Дайте ми рецепта за крем Brule

  • 5 771
  • 7
Моля за изпитана рецепта за крем Brule ,такава каквато сладкарите правят с него торти.Ако някой е изпитал тази рецепта нека ми е прати.
Виж целия пост
# 1
За 4 човека:

5 жълтъка
100гр захар
500мл течна готварска сметана за разбиване
1 ванилия

Разбиваш жълтъците със захарта до побеляване. Слагаш ванилията. Добавяш постепенно и бъркайки сметаната. Слагаш крема в малки глинени панички (става и в йенско). Слагаш в предварително загрятата фурна на 100 градуса за около час. Оставяш да се охладят на стайна температура и след това слагаш в хладилника за не по-малко от 2 часа.

За тортите обикновено се ползва течен крем, с този не знам дали ще стане, след като се пече?  Thinking

Ето ти и нагледно как се прави:  Grinning

http://www.linternaute.com/video/8923/pratique-la-creme-brulee/
Виж целия пост
# 2
Ей, Блонди, не спираш да ме изненадваш, тенкю
Виж целия пост
# 3
Блонди да не би сметаната да е 500мл- 50мл нещо много малко ми се струва?
Виж целия пост
# 4
Да, изяла съм една нула, поправям се, мерси  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Крем Брюлле
7-8 жълтъка
-1/2 чаена чаша захар
-2 чаени чаши течна сметана (неподсладена)
-1 чаена лъжичка ванилия
-1/4 чаена чаша захар за коричката отгоре

Загрейте фурната на 150-160 градуса (ако е слаба, максимум на 175).
В голяма купа разбийте с телче (може и с миксер) жълтъците и захарта. Междувременно загрейте течната сметана отделно на котлона и я махнете точно преди момента на завиране. Прибавете я бавно към купата с жълтъците и захарта, като непрекъснато бъркате. Прибавете ванилията. Разбъркайте отново.
Готовата смес се разпределя в плитки керамични или други подходящи, например стъклени съдчета, но такива които да са огнеустойчиви във печката и не метални.
Важно е да не препълвате съда (съдчетата), не трябва да е до ръба, по-скоро някъде между 2 и 3 пръста да запълва от дъното.
Въпросния съд (чета) се слага в по-голям метален, в който предварително сте налели на дъното 2-3 пръста вода.
Поставете го внимателно в предварително загряната печка и го дръжте около 40 мин, може и малко повече (наблюдавайте го да започне съвсем леко да розовее отгоре и ако разклатите леко съда, да не клати много, в смисъл вътре да не е все още течно).
Извадете от фурната и го оставете да изстине на стайна температура. Поставете го в хладилника за най-малко 2 ч, а за предпочитане- 1 нощ.
Половин- един час преди сервиране: загрейте бройлера на фурната на максималната възможна темп., или ако нямате бройлер, просто завъртете на най-високата възможна темп. Поръсете равномерно 1/4 чаена чаша захар на повърхността на крем брюлето, трябва да покрие равномерно. Сложете го във фурната възможно на най-високо и го наблюдавайте внимателно през прозорчето на фурната. Изчакайте докато захарта започне да се карамелизира, но не да пуши или става черна- някъде около 2-3 мин, супер максимум 4-5 (за по-слабите фурни).
Извадете веднага. Изчакайте няколко минути и после поставете обратно в хладилника да се охлади, мин. 30 мин, макс. 2 часа.

По тази рецепта съм го правила аз. Малко е завъртяно, но става много вкусно.
Виж целия пост
# 6
Creme-Brulee

Виж целия пост
# 7
Привет момичета, вече два пъти правя крема, става много вкусен но незнам от какво се получава една 1/2 см дебеличка коричка най отгоре,която седи доста маслена , много го запичам или....под нея кремчето си е супер, но ми си иска да я няма тази коричка...помагайте със съвети!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия