Осъдиха Куйович и за размахан среден пръст...

  • 1 147
  • 15
Цитат
9 месеца ефективна присъда за едро хулиганство получи от Районния съд в Стара Загора сръбският наркобос Будимир Куйович.
Присъдата е произнесена след постигане на споразумение между двете страни.
Делото с обвинение за хулиганство е заради това, че на 1 януари 2008 г., при излизане от съдебна зала, размаха среден пръст с двете си ръце към присъстващите в кулоарите журналисти.



Представители на медиите бяха призовани като свидетели по делото на 25 септември, но не се стигна до показния, защото подсъдимият прие споразумение за 9 месеца затвор.
Будимир Куйович се извини за постъпката си, като обясни, че бил под голямо напрежение. Не е искал да обиди никой, обясни след произнасяне на присъдата адвокатът му Георги Манолов.
Хулиганството на Куйович е извършено в рамките на изпитателен срок за 2-годишна условна присъда, постановена от Районен съд - Свиленград за незаконно преминаване на границата. Законът предвижда условното наказание да бъде изтърпяно също като ефективно.

Новината е отпреди два дни, но на мен ми се стори доста интересна.
Първо - за пръв път чувам че да покажеш среден пръст на някого се считало за ЕДРО хулиганство и заради това може човек да лежи ефективно в затвора. На тоя принцип половината шофьори в София трябваше отдавна да са в затвора за показан среден пръст по време на задръстванията из града когато всеки си губи нервите. Освен това всички които показват среден пръст са ЕДРИ хулигани. Интересно ми стана защо досега никога не е имало осъден човек който е показал среден пръст на друг човек. За пръв път чувам в България някой да лежи в затвора за показан среден пръст.
И второ - явно съдебната ни система вече заработи напълно ефективно и по европейски сред като за среден пръст дават 9 месеца ефективно...

Така, че внимавайте и добре си помислете следващия път когато решите да показвате среден пръст на някой дали няма да лежите в затвора 9 месеца.
Или пък вече спокойно можете да осъдите някой който е показал на вас среден пръст. Представяте ли си - за един среден пръст - 9 месеца ефективно... Ужас...
Виж целия пост
# 1
Съдебната ни система се опитва да работи по начин угоден на ЕС, за да не ни размахат от среден пръст на нас.
А дали е справедлива присъдата, не знам.
Само знам, че човечецът си заслужава да полежи няколко месеца в затвора.
Ей така, профилактично.
Виж целия пост
# 2
 finger
Виж целия пост
# 3

 ooooh!
Следващите 9 месеца няма да те има!
Защо си го причини сама, защоооо?!
Виж целия пост
# 4
А дали е справедлива присъдата, не знам.

Извинявай ама 9 месеца ЕФЕКТИВНО само за показан среден пръст... Ако това трябваше да се спазва досега половината население на България да е лежало по затворите... Среден пръст у нас се показва под път и над път...

Нашите съдии вече съвсем се оляха в желанието си да се изкарат по-големи светии от папата...
Виж целия пост
# 5
А дали е справедлива присъдата, не знам.

Извинявай ама 9 месеца ЕФЕКТИВНО само за показан среден пръст... Ако това трябваше да се спазва досега половината население на България да е лежало по затворите... Среден пръст у нас се показва под път и над път...

Нашите съдии вече съвсем се оляха в желанието си да се изкарат по-големи светии от папата...

Мисля, че след цитираното изречения го обясних.
Причини да се влезе в затвора- много.
Доста от тях, за да запазят цял-целеничък осъдения.

А иначе е ясно, че за среден пръст да лежиш в затвора 9 месеца е меко казано тъпичко.

От сутринта показах вече два пъти, което прави 18 месеца затвор.
Виж целия пост
# 6
Франческа, ти си рецидивист. Joy

9 месеца ефективна присъда за показване на среден пръст, но пък 2 години условна присъда за незаконно преминаване на границата. Евала, но и машала/дет вика Сопрано/.
Виж целия пост
# 7
Вероятно помните как Румен Петков си хвърли фаса на улицата на излизане от Народното събрание. Три месеца ефективно ми звучи добре  newsm78
Виж целия пост
# 8
Ей т'ва е прословутото българско честолюбие - за убийство не съдят, ама глей к'во става за среден пръст Mr. Green Добре че оня не е благословил нечия майка ooooh!
Виж целия пост
# 9
Май не става въпрос за един среден пръст, а за два - на двете ръце.
Второ, това е неуважение към съдебната власт.
Едно е да покажеш този знак на колега на кръстовище, друго е на съдия в съдебната зала.
Друг е въпросът какъв е авторитетът на съдебната власт и какво тношение заслужава.
Ама то и името му такова, звучи като Хуйович, какво да покаже.
Виж целия пост
# 10
Я, вълка  ме изказал вместо мен.
Освен това си мисля, че и аз мога да те осъдя, ако ми го покажеш (пръста), друг е въпроса, че вероятно няма да ми се занимава.
Виж целия пост
# 11
Май не става въпрос за един среден пръст, а за два - на двете ръце.
Второ, това е неуважение към съдебната власт.
Едно е да покажеш този знак на колега на кръстовище, друго е на съдия в съдебната зала.
Друг е въпросът какъв е авторитетът на съдебната власт и какво тношение заслужава.
Ама то и името му такова, звучи като Хуйович, какво да покаже.

Първо не го е показал на съдията, а на журналистите, на излизане от съдебната зала.
Второ законът трябва да е еднакъв за всички - без значение на кого е показан среден пръст, това според съда е ЕДРО хулиганство и всеки показваш среден пръст трябва да лежи в затвора за 9 месеца. Само ми е чудно защо до сега никой не е вкарван в затвора за показване на среден пръст.  newsm78

А колкото до това дали Минзухар ще ме осъди на затвор за показване на среден пръст само мога да се изсмея. Не мога да повярвам че някой в България може да лежи в затвор за показан среден пръст (пръсти) Това е баси и изхвърлянето на съда...
Виж целия пост
# 12
Цитат
Хулиганството на Куйович е извършено в рамките на изпитателен срок за 2-годишна условна присъда, постановена от Районен съд - Свиленград за незаконно преминаване на границата.
При условна присъда, всяка следваща крачка накриво, докато не е изтекла, води до ефективна присъда.
Пак с малко се е разминал:
Цитат
Законът предвижда условното наказание да бъде изтърпяно също като ефективно.
и това:
Цитат
защото подсъдимият прие споразумение за 9 месеца затвор


Виж целия пост
# 13
Що, много ли ви е жал за него?

Разбира се, това, че деянието е извършено в рамките на изпитателен срок на друга присъда не може да няма значение.
Смешни работи са това, разбира се - на фона на това, което заслужава... И все пак - поне е някакво начало.
По повода се сетих, че Ал Капоне е влязъл в затвора за неплатени данъци. Другото не са успели да докажат.
Виж целия пост
# 14
Що, много ли ви е жал за него?
Не. Жал ми е за това, че 1000 пъти по сериозни причини няма да вкарат и него, и доста други на топло, но с такива смешки, съдещите се правят на още по-големи идиоти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия