Какво количество и колко често каша за 4, 5 месечно бебе?

  • 11 513
  • 21
Здравейте, мами. Вече почти месец давам пюрета, и зеленчукови и плодови, но така и не харесаха особено на моята бебка. Постижение е 40 гр. плодово и 60 - 80 гр. зеленчуково. Днес й дадох 2 лъжички каша и ги прие с особен ентусиазъм. Кашата е безмлечна оризова/без глутен/, в която аз слагам Нан. Знам обаче , че кашите "надували" децата и затова ви питам какво количество и колко често давате каша /на 4, 5 месеца сме/

Благодаря предварително на всички за отговорите:)
Виж целия пост
# 1
Здравей,
Говори с педиатъра ви, да те посъветва за количеството и колко често да даваш.
Моите не бяха дебели и не съм се притеснявала от "надуване", давах каша обикновено през ден или всеки ден, но смесена с плодово пюре. От кашата децата ми не са напълнели  Wink.
Успех в избора
Виж целия пост
# 2
На мен педиатърката ми каза да не давам каши, а кисели, защото Дани си въви голвмичък - 8400гр и 68 см. Иначе според мен давай 2 пъти семично каши а през другото време кисели. Но говори с педиатърката си или прецени според детето си.
Виж целия пост
# 3
Таня яде каши от 5 навършени месеца и малко, всеки божи ден
отначало по около 150-160 грама, а в момента по около 170-180
тя си върви едричка откакто се е родила независимо с какво се храни
кашите не помпат децата, ако се дават в нормални количества
и изобщо не виждам в киселите да има нещо по-полезно отколкото в кашите, ако въобще има, за да ги предпочитам
Таня и до ден днешен не знае, че съществуват кисели и не знам дали ще разбере скоро  Wink
Виж целия пост
# 4
На мен педиатърката ми каза да не давам каши, а кисели, защото Дани си въви голвмичък - 8400гр и 68 см. Иначе според мен давай 2 пъти семично каши а през другото време кисели. Но говори с педиатърката си или прецени според детето си.

Педиатърката казва пред ден да редувам каша и кисел. Ние сме към 7 200 - 7 300 и 68 см, нио и аз мисля да давам 2 пъти седмично.
Виж целия пост
# 5
Таня яде каши от 5 навършени месеца и малко, всеки божи ден
отначало по около 150-160 грама, а в момента по около 170-180
тя си върви едричка откакто се е родила независимо с какво се храни
кашите не помпат децата, ако се дават в нормални количества
и изобщо не виждам в киселите да има нещо по-полезно отколкото в кашите, ако въобще има, за да ги предпочитам
Таня и до ден днешен не знае, че съществуват кисели и не знам дали ще разбере скоро  Wink

Да, аз купих и кисели, но като чета не виждам какво е по - полезно: плодово брашно съдържат и захар, и някакво сухо обезмаслено мляко , което ме притеснява, а кашата оризово,струва ми се по - полезно оризовото, ама не знам защо казват, че пълнеят децата newsm78 Sad
Виж целия пост
# 6
Небесна, а Деница колко изяде първия път? Мислиш ли че колкото и каша да и дадеш все ще я изяде. Защото Ева също я харесваше, но не изяжда повече от 100гр. (Но напоследък и това не иска).
Можеш да правиш така: Виж колко калории е млякото и изчисли за количеството, което изпива колко се падат на едно хранене. После виж кашата колко е калорична и изчисли същата калоричност от колко грама се дава. Ако се получава много малко количество давай 1:1 каша и плодово пюре - мисля, че още повече ще и хареса.
Уф ужасно, го обясних дано си ме разбрала.
Виж целия пост
# 7
Небесна, а Деница колко изяде първия път? Мислиш ли че колкото и каша да и дадеш все ще я изяде. Защото Ева също я харесваше, но не изяжда повече от 100гр. (Но напоследък и това не иска).
Можеш да правиш така: Виж колко калории е млякото и изчисли за количеството, което изпива колко се падат на едно хранене. После виж кашата колко е калорична и изчисли същата калоричност от колко грама се дава. Ако се получава много малко количество давай 1:1 каша и плодово пюре - мисля, че още повече ще и хареса.
Уф ужасно, го обясних дано си ме разбрала.


А, чудесно те рабрах, не се бях замисляла, тя едва ли ще изяде 100 грама, тя мляко пие по толкова приблизително. А днес й беше за първи път, изяде 3-4 малки лъжички, но с удоволствие, нещо което с пюретата е абсурд да се случи Sunglasses
Виж целия пост
# 8
Да, аз купих и кисели, но като чета не виждам какво е по - полезно: плодово брашно съдържат и захар, и някакво сухо обезмаслено мляко , което ме притеснява, а кашата оризово,струва ми се по - полезно оризовото, ама не знам защо казват, че пълнеят децата newsm78 Sad

Кисел можеш да му правиш самичка, като вътре вариш плод или слагаш плодово пюре. Готовите са бъкани с оцветители и разни други гадости (според мен де). А за кашата - Йоан изяждаше на 5 месеца по 160-170 мл.
Виж целия пост
# 9
Брей, Небесна, браво на вас, че сте прояли каши! Моят Митак нищо не му харесва. Кашата на Слънчо - банана вече трети път му я предлагам и ще трябва да я изхвърля в канала. Ни пюрета, ни сокове, ни вода, само мляко иска. Как да го накарам да прояде!
Уф, отплеснах се, Небесна, най-разпространено е схващането - ден кисел, ден каша. Вие не сте кой знае колко дебели, поне така бяхте, така, че ако яде само каша засега си мисля, че може и по-често да даваш. Моята щерка много обичаше каши, та съм и давала и по два пъти дневно дори, като ми е отказвала друго да яде - пък хич, ама хич не е напълня.  Confused
И спокойно може да заместиш едно хранене на първо време, стига да й харесва на госпожицата!
Виж целия пост
# 10
Таня яде каши от 5 навършени месеца и малко, всеки божи ден
отначало по около 150-160 грама, а в момента по около 170-180
тя си върви едричка откакто се е родила независимо с какво се храни
кашите не помпат децата, ако се дават в нормални количества
и изобщо не виждам в киселите да има нещо по-полезно отколкото в кашите, ако въобще има, за да ги предпочитам
Таня и до ден днешен не знае, че съществуват кисели и не знам дали ще разбере скоро  Wink

Да, аз купих и кисели, но като чета не виждам какво е по - полезно: плодово брашно съдържат и захар, и някакво сухо обезмаслено мляко , което ме притеснява, а кашата оризово,струва ми се по - полезно оризовото, ама не знам защо казват, че пълнеят децата newsm78 Sad


Ако ти ги правиш киселите е друго. Купешките кой знае какво съдържат... И защо да  не са полезни?!! Няма по-хубаво нещо от пресните плодове! Аз си му правя киселите и слагам в тях адаптирано мляко. Поне знам какво яде детето!
Виж целия пост
# 11
Нормално е в началото да започнете с 2-3 лъжички ,както сте направили,постепенно ги увеличавате( като всяка нова храна ),докато бебенце само започне да си показва колко иска да папка.Давам на Виви каша през ден,а понякога се случва и 2,3дни едното хранене да е Слънчо,ако отказва пюрето например.Най важното е да им е вкусно и да папкат,за да пораснат големи newsm44 newsm44 newsm44.
Виж целия пост
# 12
Брей, Небесна, браво на вас, че сте прояли каши! Моят Митак нищо не му харесва. Кашата на Слънчо - банана вече трети път му я предлагам и ще трябва да я изхвърля в канала. Ни пюрета, ни сокове, ни вода, само мляко иска. Как да го накарам да прояде!
Уф, отплеснах се, Небесна, най-разпространено е схващането - ден кисел, ден каша. Вие не сте кой знае колко дебели, поне така бяхте, така, че ако яде само каша засега си мисля, че може и по-често да даваш. Моята щерка много обичаше каши, та съм и давала и по два пъти дневно дори, като ми е отказвала друго да яде - пък хич, ама хич не е напълня.  Confused
И спокойно може да заместиш едно хранене на първо време, стига да й харесва на госпожицата!

Каква я мислих аз Нези, каква стана, страх ме било да не преяжда, яде да, около 30 гр. с голям апетит и после като си затвори устата, с нищо не може да се отвори. И ние сме точно като вас, ни пюрета, максимума е 60 гр. зеленчуково и 40 плодово, сокове не ще за нищо на света, само чая на ХИП признава, каша - 30, мляко 110-120, браей злояде дете излезе Embarassed
Виж целия пост
# 13
Уф, ще се мъчим, няма как, моят иначе мляко добре хапва. Правя му 150 мл. вода и 5 лъжички Фризолак, опатква си го почти винаги, много рядко да не изяде 30-40 мл, сутрин може да изяде 180-200 + адаптивно, иначе яде 6 пъти дневно, много рядко минава на 5. Оставя ли го на мляко и проблеми никакви! Ще си свирка с уста и ще дърдори, вода даже не поисква! Пък като се наяде и почва едно премятане от гръб по корем, половината мляко или пюре излизат Close
Виж целия пост
# 14
Ако ти ги правиш киселите е друго. Купешките кой знае какво съдържат... И защо да  не са полезни?!! Няма по-хубаво нещо от пресните плодове! Аз си му правя киселите и слагам в тях адаптирано мляко. Поне знам какво яде детето!
така да
аз говорех за купешки кисели, мисля и небесна така....
а за пресните плодове - не смятам да правя кисел, за да яде плод
всеки ден си яде пъпеши, дини, праскови, череши или кайсии между хранения
скоро ми грозде ще и дам
ръфка си директно суровия плод и дъвче
въпроса беше за калоричността на кашите спрямо киселите, а кисел с адаптирано мляко никак не ми се вижда по-нискокалоричен  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия