инсеминация??

  • 1 357
  • 6
Привет, пак съм аз и имам питане относн инсеминацията. Четох, това което намерих в зачатие и назад във форума, но много неща остават неясни. Правила ли е някоя от вас, как протича процедурата, какви изследвания са необходими, колко струва и изобщо много питанки ми станаха.Мисълта ми е мога ли да го направя по мое желание, струва ли си, или да чакаме още ....
Виж целия пост
# 1
Здравей!4.5години се пробвах да забременея със следене на цикъла,2 цветни снимки,не мога да преброя броя на спермограмите и броя на посетените лекари и клиники.През 2002г.бях в клиниката на доц.Щерев-проследяване на 3 цикъла,контролни спермограми и след 3 месеца среща със самия Щерев,от която среща без да има открита причина за безплодието той даде консултация за инвитро и ,тъй като аз попитах не може ли първо инсеминация той ми отговори може да се пробва и така ние 2години не отидохме там.Продължихме да обикаляме по други лекари,даже миналата пролет правих инсеминация при Ватев ,но не успешна.
 През месец април след поредната менструация и моето отчаяние казах на съпруга ми ,че отиваме отново при Щерев,защото в интерес на истината там ми се струваше най-професионално отношението,но се плашех от инвитро,но сега се бях решила.На прегледа докторката извади досието ми от преди 2 год. и след като ме прегледа каза:Значи започваме да деистваме както е записал доцента-инсеминация с предхождаща хидротубация.Аз щях да падна от стола,защото бях останала с впечатления,че е записал инвитро и дори попитах ама не е ли инвитро,при което тя започна да ми се кара какво инвитро като на нас всичко си ни е наред.От този момент разбрах,че ние сме загубили 2 години /през които не идвахме в клиниката на Щерев/,а средствата и нервите не можех да ги сметна.
 Така-хидротубадия на 9-ти ден,инсеминация на 14-ти ден.Нямах време да се опомня,защото аз съм от провинцията и пътувахме всеки ден до София и обратно и то точно по празниците от 6май до 9май.Резултат-бременна съм в 8 г.с.
 Не можех да повярвам ,че ще ми се случи и на мен след толкова ходене по мъките.
 Така,че моят съвет е да не се страхуваш от инсеминация.Цялата процедура ми струваше около 600лв,но като сметна през 2-те години колко съм похарчила това си е нищо.
 Намери си подходящ лекар и му вярвай,защото аз непрекъснато подлагах на съмнения всичко,а се оказа ,че от недоверие съм загубила 2 години и доста средства и нерви,но забравям миналото и искам сега вече всичко да е наред.
 Успех!
Виж целия пост
# 2
wjk,

ЧЕСТИТООО  Sign Exclamation

Защо не си ни се похвалила до сега  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

Пожелавам ти леко бременеене и едно красиво и здраво бебче  Sign Exclamation

Моля, те ако имаш време разкажи историята си в новата тема "Нашите бъдещи мами" (може да я копираш от тук  Sign Exclamation
Виж целия пост
# 3
Честито и от мен , леко бременеене, пожелавам ти здраво, красиво и много усмихнато бебе. Благодаря за отговора.
Виж целия пост
# 4
И от мен честито Wjk ! Дано всички проблеми са вече зад вас !
Лека бременност и здраво бебче !
Виж целия пост
# 5
wjk, от името на цялото ни семейство, ЧЕСТИТО И ЛЕКА БРЕМЕННОСТ  Laughing  Grinning  Laughing
Виж целия пост
# 6
Честито wjk!
Ей ама много ми е готино да прочета такова мнение!
Много се радвам и за теб и за Гери.  Grinning
Лека бременност и най-хубавите бебета на света  Simple Smile


Ей ама да взема и аз да се регистрирам в този форум ли - нещо се повлече крак тук  Wink

Много успех ви желая бъдещи мамчета и много радост! А на всички нас да ви последваме веднага !!!  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия