niknat ni zabki,pomognete

  • 799
  • 12
Zdraveite mili mameta.Molia da mi kajete vashite mnenia i da mi pomognete da nameria reshenie na problema.Moiata dashterichka e na 5mes i 22dni.zahranih e s gotovi zelenchukovi puireta na 4mes i sega veche i davam i supi,i mesni puireta i gotveno ot detskata kuxni.Ima dni ,v koito si iade bez problem,no v povecheto sluchai hraneneto e palno machenie.Ne znam dali e zaradi zabkite,koito se opitvat da niknat.Venzite e sarbat strashno mnogo ot 1mes i 15dni veche,a vse oshte niama nikakvo zabche,maja e s kalgel,no i to ne e oblekchava.Preimno tarsi da suche,ne vseki pat iska da iade puire ili kasha sledobiad,no karmata mi ne e zasishta samo,zashtoto tozi mesez ne e kachila nishto.Vie imali li ste takav problem i kak se spravihte s nego newsm78
Виж целия пост
# 1
диди, добре би било да пишеш на кирилица, понеже такива са правилата тук. Peace
за захранването не мога да ти помогна, понеже ми се вижда малко прекалено бебе на 5 месеца да яде детска кухня.  Rolling Eyes имайки предвид с какви темпове си го захранила лично според мен  това което пишеш че яденето е мъчение е напълно обяснимо- то вероятно не иска да яде такива пюрета или готвено просто защото не му се ядат и стомаха му не е готов, затова и търси да суче.
педиатъра ти не ти ли препоръча да дохранваш с АМ вместо да бързаш да го захраниш с пюрета и там какво беше супи и какво ли не? Thinking
а ако в добавка на горкото му никнат зъбки сигурно изобщо не се чувства добре.
моят съвет е да се консултираш с педиатъра си относно хранителният му режим на тази възраст Peace
Виж целия пост
# 2
Предполагам, че бебчо се държи така заради зъбките и най-доброто в случая е да му даваш по-често да суче това хем ще го успокоява, хем ще компенсира това, че за момента не иска друга храна, а едва ли кърмата не го засища, защото ти пишеш, че досега си предлагала и друга храна и въпреки това бебчо не е наддал. По принцип до годинка основната храна е млякото, другата е само допълваща, освен това възможно е ако бебчо е станал много подвижен това да е причината , че не е наддал, а на следващото консултация да си е качил нормално. Моят съвет е  да го оставиш предимно на кърма докато отмине това със зъбките, а предполагам, че след това отново ще прояде и друга храна, а и честото сукане ще ти помогне да си регулираш кърмата, ако имаш някакви притеснения в тази насока!
Успех! Hug
Виж целия пост
# 3
Благодаря за съвета.Педиатърът ми каза да захранвам на 4мес,на 5 да запоъна с зеленъукови и каши,и местни пюрета.Колкото до дк давам готвено,защото детето само си иска,особено обича фрикасе и доматена манджа.и много мои приятелки са давали на бебетата им супи още в 6мес,затова и аз и давам когато не иска да суче,не я насилвам.
Виж целия пост
# 4
миличка не давай подобни храни на такова мъниче. пощади го.ако имаш кърмица, давай и да яде колкото поиска. захрани след 6 месеца. не знам дали нещата не са необратими. спецовете да кажат.
Виж целия пост
# 5
Малко сте пришпорили захранването  Rolling Eyes Успокой топката..
Фрикасе на 5 месеца си е доста.. глутен, яйце, мляко.. На сина ми пиле фрикасе дадох на 18 месеца сефте  Crazy
А колкото до това, че не иска да яде манджи си е съвсем нормално за нейната възраст.. До годинка основната храна на бебетата е млякото, всичко друго е за опитване и запознаване с вкусовете..
Давай й да суче колкото иска.. млякото е по-хранително от пюрето от моркови примерно  Wink
Колкото по-често и повече суче, толкова повече кърма ще имаш..
Това, че не иска да се храни в период на зъбоникнене е съвсем нормално..
Не я насилвай да яде ако не иска, за да не се оплакваш после "колко е злоядо детето"..
А твоите приятелки явно и те не са особено наясно със захранването на бебета  Tired
По-добре давай АМ, отколкото детска кухня на тази възраст  ooooh!
Виж целия пост
# 6
и аз не мога да повярвам! детска кухня, доматена манджа и месо на кърмаче! ужас, какви съвети на педиатър!

духи, на 5 месеца не е ли рано за зъбки?
Виж целия пост
# 7
духи, на 5 месеца не е ли рано за зъбки?

Ами не е рано.. На братовчедка ми бебето на 7м. имаше 8 зъба  Crazy Първите 4 излязоха 3-4 месец..

Но не това е основното в случая  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
духи, на 5 месеца не е ли рано за зъбки?
аз не мисля че е рано за зъбки, но за другото... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
духи, на 5 месеца не е ли рано за зъбки?
аз не мисля че е рано за зъбки, но за другото... Rolling Eyes
ooooh!
Виж целия пост
# 10
диди, добре би било да пишеш на кирилица, понеже такива са правилата тук. Peace
Ние също минахме през такъв период и сега се радваме на 2 хубави зъбчета  newsm44 Имаше дни,в които беше почти само на кърма-кърменето бе на  често,така се успокоявахме,и приспивахме(макар според педиатъра ни да е грешно).Постепенно ще отмине,до следващите зъбчета Mr. Green.Повече търпение и спокойствие Peace.
Виж целия пост
# 11
Педиатара ми каза от 5месец да започна да замествм обедното хпанене един ден местно,на другия ден зеленчуково пюре и следобедното хранене да заместя с каша.Останалите ми хранения да са къпма.вие как процедирахте когато вашето бебе беше на 6месеца?
Виж целия пост
# 12
На 6м започнах да захранвам.. Хранене мога да кажа че заместих някъде към 18-20 месеца Simple Smile
Ако искаш да кърмиш по-дълго не замествай толкова бързо хранения.. или поне не в рамките на седмица - нека бъде месец..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия