КАК ДА ОТИДЕМ С ДЕТЕТО НА ПОЧИВКА ЧРЕЗ ЗДРАВНАТА КАСА?

  • 4 168
  • 7
 newsm78
Виж целия пост
# 1
Няма как.
Здравна каса не осигурява почивки.
Виж целия пост
# 2
А такива които са с лечебна цел някой знае ли какви са правилата?
Виж целия пост
# 3
Това и мен ме интересува. За възрастните знам, че трябва личния лекар  ти поставя диагноза, на основата на която се взима карта. Ако семейство иска да отиде на почивка, то трябва да са болни и двамата. Затова миналата година се отказах, но не малко мои познати ходят по този начин-от ЗК. А на мен гомямото ми дете е с астма, затова се интересувам как може да я заведем някъде, където ще й повлияе добре.
Виж целия пост
# 4
Добре ще и повлияе Трявна-има болница за долекуване на белодробни болести;
Свети Влас-болница за рехабилитация
За Сандански отзивите също са добри, но там не съм водила моето дете(също с астма)
Виж целия пост
# 5
Тези програми, чрез които се ходи по санаториумите са на НОИ. Общото със здравната каса е, че личният лекар изготвя необходимите документи, както и това, че болниците от този тип имат договори по опр.клинични пътеки - за лекуване и рехабилитация.
В сайта на НОИ има списъци с местата.

Виж целия пост
# 6
Тези програми, чрез които се ходи по санаториумите са на НОИ. Общото със здравната каса е, че личният лекар изготвя необходимите документи, както и това, че болниците от този тип имат договори по опр.клинични пътеки - за лекуване и рехабилитация.
В сайта на НОИ има списъци с местата.
Да но няма какъв е начина на записване.Дали всеки може да отиде,какви са условията за да те удобрят.Аз за това питам.

Виж целия пост
# 7
Първо отиваш в туристическа фирма, лицензирана да работи със санаториумите. Плащаш резервация за периода, в който искаш да отидеш.След това при личния лекар, за да издаде документ, а ако не може той, тогава при специалист за епикриза, че страдаш от определено заболяване(което трябва да пише че се лекува в съотв.санаториум-в сайта на НОИ ги пише кой за какво е)След това с цялата документация чакаш в НОИ, където техен лекар одобрява документите и се подписва, че е съгласен с тях. После пътуваш  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия