problem s hormonite LF i FSH

  • 2 357
  • 8
zdraveite na vsi4ki.Imam problem s hormonite LF i FSH.Rezultati te mi sa izvan ref. granica.Ako ima nqkoi podoben problem molq neka mi kaje kakvo da pravq.Blagodarq vi predvaritelno
Виж целия пост
# 1
Под или над реф. граници? Другите хормони как са? Дай стойностите ако може. Добре ще е консултация с гинекогог.
Виж целия пост
# 2
Под или над реф. граници? Другите хормони как са? Дай стойностите ако може. Добре ще е консултация с гинекогог.
Подкрепям! Аркана, няма ли да е по-добре консултация с репродуктивен ендокринолог? Thinking
Завишеният пролактин често изкривява стойностите на ЛХ. Изследван ли е?
Виж целия пост
# 3
LH e 16,92 FSH e 35,10 PROLAKTIN E 304,8.ESTRADIOLA sa6to e izvan 13.20
Виж целия пост
# 4
Мими,
на колко години си? Кога са изследвани хормоните /ден от цикъла/?
Напиши и референтните граници!
Комбинацията - нисък естрадиол и високо ФСХ говори за намален или  изчерпан яйчников резерв, за съжаление. Консултирай се с репродуктивен ендокринолог.

Пусни си панел за яйчников резерв – Inhibin B, LH, FSH и E2 на 3-ти ден от цикъла. Добре е също да пуснеш и АМХ - Анти-Мюлеровият хормон

Сега ще ти дам кратко описание:
Inhibin В е хормон, който се отделя от гранулозните клетки на т.нар. антрални фоликули в яйчника (фоликули с размер от 50 микрона до 2 мм). Намаляването на серумните inhibin В стойности се свързва с напреднала репродуктивна възраст при жената. Inhibin B участвува и в патофизиологията на поликистозния овариален синдром (PCOS). Inhibin В е маркер за диагностика и на някои яйчникови карциноми. За българската популация, като референтни стойности на inhibin B се определят стойностите между 33 pg/ml и 190 pg/ml.

Анти-Мюлеровият хормон (АМН) се продуцира от гранулозните клетки на преантралните и малките антрални фоликули и нивата му могат да бъдат установени в серума. При намаляване на броя на фоликулите в яйчника, свързано с увеличаване на възрастта на жената, АМН може да се използва като маркер за определяне на яйчниковата възраст. Референтните граници на хормона за българската популация са между 0.9 ng/ml and 1.7 ng/ml (1,46 ±0,93 ng/ml).

Стискам палци! Peace
Виж целия пост
# 5
Норе,първо на 26 год.съм.Хормоните са изследвани на 3 ден.Референтните граници са ЛХ 2.4-12.6mlu/ml ,ФСХ 3.5-12.5mlu/ml,ЕСТРАДИОЛ 24.5-195.0pg/ml.Правени са на 05.09 в София.А не съм и много наясно с нещата защото досега не съм имала проблеми от този род,а все още нямам и деца и разбираш как се 4увствам.Просто искам да знам дали има някаква вероятност да се оправя.Проблемът е и,4е ако не взимам и хап4ета нямам менструация.Нещата са много объркани.БЛАГОДАРЯ за подкрепата
Виж целия пост
# 6
Мими,
трябва ти специализирана клиника по репродуктивно здраве. В София това са:
http://ivf-bg.com/ Клиниката на доцент Щерев.
http://ivf.bg/ д-р Владимиров
http://invitro-bg.com/ д-р Стаменов

Заповядай в подфорум "Проблемно забременяване". Там има доста момичета с твоя проблем. Можеш да помолиш модератор да ти измести темата там. Така ще получиш повече мнения.
Запази си час в една от тези клиники. Силна прегръдка!  Hug
Трудно е, но ще намериш изход! Peace
Виж целия пост
# 7
Норе,благодаря ти за вниманието.Ще направя изследванията след две седмици и ще потърся мнемие и от друг доктор
Виж целия пост
# 8
Писах ти на лични. Май съм повторила написаното от _Hope_
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия