бронхит

  • 829
  • 11
Здравейте, мамчета! На 5 месеца сме, поставихани диагноза бронхит, изписаха ни Проспан и вентолин. За щастие нямаме температура, ама страштно съм се ошашкала. Преди седмица започнахме да се захранваме, преди това бяхме само на кърма! може ли да има връзка / док спомена нещо за алергия/ ? Да продължавам ли да му давам пюренца илида спрем засега Confused кажете някой спец. във Варна.... Иска ми се да чуя и друго мнение! Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 1
И от какво разбра доктора, че е на алергична основа? Какво се случи с детето като го захрани?
Виж целия пост
# 2
Според мен е съвпадение разболяването на детето и захранването.Моето дете на 5 мес.също изкара бронхит.
Виж целия пост
# 3
Моят син не беше навършил 4м. когато боледува от бронхит.Тъй като беше със спазъм се наложи да постъпим в отделение,но никой не ми е споменал за алергия,та сега се замислям Thinking.За 7 дена се оправи.Дано вие се оправите още по-бързо Praynig
Виж целия пост
# 4
 Peace И аз се съмнявам, че е алергия и че има нещо общо със захранването.
Виж целия пост
# 5
Peace И аз се съмнявам, че е алергия и че има нещо общо със захранването.

 Peace
А за алергия е твърде рано да се говори.
Виж целия пост
# 6
Бронхита е инфекция, възпаление, засягащо белия дроб. Причинителите са ясни - вируси, бактерии. Когато бронхита е често повтарящ се хроничен, тежък, с усложнение може да доведе например до астма. Но връзса с алергия......... newsm78. Ако говорим за връзка между алергия към храна или към каквото и да било тя не се изразява в бронхит, а в затруднено дишане. Всеки може би знае, какво става с човек, който е алергичен към пчели  и го ухапе пчела - това е алергична реакция. Защо не заведете детенцето при още един лекар+?
Виж целия пост
# 7
Щом е бронхит, вземи най-последната ПКК на детето и рентгенова снимка, ако е правена, и идете на детски пулмолог. Пулмолозите разбират и от алергичните астми, така че ще каже какво е положението.
Виж целия пост
# 8
Щом е бронхит, вземи най-последната ПКК на детето и рентгенова снимка, ако е правена, и идете на детски пулмолог. Пулмолозите разбират и от алергичните астми, така че ще каже какво е положението.
За астма в описания случай е адски далече да се говори. Аз лично написах, че се съмнявам да е бронхит. Съмнявам се, защото ме очуди факта, че дете на 5 месеца е с бронхит и лекаря не си е "вързал гащите" с антибиотик. Като цяло казуса ме очудва. Най-добре е още един лекар да го види детенцето.
Виж целия пост
# 9
Снимка не му направиха, а с антибиотика се разминахме, защото нямаме темп. и сополки. Ще ходим при друг док. Благодаря ви!
Виж целия пост
# 10
Щом е бронхит, вземи най-последната ПКК на детето и рентгенова снимка, ако е правена, и идете на детски пулмолог. Пулмолозите разбират и от алергичните астми, така че ще каже какво е положението.
За астма в описания случай е адски далече да се говори. Аз лично написах, че се съмнявам да е бронхит. Съмнявам се, защото ме очуди факта, че дете на 5 месеца е с бронхит и лекаря не си е "вързал гащите" с антибиотик. Като цяло казуса ме очудва. Най-добре е още един лекар да го види детенцето.

Да, да, напълно съм съгласна, просто казвам, че е добре да иде при пулмолог, след като детето е толкова малко, а се говори за бронхит! Разбира се, че за астма е много далече да става дума!
Виж целия пост
# 11
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия