ЙОГА

  • 743
  • 5
Здравейте! Искам да вкарам във форума темата за йога. Не съм я практикувала, но искам всеки който знае повече неща за нея да сподели. Насочила съм се към клуб Патанджали за йога в Пловдив. Ако някой знае нещо повече за този клуб нека сподели.  Praynig
Виж целия пост
# 1
В тази тема има доста интересни неща  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289839.0
Виж целия пост
# 2
Здравей,
и аз проявявам интерес към йогата, засега нямам много свободно време, но смятам скоро да започна да практикувам. Ти как се насочи точно към този клуб, някой ти го препоръча ли? В коя част на Пловдив се намира?
Виж целия пост
# 3
Бях се запалила преди няколко месеца на тема йога и ходих няколко пъти. Определено разбрах, че това не е занимание за мен, някак ми е статично, аз си падам малко холерик, обичам да има повече динамика, движение. Другото, което не ми хареса (специално там, където ходих) беше, че имаше една групичка фанатично настроени лелки, които упорито ми досаждаха, въпреки опитите ми да ги отрежа одмах.
Виж целия пост
# 4
Дано някой от знаещите да се включи. Темата и на мен ми е интересна. Преди две години започнах да се занимавам, посещавах занятия и много ми харесваше. Но продължи само няколко месеца, т.к. забременях и йогата, дори за бременни, нещо не ми понасяше. Сега от няколко дни съм решила пак да възобновя заниманията си, но самостоятелно, т.к. нямам време да хода на курсове, а и имам чувството, че заниманията с йога е добре да са рано сутрин. Та по този повод се поразрових из нета и си свалих една книжка, която ми допада като начин на поднасяне на информацията и мисля да се придържам към нея - The complete Idiot's guide to Yoga. Само се чудя дали от време на време да не се консултирам с някой инструктор относно правилността на изпълнение на асаните и дишането.

Темата, към която mijjjka e дала линк наистина е страхотна. Вчера я прочетох на един дъх. Има доста полезна информация там.

Да кажа, че най-важното нещо в йогата е правилното дишане. Ако не се диша както трябва при изпълненето на асаните, няма да има никакъв ефект. От линковете дадени в гореспоменатата тема си намерих и една книжка, посветена изцяло на дишането.

Кафе с Канела, защо не пробваш да смениш мястото/инструктора? Фанатизирани последователи на каквото и да е и мен ме отблъсват, та напълно те разбирам.
Виж целия пост
# 5
Здравейте ! В нета разбрах за тях Юнона, никой не ми ги е препоръчал. Намират се във физкултурния салон на СОУ Цар Симеон Велики, гр. Пловдив. Някой ако знае нещо повече да каже  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия