Домашна майонеза и кухненски робот?

  • 39 763
  • 75
Снощи пробвах да направя домашна мойонеза в кухненският ни робот и по-специално там където се прави шейк, но нищо не стана. Реших да я направя там, защото преди съм правила с пасатор и при издигането му от сместа тя се сгъстяваше и ставаше много хубава майонеза, но сега с това чудо нищо не се получи   Sad Някой ползвал ли е такава машинка и пробвал ли е да направи домашна майонеза в нея? Blush
А ето и робота
Виж целия пост
# 1
най-добрия вариант да правиш домашна майонеза е с миксер... с кухненски робот единственото което можеш да постигнеш е да я пресечеш... и нали знаеш... бъркаш само в една посока  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
А за да не се притесняваш дали ще се пресече и не,просто я правиш с пасатор.Никога няма издънки и се прави мигновено....
Виж целия пост
# 3
А за да не се притесняваш дали ще се пресече и не,просто я правиш с пасатор.Никога няма издънки и се прави мигновено....
с пасатор не съм пробвала ... ама ще опитам... мерси  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Просто слагаш продуктите в дълбоката чаша,която си е към пасатора.Пъхваш до на дъното(пасатора) и като натиснеш копчето,само изтегляш бавно нагоре.Майонезата захваща веднага,понеже се върти на много бързи обороти...
Виж целия пост
# 5
Просто слагаш продуктите в дълбоката чаша,която си е към пасатора.Пъхваш до на дъното(пасатора) и като натиснеш копчето,само изтегляш бавно нагоре.Майонезата захваща веднага,понеже се върти на много бързи обороти...
миси миси  Grinning
Виж целия пост
# 6
Аз от 3 години имам робот и оттогава винаги я правя в него, но не в блендера, а в основния съд на робота, само че не слагам ножа за рязане, а плоския диск, който е леко накъдрен и застава на дъното. Чуквам 3 яйца, слагам по 1 каф. лъчичка сол и лимонтозу, малко черен пипер, затварям, пускам робота, да се разбият яйцата и започвам да сипвам олио, но не направо през отвора, а в тази "чашка", която всъщност е за притискане и запушване на отвора, но на дъното има една малка дупчица. За 3 яйца пълня тази "чаша" 2 пъти с олио и чакам докато изтече през дупчицата. И е готова. Ако яйцата са по-големи, обикновено сипвам и още малко олио, но след като изтекат двете "чаши", спирам робота, отварям и опитвам как е на вкус и на гъстота. Ако не е достатъчно гъста, затварям, пускам и доливам още малко олио. По тази технология не съм имала случай да не се получи.
По същия начин правя и млечна майонеза, само че в началото вместо 3 яйца, сипвам 1 чаена чаша прясно мляко (от тези големите, керамични чаши, с дръжките) и нататък - по същата процедура.
Виж целия пост
# 7
А за да не се притесняваш дали ще се пресече и не,просто я правиш с пасатор.Никога няма издънки и се прави мигновено....

 Peace
Виж целия пост
# 8
Валя, много ти благодаря за рецептата   bouquet, описала си всичко много добре и ще я пробвам щом малката заспи! Аз нямам пасатор и снощи на съпруга ми му се прияде домашна майонеза и резултата беше 5 яйца и 500 мл олио на боклука, просто стана на сироп всичко, но тази ми вдъхва доверие и смятам, че за робота това е начина на правене на майонеза Wink Много те моля, прати и други рецепти ако можеш или някакъв линк с такива за робот, защото аз търсих, но нищо не намерих.
П.П. Пробвала съм да правя тесто за питка например,но пак не се получи и то с тази представка, с която правиш майонеза, знаеш ли това как става?
Виж целия пост
# 9
аз само да добавя, ако за пръв път ще правиш... не се слагат целите яйца... а само жълтъка  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз винаги си правя майонеза,защото не обичам купена.В блендера  става .Но аз слагам винаги студени яйца от хладилника.Не ги оставям да станат със стайна температура.А много често ,ако олиото не е читаво   ,също се пресича.
Виж целия пост
# 11
Как става в блендера? Моите яйца също бяха от хлаилника... Thinking
Виж целия пост
# 12
Винаги когато правя майонеза и ми трябва по-голямо количество слагам  1.по-едно яйце и през дупката на капака наливам бавно тънка струя олио на вече включен робот на средна степен.2.повтарям процедурата ако искам още.
Когато се пресече, понякога  - сипвам тази смес в чаша и повтарям всичко с още едно яйце,но вместо олио използвам сместа.А преди това измивам каната.
Рядко ,но се случва да не стане.
Виж целия пост
# 13
Винаги когато правя майонеза и ми трябва по-голямо количество слагам  1.по-едно яйце и през дупката на капака наливам бавно тънка струя олио на вече включен робот на средна степен.2.повтарям процедурата ако искам още.
Когато се пресече, понякога  - сипвам тази смес в чаша и повтарям всичко с още едно яйце,но вместо олио използвам сместа.А преди това измивам каната.
Рядко ,но се случва да не стане.
Благодаря!
Виж целия пост
# 14
Момичета, редовно правя  майонеза. От 15 години не съм купувала майонеза, а от 10 год. я правя вместо с яйца с прясно мляко.  Винаги преди се чудех защо купената майонеза е толкова светла на цвят. С яйца никога не става светла заради жълтъците. Вече знам - явно и тя е с прясно мляко. На една част мляко се слагат 2 части олио. Ето и рецептата в оригинален вид:

1 ч.ч. сварено прясно мляко
2 ч.ч. олио
1 ч. л. /равна/ сол
1/2 ч.л.   лимонтозу

Продуктите ми не са с еднаква температура - олиото е от шкафа, а млякото от хладилника. За тези 10 години до сега само веднъж не ми се е сгъстила. Правя я с  домашно мляко, но моя близка пробвала с купено от магазина и каза, че също става. На вкус е хубава, а и избягвам стабилното количество холестерол от жълтъците.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия