Извинителна бележка за отсъствие ...

  • 166 177
  • 25
Здравейте !
Наложи се да отсъстваме от училище, сутринта се обадих на класната, но (както бяхме предупредени още миналата година), когато е по семейни причини трябва да представим извинителна бележка, но дали обръщението да е към директорката, или класната.
Взех, че измислих следната бележка:

До Директора
на .........................................

Уважаема госпожо Директор,

Моля да извините отсъствието на .............................................на ................................, поради семейни причини .


С уважение
......................................................

Някой съставял ли е подобна бележка, може ли да е оформена на компютър и само подписа на родителя да е собственоръчен, и дали това е удачната форма (която съм описала) за подобна извинителна бележка ! ?
А и трите дни отсъствие по семейни причини (без пряко одобрение от директорката) за един срок ли се отнасят или за цялата учебна година ?

Мерси за отзивите !
Виж целия пост
# 1
Зависи кой ще извинява отсъствията.
В училището на дъщеря ми класната има право да извинява отсъствия по семейни причини до 5 дни, а директорката до 10 дни.
Виж целия пост
# 2
става въпрос за училище в София ... по принцип може до 3 дни по семейни причини отсъствие в нашето училище ...
Виж целия пост
# 3
Класната най-добре ще ти каже. В училището на дъщеря ми се подава уведомление до директора, но ако не се лъжа, преди да са направени отсъствията.
Виж целия пост
# 4
Принципно бележката се пише до класната - тя извинява отсъствията, не директора.
До директора е молба за разрешение, ако детето ще отсъства много дълго (например, ако пътува в чужбина)
В нашето училище от тази година не може родител да извинява отсъствия, така че предварително се обадете на класната, уведомете я и тя ще ви каже дали може с бележка.
Не съм сигурна дали това е индивидуално решение при нас или е спуснато от МОН/Инспектората.
Виж целия пост
# 5
3-те дни по семейни причини са за цялата година.Бележката е в свободен текст и се дава предварително.
Виж целия пост
# 6
Миналата година писах такива бележки. Бяха до класната, уважаема госпожо ХХХ, моля да извините отсъствията на дъщеря ми УУУ по домашни причини. Нямахме проблем. Но сега Уич ми разказва новини за нашето училище.
Е, винаги можеш да вземеш бележка от джипката, ако сте в добри отношения.
Виж целия пост
# 7
Молбата се отправя към този, който ще извини отсъствията в случая класната.
Виж целия пост
# 8
Gopojo / Gospodin Derektor/ka
Molq da izvinite otsastvieto na ................................ na slednata data ................... Poradi lichni prechini ...


S Yvajenie
............................... Podpis  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 9
Ако успееш да пробуташ това на класната си, ела ми се похвали.  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Адресира се до класната. Ако отсъствията надвишават позволения брой, тогава - до директора.
Виж целия пост
# 11
А някои има линк към точните разпоредби за броя на отсъствията - извинени, неизвинени, по домашни причини. Предполагам, че броят им не би трябвало да е по усмотрение на директорката на училището, а общ принцип за всички училища.
Виж целия пост
# 12
Не, във всяко училище е различно. Според както е записано в Правилника им.
Виж целия пост
# 13
Това не е бележка, а молба. И се пише предварително.
Моля , синът ми  ххххх да бъде осободен от  учебни занятия на хх/хх/хххх поради семейни причини.
Виж целия пост
# 14
Все пак питай класната-трябва да е съобразено с правилника за вътрешния ред,който трябва да има задължително във всяко училище.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия