Колко време трябва да спи едно тримесечно бебе?

  • 9 642
  • 24
Здравейте, момичета  Hug Имам дъщеричка, която следващата седмица ще стане на 3 месеца. Прави ми впечатление обаче, че все още е доста поспалива и през деня прави дълги следобедни дрямки. Нощем спи минимум по 12-13 часа, дори някога и по повече, а през деня почти винаги спи между храненията. Общо взето в повечето дни спи по около 16-17 часа на денонощие, ако не и повече. Не трябва ли като става по-голяма да спи по-малко? Докато е будна обаче постоянно се смее и си играе, много добро детенце е  Heart Eyes Знам, че ми е малко глупав въпросът, но все пак колко време горе-долу трябва да спи едно бебче на тази възраст? При вашите дечица как е било? Благодаря ви предварително  Hug
Виж целия пост
# 1
И ние сме така не се безпокой, а се радвай на малко оставащият ни покой,че като почнат зъбки,прохождане и т.н. ще си викаме що сега не искате да заспите. Joy
Виж целия пост
# 2
Да, колкото повече расте, толкова по-малко ще спи. Но, твоето бебе може да е от по-поспаливите Mr. Green. Моето бебешорче  на тази възраст също много си поспиваше - имаше дни, в който по цял ден само спи, но и такива, в който изобщо не искаше да спи. И сега е така. Но обикновено между храненията сега заспива за половин час, максимум час. През останалото време е будна и си разглежда, играе си... бебешки работи  Laughing Понякога не иска да спи между две хранения и като дойде време за Misc Baby Bottle заспива.
Виж целия пост
# 3
Мила,трябва да си доволна,че спи толкова и кротува.Мисля че 16-17ч е нормално,а и всяко бебе има индивидуален режим.Бебка,когато беше на 3м.(вече е на 4),спеше общо 14-15ч.За мен по важно е да спи нощем и да не се буди и поне веднъж през деня да спи 2-3ч,за да си свърша домакинската работа.
Виж целия пост
# 4
Лелеее, ами ти си просто една щастливка! За моята дъщеря това беше най-безсънният период. През нощта спеше горе-долу добре, но през деня спеше някъде около 4 пъти по 20 минути, и то след едночасово клатене в количката или разнасяне.

Какво да ти кажа, при бебетата няма "трябва". Те си знаят какво им трябва Simple Smile
Виж целия пост
# 5
 при всяко бебе е различно
Виж целия пост
# 6
ми ти си късметлийка . Моята дъщеря на тази възраст спеше по най-много 4 часа на ден , но през нощта си спеше като на твоята.
Наистина и според мен бебета сами си знаят какво им трябва , а и всяко си е различно.
Виж целия пост
# 7
при всяко бебе е различно

Моята не е от спящите.
Виж целия пост
# 8
Какво да ти кажа, при бебетата няма "трябва". Те си знаят какво им трябва Simple Smile



Много добре казано Peace А ние изобщо не спяхме-няма ден,няма нощ,като ги  Shocked
тия очи......................
Виж целия пост
# 9
Моето бебе на тази възраст спеше изключително малко в сравнение с твоето Wink.Късметлийка си Peace

Това са необходимите(не задължителните часове за сън на бебоците,според една книга която имам):
Новородено-16-18 часа на ден
3 седмици-15-18 часа на ден
6 седмици-15-16 часа на ден
4 месеца-9-12 часа на ден+2 пъти следобеден сън за по 2-3 часа
6 месеца-10-11 часа+2 пъти следобеден сън за по 2-3 часа
9 месеца-10-12 часа+ 2 пъти следобеден сън за по 1-2 часа
1 годинка-10-11 часа+1 или 2 пъти следобеден сън за по 1-2 часа
18 месеца-10-12 часа+ един следобеден сън около час-час и половина
Виж целия пост
# 10
всяко бебе е индивидуално,поспаливка си имаш Hug
Виж целия пост
# 11
Ти си просто една късметлийка Laughing.На вашата възраст моето "зверче" спеше по около 1 час преди обяд и  по 1-1,5 след обяд, през ноща се будеше около 2 пъти.
Виж целия пост
# 12
Ти си просто една късметлийка Laughing.На вашата възраст моето "зверче" спеше по около 1 час преди обяд и  по 1-1,5 след обяд, през ноща се будеше около 2 пъти.

В момента моят беб точно така спи, а е на 2 мес. и половина. Много щях да се радвам, ако беше толкова поспалив колкото на авторката. Но не е.
Виж целия пост
# 13
Ами че ти си направо за завиждане Laughingмоето си беше кукуряк още от родилния дом.Ейй сън не го хващаше това дете,заспи за 20-30мин и като се Shockedвсе едно е спал 2-3часа
Виж целия пост
# 14
Благородно ти завиждам Wink 12-13 часа нощен сън - това звучи като един химерен блян при нас Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия