Какви съдове побира малката миялна?

  • 3 699
  • 26
Привет!Мисля да си купя съдомиялна от малките(тези,за които пише,че са за 4 комплекта).Ако някой ползва такава,нека сподели какво точно се смества в нея-колко чинии,чаши и др.подобни;а може ли и тенджера да се побере вътре?Защото ако ми измие чиниите,а аз трябва да си измия на ръка тенджерата и тигана примерно,просто се обезсмисля покупката!Т.е. би ли ми вършила работа за двучленно семейство? newsm78
Виж целия пост
# 1
Всичко мия в нея - тенджери, тави, тигани.  Ние също сме двама и я пълня за 2, 3 дни. В  момента съм я напълнила с около 15 чинии и толкова  чаши, и 1 тава.
Нашата е вградена Аристон.
Виж целия пост
# 2
Аз лично тенджери и тави не можех да събера в нашата...явно зависи от модела и разпределението вътре.
Беше някаква измислена марка "Оптимум" или нещо от сорта Crazy Иначе 5г ми служи вярно Peace-накрая протече от яката експлоатация-оказа се, че доста от малките са без гумени уплътнения на вратичката-ако ще взимаш такава, обезателно гледай за това. Ако ще ползваш таблетки за миене-слага се по половин Wink
Сега си взехме Електролукс за 8 коплекта-в нея без проблем мия и тенджери и тави...вкл и стъклените рафтове на хладилника Mr. Green
Виж целия пост
# 3
По-добре вземи голяма - стига да имаш място, иначе разликата в цената не е толкова голяма.
Майка ми имат малка и събира точно съдовете от едно хранене на 2-ма души (да речем, 2 чинии за супа, 2 чинии за основно ястие, чаши, купа за салата, прибори и малка тенджера). Тави категорично не влизат вътре или по-големи тенджери и тигани.
Моята е за 11 комплекта и сме 4 човека - понякога в почивните дни (т.е. хранене вкъщи 3+ пъти) се налага да я пускам и по 2 пъти на ден, но събира абсолютно всякакви съдове и е голямо улеснение.
Виж целия пост
# 4
Ами зависи от много неща- какви и колко съдове ползваш най вече, колко готвиш и т.н. Аз имам малка и ми е ок, само че аз готвя в такава тенджера, която според майка ми е купичка Mr. Green Не обядваме у дома, на вечеря обикновенно ядем салата+нещо леко, така че не цапам кой знае колко. Събирам ежедневно 4 чаши ( за кафе, големи), 3-4 за вода/беазлкохолно, няколко чинии, две малки и една голяма купа, една малка тенджера.
Големи тави- например тази от фурната се събират също, но естествено няма място за кой знае какво друго.
Иначе и аз като Азаф мисля, че ако имаш място, най добре си вземи голяма, разлика в цената почти няма. Аз взех малка, защото нямах място- стои в шкафа под коритото на мивката. Сега правихме нова кухня и предвидих място за голяма, но на първо време няма да я сменям, ще й дам още малко време да се амортизира Embarassed.
Виж целия пост
# 5
Нашата е малка Electrolux. Наистина събира чиниите от хранене на 2ма човека (4-5-6 чинии и толкова чаши, 1 тенджера, купа, прибори). Малко съжалявам, че не взехме голяма, но  мястото което беше оставено в кухнята за миялна, не позволяваше по-голяма (и нашата е скрита в шкаф). Ако имаш възможност, купи си голяма.
Виж целия пост
# 6
Малките миялни побират малки и малкО посуда.  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
По-добре вземи голяма - стига да имаш място, иначе разликата в цената не е толкова голяма.
Аз съм на същото мнение ,можеш да не я пълниш винаги , а да ползваш 1/2 !
А и може би занапред семейството ви няма да е все двучленно Grinning
Виж целия пост
# 8
Момичето пита за миялните за 4 комплекта, не за миялна с ширина 45 см.
Има няколко подобни теми назад - ще намериш инфо.
Аз съм имала такава на Електролукс и мога да ти кажа, че е по-добре от нищо. Тоест върши работа, но побира малко и не може да мие тенджери и тави. Ако имаш вариант за истинска миялна - действай по тях. Ако нямаш купи си такава - при всяко положение е по-добре отколкото ти да висиш на мивката.
Виж целия пост
# 9
Момичето пита за миялните за 4 комплекта, не за миялна с ширина 45 см.
...

Правим разликата...
Виж целия пост
# 10
Аз съм писала точно за Електролукс за 4 комплекта, на нея пише daily for two.
Виж целия пост
# 11
Момичето пита за миялните за 4 комплекта, не за миялна с ширина 45 см.
...
Правим разликата...
Не всичко в темата се пише, за да те засяга персонално Wink Достатъчно пъти по-горе хората са писали, че си побират тавите в машините, за които пишат, за да си позволя да заостря вниманието.
Айде, хубав ден и извинете за ненужното отклонение.

Всъщност важно е по самата тема да кажа, че Електролукс-а, който сме имали се развали непоправимо почти веднага след изтичане на гаранцията. Купихме втори, тъй като тогава избора се свеждаше до тях и китайски марки - той ми служи доста дълго, докато смяната на жилището ни раздели  Simple Smile

Виж целия пост
# 12
Сега ще ме караш зорлем да си мия тавата Mr. Green Точно 55 см е широк малкия Електролукс- като си извадя от фурната страничните джаджи и скарата ги слагам легнали, а над тях под наклон слагам голямата тава ( която държа непрекъснато във фурната, най долу) и си ги мия вътре. Готварската ми печка е широка 50 см.
Виж целия пост
# 13
Имам малка Бош, точно за 4 комплекта,но хората(онези,които са я измислили) под комплект са имали предвид комплект чаши и чинии..Ако сложа тенджера или купа,чиниите и чашите са аут.Ние сме четиричленно семейство и ми е малка,но беше подарък.Така ,че нямах избор.
Виж целия пост
# 14
Ами събира малко съдова. Ако си купуваш миялна по добре да е от средните или голяма иначе не виждам смисъл.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия