Проблем с майчинство, нужда от съвет за документи...

  • 1 171
  • 1
Здравейте, пиша Ви във връзка с проблем с майчинството си, с който се сблъсках. Значи родих юни месец миналата година (на трудов договор съм във фирмата на съпруга си от май месец миналата година). Дала съм всички болнични на счетоводителката му, като тя ни каза, че за периода от месец юни от раждането ми трябва да плащам само здравни осигуровки, което сме и правили. До днешна дата майчинство така и не получавам, обаче, като тя ни излага редица причини. Оказа се при справка, която направихме в НАП, че след 10 месец не ми е подавана декларация образен 1, а от 6ти до 10ти месец е подавана с деклариран доход 180 лв., което всъщност би трябвало да е стойността на майчинството, което трябва да получавам. Освен това се оказа, че не е подала и някакъв друг набор от документи в НОИ. Нямаме контакт с въпросната жена, тъй като тя замина извън България, затова се обръщам към Вас и по точно към някой наясно с проблема, като бих искала да помоля някой да ми каже какво трябва да подам оттук нататък като документи в НОИ и НАП за да задвижа въпроса с майчинството си, тъй като не съм наясно, а сами разбирате, че е абсолютна бъркотия благодарение на дамата "счетоводителка". До колкото знам след 9тия месец се прилага някаква декларация за удължаване на майчинството на по-ниска стойност и т.н. като заради не добре свършената работа всички тези неща са изпуснати. Много ще съм благодарна на адекватна помощ!
Виж целия пост
# 1
Най-добре отидете в НАП! Обясни проблема и хората ще ви кажат какво трябва да се донаправи, за да се появат данни в персоналния регистър. Същото направете и в НОИ! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия