бебончо е с анемия

  • 885
  • 11
здравейте,
Много съм притеснена. Преди няколко дн вдигнахме Т и без никаква видима причина я поддържахме доста височка - 38-39. Оказаха се зъби за мое учудване огромно. Както и да е - взеха ни кръв и сме с хемоглобин 9,3 при долна граница 12 Sad Дундьо е много труден за захранване и само суче....Бледичък е и сега незнам как да постъпя....Лекарката каза, че не иска да изписва железни препарати все още - да сме почвали с месо...Ама той нищо не иска да хапне - 2-3 лъжички със зор и край. Давайте съвети и споделяйте опит, че малко съм се отчаяла и се чувствам виновна....
Виж целия пост
# 1
Ами бебчо изобщо яде ли и какво? Нищо,че са две-три лъжички.. само не дей със налагане да му ги даваш... и моето до 6 месец беше сам она кърма, захраних обаче на практика на навършени 7 месеца щото не бях особено търпелива с въвеждането на храните и от нетърпение накрая то не искаше нищо да яде. Давай му пълнозърнести каши, елдата, овесените ядки и просото, ако не се лъжа имат вътре такова чудо и кърми, не го ограничавай. Аз това ще те посъветвам... ама то как ще яде месо, ако не е свикнало.. много търпение.. аз съм още боса в това захранване, ама това, което научих,че за детето също е стрес и трабва много много постепенно и в никакъв случай да му се налага... Успех и дано се оправите  Peace
Виж целия пост
# 2
всъщност....и тези 2-3 лъжички са с триста зора....ох, незнам...
Виж целия пост
# 3
Алекса, разумно е да изчакаш 2,3 седмици и да повториш изследването. Ако тази температура е била свързана все пак с някаква инфекция, това често се отразява на кръвните показатели (т.н. инфекциозна анемия).
Друго, което можеш да направиш, ако наистина става въпрос за анемия, е да даваш на малкия течен хлорофил (хр. добавка).
Виж целия пост
# 4
... при долна граница 12 Sad ...

107 е долната за тази възраст.

И аз мисля като Iva_D, при боледуване показателите не са в норма.
Повтори ги, когато детето е здраво и с кръв от вената!
Виж целия пост
# 5
Хлорофилът няма страничните ефекти на железните препарати и действа по-бързо. Месото може и да вдигне желязото, но може да докара други проблеми.
Виж целия пост
# 6
Я споделете търговската марка, под която се продава тоя хлорофил, може и на лични.
Виж целия пост
# 7
Хемоглобина сам по себе си не означава анемия.
Още повече, ако вдига температура, нормално е резултатите да не са в границите.. И наистина 120 е граница за големи.. не за бебета..
Повторете резултата след 1-2 седмици и ако има съмнения за анемия, нека да ви пратят на хематолог..
А пък ако му никнат зъбки - не се учудвам, че не иска да яде  Laughing Изчакай мъничко..
Минала съм през това с Тони, ама по-смело Simple Smile И всичко се оправи (то нямаше и причина за притеснение, макар че хемоглобина по едно време му беше 86..).. Но се оправи (без лекарства!) - и вече си е около 115-120 ..
Виж целия пост
# 8
и аз имах такива притеснения точно преди една година. според изследванията на детето хемогл беше 72 .повторихме ги на друго място - бяха същите. ходихме и при хематолог,имахме съмнения за таласемия, правихме си и аз и таткото изследвания, слава богу не беше това. синът ми  беше с ненормално нисък хемоглобин според всички лекари с които се консултирахме и ни изписаха малтофер на капки. така се бях притеснила, 4е просто не можех да рискувам  със захранване,тъй като не беше никак ящен. допуснах някои грешки при въеждането на храните, в резултат на които детето ми отказваше да яде. до година и малко е бил почти само на кърма.аз много се дърпах за малтофера, под влиние на всичко прочетено,но се осъзнах 4е  докато го чакам да се захрани...той ще започне да припада докато ходи или да му стане нещо , това все пак е сериозен дефицит на жизненоважен елемент.давах капките 3 месеца и пак ходихме на изследване - хемогл беше 100. оттогава не е пил повече нищо и сега,година по -късно вече е 140.просто детето си прояде и той и аз се успокоихме.
 бъди спокойна и не се притеснявай, може би положението е свързано с температурата.може да преживява нещо, това също се отразява на кръвната картина. може да се оправи сам, а може и да се наложи да пие малтофер,има случаи в които се налага.
Виж целия пост
# 9
Нели също има желязодефицитна анемия, Хб на 6 месеца беше 69. При нея причината е ясна: родена е един месец по-рано и желязото в депата бързо се е изчерпало. Затова й даваме Малтофер, след пълни изследвания консултация с хематолог. За 20 дена Хб стана 85, продължаваме докато  стане 105.
Ти с какво храниш твоето бебе? Нели например много обича моркови и успявам да я накарам да яде други неща най-вече ако са в комбинация с моркови. Тиква също харесва, защото е сладичка.
Виж целия пост
# 10
Абсолютно съм съгласна са Духи и Никол! Стойностите за деца са по-ниски.
Каката по отказването на храна я познавах, че й никнат зъби.
Мен други ме смути. Няма такова чудо Т от зъби. По време на зъбоникненето пада имунитета, но причината за Т е някъде другаде. Може би вирус, може би уши?
Виж целия пост
# 11
Ами и аз не вярвам на това, че такава Т може да с вдигне от зъби, но вече четвърти лекар ми казва, че е възможно - а и при нас наистина нямаше нищичко друго, освен нервничене хапане, лиги и температура. Обаче се поразстрои коремчето, та...все си мисля, дали не е някой дрислив вирус newsm78
С яденето сме много трудни...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия