лекарство за кърмещи за температура-лека настинка

  • 1 389
  • 9
нещо не можах да намеря инфо, а отивам да вдигам вече висока температура, след като цял ден ми тече носът Rolling Eyes та мъжо кво да вземе от аптеката, акто се връща след час-два  Praynig незнам парацетамол ли, аналгин ли, кое е вредно, ако кърмиш newsm78 нещо и за нос - там, след като на мира й изписват виброцил, сигурно и аз мога де newsm78 ама то тя и парацетамол приема чрез панадол и нурофен, а аз май не мога newsm78 или мога newsm78

мерси Hug
Виж целия пост
# 1
Спокойно можеш да пиеш парацетамол и производните му-панадол,нурофен.Аз лично пих панадол при някакво вирусче.Да не забравиш да си слагаш маска на лицето,за да не заразиш бебо.
Виж целия пост
# 2
Личната лекарка ми каза само парацетамол. Пих до под формата на Ефералган - ефервесцентни таблетки. За Нурофена - не знам. Той мисля, не е на базата на Парацетамол.
Виж целия пост
# 3
Можеш да пиеш спокойно всички производни на парацетамола, но НЕ аспирини разни. Аз лично съм "любителка" на Фервекса. Капки за нос може да слагаш всякакви, но за да си по-спокойна може да си вземеш Ксилометазолин 0.05% бебешките. По-слаби са, но действат.
Виж целия пост
# 4
И аз съм така от сутринта Tired.Вземам само парацетамол,за него съм сигурна,че може.Предполагам,че и вит.С не би навредил,аз мисля да си взема.Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 5
момичета, моля прочетете съответния документ има го в сайта на СЗО. за съжаление не мога да го ъплоудна. в него има информация за всички лекарства които са съвместими с кърменето. накратко:
Ибупрофен и парацетамол имат най-голяма документация по отношение на сигурността и могат спокойно да се приемат по време на кърмене.  Peace Попитайте в аптеката за търговските марки с ибупрофен и парацетамол.
Аспирин не е добре да се приема или ако се приема да се проследява бебето за евентуални странични ефекти (хемолиза, кървене, и т.н.).

Виж целия пост
# 6
  bouquet
Виж целия пост
# 7
В този сайт можеш да проверяваш кои лекарства може да приемаш по време на кърмене: http://www.e-lactancia.org    Hug
Виж целия пост
# 8
ПАРАЦЕТАМОЛ -  има го в Панадол, Калпол и т.н.
ИБУПРОФЕН -има го в Нурофен и т.н.
АНАЛГИН/метамизол - също има препарати за малки деца/бебета с метамизол
Но ако имаш съмнения най-добре се консултирай със споменатия по-горе сайт.
Виж целия пост
# 9
На мен са ми изписвали хомепатично Беладона 9 СН за температурата, Осцилококцинум за настинка, грип.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия