото е работа на работодателя.
Пък и трябва да се мисли за кредити, болнични, пенсии, майчинство и т.н.
Виж целия пост
# 10
На реална заплата.
Не бих започнала работа някъде, където не ме осигуряват на реална заплата.
Виж целия пост
# 11
На реална заплата.
Не бих започнала работа някъде, където не ме осигуряват на реална заплата.

 newsm10
Виж целия пост
# 12
В момента си търся работа.
Едно от нещата, на които държа е осигуряване на цялата заплата.
Погрешно разсъждение е това, че ти се вземат част от доходите за данъци.
Аз обявявам чистата заплата, която искам, останалото е работа на работодателя.
Пък и трябва да се мисли за кредити, болнични, пенсии, майчинство и т.н.

Осигуровките се плащат въз основа на заплатата. А, за твоето задължение по осигуровките, работодателят е само посредник.
Виж целия пост
# 13
В държава като нашата бих предпочела да ме осигуряват на минимална заплата. Съмнявам се, че нашето поколение в по-голямата си част ще доживее до пенсионна възраст, колкото и мрачно да звучи това. А пък и да доживеем, мерси за таквиз пенсии! Дори да се натрупа някакъв пенсионен фонд, за 30-40 години, все ще се намери кой пак да го окраде.
Когато видя, че парите в тази държава се изразходват по смислен и рационален начин, тогава бих се радвала да бъда съвестен данъкоплатец и да се осигурявам напълно.
/все пак гласувах с първата опция, понеже съм в държавната сфера/
Виж целия пост
# 14
На реална. Не бих станала никога част от сивия сектор. Въпрос на убеждения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия