ПОМОЩ - бебето не харесва кърмата!

  • 1 192
  • 13
Здравейте на всички!
Имам следния казус - след секцио се опитваме да се кърмим. От болницата ни дохранват, защото докарвахме по 10 мл кърма.
Вчера реших да изцедя кърма и да дам с шише, за да засека количеството и да знам колко да дохранвам. И УЖАС - бебка я изплю.
Още в родилното плюеше, но аз мислех, че е случайно изтекла, защото тя си сучеше устремно. Обаче вчера изплю цялото количество кърма и се разплака и отказа шишето повече. На следващото хранене сука малко и после си повърна и добавката.
На следващото отказа да суче - сърдеше се, плюеше зърното.
Въпросът ми е - дали не и харесва кърмата /май не съм яла нещо особено/ или е защото с шишето е по-лесно и вече отказва сукането.
Ще съм много благодарна на мнения, защото съм в голяма драма.
Виж целия пост
# 1
аз четох за подобен случай при алергия към кравия белтък, но в никакъв случай не мога да твърдя дали това е така.
Виж целия пост
# 2
Не мога да разбера връзката с алергията към кравия белтък, може ли пояснение?
Виж целия пост
# 3
Леле, 2 пъти кърмя след секцио, но такова плюене не е имало newsm78
Бебето на каква възраст е? Колко пъти слагаш да суче, на поискване или режим? Колко време държиш на гърдата? След кърменето заспива ли или видимо търси още? Хайде, ако имаш време дай повече подробности.

Виж целия пост
# 4
Здравей!
Кърмя по режим ужким - защото тя след ядене труно заспива в леглото и после не се буди след 3 часа.
При всяко хранене - първо на гърда колкото време иска, в началото сучеше до заспиване или просто спокойно отказваше гърдата.
Обаче сега аз я слагам, тя засуква, после заплаква. Понякога си суче известно време и пак заплаква. Когато пак предложа - плачейки засуква или търси и си засуква и после пак пуска. В някой момент се разплаква много и тогава и давам шишето. При цедене след това установявам кърма поне около 20 гр. Тя кърмата дори аз леко като стисна се появява.
Искам да кърмя, а сега само и двете сме в стрес и драма и много ме е яд.
Бебка е на 7 дни.
Виж целия пост
# 5
Опитай да я кърмиш сънена. Бебетата могат да сучат и насън.
Гушни я хубаво, нека има по-голям допир кожа с кожа, и поглади леко бузката. Поглаждането на бузката задейства търсенето - ще видиш как обръща глава в посока на погалването и търси дазасуче. Когато отвори уста, хубаво я постави на гърда, да захапе цялото кафяво кръгче, и мисля, че ще се получи.
Толкова малко бебе не може да плюе истински. Движението, с което избутва мляко от устата си, е сукателно движение с езика напред-назад. Дохранването може да е било излишно и затова да е изплюла мляко. Бебетата лесно повръщат, защото храната им е течна, стомаха им е незрял и прекарват времето си легнали. Затова е по-добре да се хранят не на режим от 3 часа, а по-често и по-малко като количество. Така и кърмата се увеличава повече. Може да повдигнеш легълцето откъм главата й да е една педя по-високо - повдигни цялото матраче или подложката на матрака.
И най-вече се успокой, това, което ви се случва, не е нещо необичайно. Всички бебета връщат по малко мляко.
Ако искаш да кърмиш, ще се справиш.
Виж целия пост
# 6
Тя засуква добре и си търси, обаче всъщност не я чувам да преглъща.
Днес засука добре и беше цялата в кърма.
Виж целия пост
# 7
Здравей!
Кърмя по режим ужким - защото тя след ядене труно заспива в леглото и после не се буди след 3 часа.
При всяко хранене - първо на гърда колкото време иска, в началото сучеше до заспиване или просто спокойно отказваше гърдата.
Обаче сега аз я слагам, тя засуква, после заплаква. Понякога си суче известно време и пак заплаква. Когато пак предложа - плачейки засуква или търси и си засуква и после пак пуска. В някой момент се разплаква много и тогава и давам шишето. При цедене след това установявам кърма поне около 20 гр. Тя кърмата дори аз леко като стисна се появява.
Искам да кърмя, а сега само и двете сме в стрес и драма и много ме е яд.
Бебка е на 7 дни.
За да не се изясняваме дълго и напоително, предвид че работата може да се свърши на място - искаш ли да дойдеш утре с бебето в кабинета по кърмене в Майчин дом? В 13.30ч е последният свободен час, който имаме. Обади се на тел 0896 418 488 за потвърждение - можеш и утре сутрин да се обадиш, ако сега не го видиш или направо да дойдеш по това време, няма проблем. Телефона си го запиши и като се качиш на 8. етаж звънкаш на него, за да дойдем да те вземем, че кабинета не е обозначен и трудно се намира без показване. Знам, че бебето е малко и сигурно не ти се разнася с него в това време, но това е най-бързият и най-лесният начин нещата да се видят и на място да ти се обясни кое как защо и какво. Другите бебета, които идват, са на подобна възраст - просто това са ситуации, в които извеждането на детето е оправдано.
Виж целия пост
# 8
Вероятно не е свикнала с гърдата и това че трябва макло време докато потече млякото, тъй като е свикнала с шишето, което потича от раз. Пробвай да изпомпиш първо докато усетиш кърмата да слиза и тогава й дай , когато струята е по-силна.
Успех!
Виж целия пост
# 9
Добре, че когато на мен интернетът ми играе номерца, винаги има Хедра & Co Laughing
Еленце, на твое място наистина бих се възползвала от възможността да се види на място. Много добре знам какъв стрес и какво чудо е, но има изход. Мен с първото кърмаче ме побъркаха в клиниката, после го наливаха с глюкоза и нощем с АМ, за да не им пищи, вместо да ме оставят да кърмя докато бебо иска. Добре, че имах под ръка опитни кърмачки да ударят едно рамо и дадат акъл.
И..last but not least, честита бебка и да ти е здрава! Flutter
Виж целия пост
# 10
Честито бебче! Да ти е живо и здраво и да е много цоцливо!  Hug
Ако това ще те успокои - моята бебка започна да издава звуци, докато преглъща някъде след третия месец!  Peace Допреди това все се чудех, за какво къх говорят мамите и защо моето бебе не го издава!
Надявам се да си се консултирала днес и да си се успокоила. Чакаме новините!  Grinning
Виж целия пост
# 11
Честито бебече   bouquet
Поизцеди малко и като тръгне кърмата дай да суче
Виж целия пост
# 12
Вероятно не е свикнала с гърдата и това че трябва макло време докато потече млякото, тъй като е свикнала с шишето, което потича от раз. Пробвай да изпомпиш първо докато усетиш кърмата да слиза и тогава й дай , когато струята е по-силна.
Успех!
и аз предполагам че е това
Виж целия пост
# 13
Много благодаря на всички за отговорите!   bouquet
Късно се класирах вчера и изпуснах консултацията, но продължавам да се боря Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия