Близнашкият синдром - толкова ли е страшно!????

  • 6 197
  • 40
Имам близначки на 6 месеца. Преди няколко дни се разхождах в парка и ме срещна една баба, чиито внучки, също близначки са вече на 18 години. Та какво ми разказа тази баба:
Трябвало да знам, че винаги ще има борба за надмощиемежду двете.
Живеят в собствен свят.
Те имат и по-голям батко /като нас/ и например баба им пълни 3 чаши с вода, като едната е за баткото. Близначките си гледат само техните две чаши, само едната да е малко по-пълна от другата, всяка посяга към нея. На баткото може да е препълнена - него не го гледат.
Единия близнак като се оженил, този който остава неженен, става роб на семейството на близнака си. ВИНАГИ било така. Семейство създавал трудно.
Винаги са влюбени в едно и също момче, респ. момиче.

По-смачкана от разходка не се бях прибирала.
Дали наистина е така?
От какво зависи това да не се случи?
Кажете, моля Ви вашето мнение по въпроса!
Виж целия пост
# 1
ооо, аман от позитивни и компетентни личности Sunglasses

Мисля, че не трябва да вземаш на сериозно казаното. Просто жената си е намерила публика в твое лице.
Виж целия пост
# 2
ооо, аман от позитивни и компетентни личности Sunglasses

Мисля, че не трябва да вземаш на сериозно казаното. Просто жената си е намерила публика в твое лице.
Peace
Виж целия пост
# 3
Може и да има такива случаи,ама къде е била бабата и родителите та не са се заели с проблема.
Тук в нашия квартал има 3 двойки големи близнаци не са ми се оплаквали майките.
Ей ама злобни хора,то ясно че става по трудно,ама и с породените деца не е лесно.
Виж целия пост
# 4
уф, донякъде може да е вярно, но затова са родителите да реагират на време. едни познати близнаци са в същата ситуация. единя е семеен и влачи на гърба си другия. затова съм твърдо ЗА разделянето на близнаците в детската градина и в училище  Peace
Виж целия пост
# 5
аз  знам едни брат и сестра- тя над 65, той около 55. Тя работи на 3 места, за да храни него и детето му, щото принцът така е научен от родителите си, респективно тя - също.


Голям ад.
Т.е. родителите са най-важни за възпитанието.
Виж целия пост
# 6

Т.е. родителите са най-важни за възпитанието.
точно това исках да кажа  Peace и все пак при разнополови близнаци не съм чула да се случват такива неща, значи да внимават родителите на еднополовите
Виж целия пост
# 7
Уф дано моите като са от различни яйцеклетки и сперматозоиди,а и ако баща им не е един и същ,не се знае последното,както казва мъж ми може док да се е смилил над мен.
Това в кръга на шегата,аз също съм за разделяне,но ако децата не го приемат не бих го направила.
Виж целия пост
# 8
Аз мисля, че ако има такава силна и "тежка" зависимост, тя е при еднояйчните близнаци.
Моите, са толкова различни като характери, габарити и външност, че ако са в две отделни колички, никой няма да каже, че са близнаци. За мен са като братя износени в една матка. Даже ме питат породени ли са?

Засега не мисля да ги разделям, но е още тоооолкова рано, да са живи и здрави и това ще ми дойде до главата. Те сами ще си покажат. Все пак мисля че ние сме тези, които се водим по тях newsm78. Поне за момента де.

И аз определено смятам, че възпитанието е най-важното нещо. Както ги научиш такива ще са.
Или нашия копия или нарочно наши антиподи.

Срещам често жени като две капки вода, добре де, хуаво са еднакви, ама защо и с еднакви прически, дрехи, хич не ми харесва. Дали не е самоцелно, сякаш да покажат, вижте ние сме еднакви...защото чак пък да имат един и същи вкус за тези неща дори.  newsm78

Но и аз съм чувала куп небивалици.
Не бива да им се поддаваме, хората са различни.
Виж целия пост
# 9
Аман от доброжелатели.
Няма ден, в който да съм излязла на разходка и някой да не спре да ми дава съвети.
Нормално е да има конкуренция, то и при братя и сестрис разлика до5година я има. Нали за това сме родителите, да им покажем че всяко дете е индивидуално.
моите момичета не ги обличам еднакво, приличат си, но като сестри и са сразличен характер. Да има конкуренция, като взема едната и другата се нарежда, но ги уча да изчакват.

И тия баби не ги слушай, мноого са компетентни.
Виж целия пост
# 10
Я не се връзвай на глупости. Важното е възпитанието, което дават родителите.
Казвала съм, че моят род е близнашки - при никой от роднините ми досега не съм забелязала подобен проблем. Да, нормално е да има съревнование между близнаците (от типа на кой са му напълнили повече чашата), но то е нормално между деца на една и съща възраст.
Т.е. ако не се поклажда насила привързаността или конкуренцията между близнаците, тя си е в същите граници като при всички братя и сестри...
Виж целия пост
# 11
Пълни глупости, не се притеснявай, няма нищо такова.
Виж целия пост
# 12
И според мен всичко зависи от възпитанието, описаните прблеми се случват и при братя и сестри, и там има и ревност и конкуренция и прекалена привързаност  Naughty Наскоро пък в една темичка в чужбинския форум за суеверията пък бяха пуснали едни страховити суеверия за близнаците и въобще роднини родени на една и съща дата  Sad То човек ако трябва да вярва на всякакви подобни глупости...  ooooh!
Виж целия пост
# 13
фата, имаш ли линк под ръка на тези чудеса?
Виж целия пост
# 14
Ето го линка, най-неприятната част е в края на третата страница  Sad

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319743.0

Само не се връзвайте много-много...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия