Проектът "Защитено жилище"- Варна: моля ви за подкрепа

  • 48 767
  • 30
Уважаеми съфорумци, проектът „Защитено жилище” в гр. Варна се нуждае от нашата помощ!

Сдружение Асоциация на родители на деца с церебрална парализа и на деца с вродени, придобити и наследствени увреждания  гр. Варна осъществява  дейности, целящи подпомагането на социалната интеграция и личностната реализация на децата с трайни, инвалидизиращи увреждания.
 
От 2007 година организацията е доставчик на социална услуга “Защитено жилище за хора с умствени увреждания”. В единственото в България /за сега/ Защитено жилище - в апартамента, предоставен от Областна управа живеят шест момчета с умерена умствена изостаналост. Те  са без родители и до разкриване на жилището са били в социални домовете в с. Искра и с. Васил Друмево.

Основната цел на жилището е да научи момчетата да живеят самостоятелно и пълноценно, да ги  приобщи към нормалната социална среда, да съдейства за това те да водят  достоен живот.
В жилището екип от четирима души работи по програми за битово самообслужване, готварство, планиране, пазаруване и бюджетиране. Провеждат се занятия по трудотерапия, арттерапия и други. Бяха направени необходимите усилия, за да стане възможно по време на редовната учебна година младежите да посещават занятията в помощното училище в гр. Варна.

Защитено жилище за хора с интелектуални затруднения – Варна ползва издръжка от Републиканския бюджет, която представлява около 40% от необходимата сума за месеца. Освен това има и доброволчески посещения и участие в груповата работа с младежите, за които обаче са необходими консумативи и подходящи материали. За съжаление тези средства далеч не покриват  реалните разходи за издръжката на жилището.

Хубавото е, че хора от различни браншове са ангажирани с инициативата и тя получава обществена подкрепа.

Необходими са около 2300 лева, за да бъдат покрити разходи по поддръжка на жилището /голяма сметка за ток, който не е отчитан почти 6 месеца, вода и постоянна телефонна линия, зимни дрехи, учебници и помагала за училище и за занятията в жилището/. Разчитаме и на вашата подкрепа за нашата инициатива.

За всеки от разходите ще ви бъде предоставен документ, на ЛС бих пратила телефони за контакт. Всички варненски съфорумци са поканени да се присъединят към инициативата на Сдружението и да помогнат с каквото могат.

Банковата сметка на Сдружението е:

Общинска банка;  SOMB9130   BG37SOMB91301016911801

Титуляр Асоциация на родителите на деца с ДЦП и други вродени или придобити увреждания.

Ще ви бъдем благодарни за всяка подкрепа, която ни окажете.
 Hug
Виж целия пост
# 1
Ако мога да бъда полезна, знаеш къде да ме намериш.
Виж целия пост
# 2
Миналата година имаше изложение на изделия, изработени от момчетата в часовете по арттерапия. Рисуваните чаши се изкупиха много бързо. Просто са разкошни. Моята Ния си хареса една и тя вече си е "нейната чаша", разни фирми купиха за офисите си, пък и за красота у дома.

Тази година ще има подобна инициатива, предполагам, че отново ще са изделия от арттерапията, но може би този път ще са колажи или картини на различна тематика.

Нужни са топли, запазени якета и обувки за зимата. Simple Smile

Благодаря на всички, които до този момент се отзоваха  на ЛС. Hug
Виж целия пост
# 3
Тук също имаме подобно жилище, отчасти спонсорирано и предоставено от общината, жените там се чувстват много добре! Познати са ми допълнителните разходи и проблеми и с удоволствие бих помогнала!Ако може по-вече информация къде се намира,къде примерно и как да се намерим с някоя от вас, телефон на лични ...скоро ще си идваме във Варна и може да се видим!Мога да разпространя информацията сред приятелите си във Варна,много от тях биха помогнали ,ако знаят  bouquetУспех във всичко Hug
Виж целия пост
# 4
Може би да дадете някакви ориентировъчни размери за младежите, номер обувки и т.н. няма да е лошо  newsm78
Виж целия пост
# 5
надявам се и стискам палци да излезете от т.н.дупка ,да продължавате и за напред с оптимизма,с които сте запо4нали да не се от4айвате  bouquet
Би ли пуснала два списъка CrazyЕдин за текущите нужди на жилището и децата.И един за спешните такива PeaceТака според мен много хора по-лесно ще с еориентират как да са полезни Hug

УСПЕХ Peace
Виж целия пост
# 6
Имам някои идеи. Ще ги обсъдим и ще помогнем с каквото можем.
Виж целия пост
# 7
Писах на ЛС. Дайте някакъв адрес и размери! Peace
Виж целия пост
# 8
Здрасти Мишона. Радвам се, че видях постинга ти - не че е радостен де, а в смисъл,че не го пропуснах. Ще се включа! Поздрави всички момчета и колеги. Дано мога да се отбия във Варна във вторник - този вторник да ви видя.     
Виж целия пост
# 9
Момичета, благодаря ви за идеите и подкрепата! Hug
Nadina, списък с №-та на обувките и за якета ще пратя на лични, за да не утежнявам нещата тук.

Lavender, Дидка, akhyal_katya , в понеделник ще пусна списък тук с крайно необходимите неща за жилището. Не забравяйте, че тук живеят не точно "деца" Laughing, а младежи, над 17 годишни са. Simple Smile И са общо шестима, за сега. Ако, дай Боже, се развият нещата и опитът с това жилище в петгодишен, евентуално, период е успешен, ще има и друго жилище, и трето и така, докато изведем всички от институциите. Това е бъдещето.

 Галче, Анджи Hug писах ви.
Виж целия пост
# 10
Мишона, в защитеното жилище във Варна на стената до хладилника има едно корково табло със снимки от лятото, готварство. Виж там разпитай момчетата - най-вече Цецо и Валери за мен и ще ме покажат. Миналата година карах летните смени в съботата и неделята и много се забавлявах, сега ме "завъртя" друга центрофуга.

Знам, че така, както стоят нещата в жилището, са много много важни парите за консумативите.
А за второто защитено жилище - аз чакам с нетърпение да има такова. Вече Асоциацията има толкова много опит с поведението и адаптацията на ползвателите, а и толкова много хора имат нуждата да излязат от институциите и да заживеят в добра масова среда. Е това отнема толкова време и усилия!         
Виж целия пост
# 11
Момичета, оказа се, че имам възможност още днес да пусна списъци.

Ето:

Размери /Не пиша имената, защото не е редно!/

А – обувки № 43, височина 175, талия 80
Б- обувки №41, височина 168, талия 74
В – обувки №41, височина 163, талия 79
Г – обувки № 38, височина 157, талия 63
Д – обувки №38, височина 153, талия 79
Е – обувки № 38, височина 164, талия 72
    
Д. има дефект в стъпалата и обувките трябва да са по високи и твърди при петата.

Списък за дрешки

• Пантофи/ чехли – 6 бр.
• Чорапи – 24 бр.
• Бельо /долно – гащи, боксери и т.н./ - 24 бр.
• Тениски – 12 бр.
• Пижами – 6 бр.
• Анцузи – 6 бр.
• Шапки – 6 бр.
• ръкавици – 6 бр.
• Колани – 6 бр.

 Simple SmileВсички имат дънкени якета и дънки, но не са много по мярка, дарени са и те. Имат и по едно захабено и недостатъчно дебело яке. Така че всяка помощ тук е необходима.

Списък за  арттерапия и трудотерапия

• Бои за хартия, стъкло, текстил, маркери за контур
• Рамки за колажи размера е без значение
• Четки - всякакви
• Лак за дърво
• Шевна машина

Това е.
Искам да ви уверя, че жилището е оборудвано подходящо и се полагат всички усилия да се поддържа в изправност и ред.
Понякога, когато нещата се объркат /а това във всяко домакинство се случва/ е хубаво да има приятели и близки, които да помогнат, да подадат ръка. В момента Вие сте близките, от които имаме нужда. Благодаря ви от името на момчетата и екипа! Hug

Адресът, на който можете да изпращате  ще ви го напиша в ЛС. Simple Smile

Кате, познаваме се от Карин дом, ако се сещаш /1996/
Виж целия пост
# 12
може ли на мен адрес Praynig
Виж целия пост
# 13
Мишон, писах ти на скайпа.
"Топли и запазени якета" означава ли, че може да не са нови? Ако е така, моля и на мен адрес на лични. Ще ги изпратя още тази седмица.
ПП: Не става дума за много носени неща, а за такива обличани по 2-3 пъти.
Виж целия пост
# 14
Бабче, Hug Писах ти в скайпито. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия