Отново за бебешкото ако

  • 2 208
  • 3
Здравейте Д-р Слънчева!
Моят въпрос отново се отнася до бебешкото ако!Имам бебче на 20 дена и от около седмица акото му се промени!Стана малко по тъмно жълто към кафяво и малко по рядко!Това което ме притеснява е че самото и ако е като слуз лигаво и разтегливо и мирише малко на провкиснато!Преди беше златно жълто с бели топченца и миришеше страшно сладко!На какво може да се дължи тази промяна!?Може ли да някаква алергична реакция към някаква храна и как да процедирам!Ние сме самона кърма и по препоръка на педиатърката ми от 1 седмица и давам оризова водичка по малко!Изхожда се 2-3 пъти на ден!Има доста газове и съм забелязла, че става неспокойна преди да се изходи!Иначе се храни мисля добре и като е будна е доста свежа и активна!Също така след десетина дни ни предстои ваксинация трябва ли да се прави ако продължава така!?Благодаря ви предварително за отговора!
Имам и още един въпрос!Понеже кърмата ми доста намаля напоследък и ми се струва, че понякога остава гладна!Може при този проблем с акото да и давам АМ?Аз имам вкъщи Нутрилон, подходящо ли е?
Виж целия пост
# 1
Междувременно се теглихме и не бяхме наддали нито грам през последната седмица и започнах да дохранвам с АМ- Нутрилон!Появи се и още един проблем-обрив.От няколко дена имаше на крачетата и вратлето, но от 2 дена като къпах кожата и беше доста по червена от друг път и вчера имаше вече и по тялото и по главичката(НЕ само по лицето).Може ли да е от АМ?Но тя имаше по крачетата и вратлето преди да дам АМ?Не мога да се сетя да съм яла нещо необичайно!Пера в пералня с един и същ прах от преди да се е родила!Междувременно от както и давам АМ ,мисля че акото ни се оправи!Стана по гъсто, светло жълто и има съвсем малко слуз само че миризмата му е малко по слаба и не мирише на сладко както като е само на кърма!Може ли проблема с акото ни да е бил свързан с кърмата?И в такъв случай да продължавам ли да я кърмя?
Виж целия пост
# 2
Акото почти ни се оправи има съвсем малко слуз!Обаче обрива си стои даже става повече!На моменти(когато бебето е неспокойно) на места става като петна и се зачервява силно, а когато спи почти не се вижда!Има по крачетата, вратлето, лицето, главичката, гърдичките и раменцата!Как изглежда обрив за който да не се притеснявам и обрив за който трябва да се притеснявам!
Обрива е много ситен и някои(много малко) пъпчици са с бели връхчета
Виж целия пост
# 3
Подобни са изхожданията и при деца с колики. Не се препоръчва даване на оризова вода, защото могат да се засилят коликите. Най-добре е да кърмите в този момент на поискване без да спазвате някакъв режим. Това е момента, когато майките се отказват от кърменетето , а тази храна е най-добрата за бебетата. Ако да 10-15 дни не су установи добра тегловна крива т.е. да наддаде 300-400 гр. чак тогава можете да започнете да давате и по малко от АМ. Най-добре еда има кърма към всяко хранене. Вие самата спрете консумацията на прясно мляко, колбаси и шоколад.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия