Малко странен въпрос...

  • 3 780
  • 47
Сигурно ще ви се стори глупаво,но аз все пак се чудя Rolling Eyes
Става въпрос за госпожи,лели,възпитатели в ДГ и ясли.
Дали приемат на работа в детските заведения само непушачи?
Не мисля да се кандидатирам Mr. Green.
Просто се присетих,че ако една жена там пуши то няма място и време да го прави.
Не е уместно нито в обедната почивка,която е кратка и госпожата се намира на територията на детското заведение,не е уместно и в двора да излезе да пуфти.
Пък от друга страна би било дискриминационно да се подбира персонал по този критерий.
Какво мислите?
Или ако има някой работещ/работил в ДГ да сподели как стоят нещата.
Виж целия пост
# 1
Не. Има и пушачи. Как и къде пушат не ми е известно.
Виж целия пост
# 2
      Пушат, даже и кафе си правят. Малката ги издаде. Confused Предполагам оставят лелята да ги гледа и отиват или навън или в методичния кабинет.
Виж целия пост
# 3
ами за мен са хора, както лекарите и другите - ще пушат и кафе ще пият
как - явно си намират време, в карйна сметка затова са с лелка - да могат поне до тоалетна и за една цигара време да излезнат!
колко от нас пушат на работното място и пият кафе?!
Виж целия пост
# 4
Майка ми /детска учителка е/ пуши, но не на работа.
Все пак, това са 6-7 часа, не е трудно да издържиш без цигара.
Иначе знам, че в някои градини си имат регламентирана почивка от 15 мин.Мисля, това време е достатъчно да излезеш от градината и да изпушиш 1 цигара. Thinking

Виж целия пост
# 5
По принцип на територията на детските ясли, градини и училища е забранено пушенето. А има учители и сестри които са пушачи, но надявам се не пушат там.
Виж целия пост
# 6
Иначе знам, че в някои градини си имат регламентирана почивка от 15 мин.Мисля, това време е достатъчно да излезеш от градината и да изпушиш 1 цигара. Thinking


ами да ,освен това нали не си мислите че пушат в стаите , аре стига де ...
Виж целия пост
# 7
а аз ще поставя въпроса така
колко МАЙКИ пушат ПРЕД децата си? било в КЪЩИ или навън???
Виж целия пост
# 8
Майка ми /детска учителка е/ пуши, но не на работа.
Все пак, това са 6-7 часа, не е трудно да издържиш без цигара.
     Напълно съм съгласна все пак работното им време не е с голяма продължителност и времето за цигара може да бъде посветено на децата.
а аз ще поставя въпроса така
колко МАЙКИ пушат ПРЕД децата си? било в КЪЩИ или навън???
      Пред детето си не пуша. Пуша само на работно си място и то навън, тъй като колегата ми е непушач.
Виж целия пост
# 9
Не съм поставила темата така,че да ги съдя дали пушат или не.
Нямам против да го правят-естествено не и в групата.
Просто ми е интересно как стоят нещата.
Вижда ми се сложно госпожата да се облича и излиза извън територията на ДГ за един фас.
Пък и тези 15 минутни почивки са и за хранене,кафе,тоалет,лични нужди все пак.
Пък 6-7 часа съвсем не са малко време да издържиш ако си редовен пушач.
Да не говорим,че има дни,в които са по цял ден госпожите.
Поне в нашата градина е така.
Обикновено се сменят на обяд,но понякога едната госпожа е цял ден и на другия ден до обяд,а другата поема следобедната смяна и следващият ден.
12 часа без цигара са сериозен период за пристрастените.
Виж целия пост
# 10
според мен си имат "тайна" стая където пушат - така както повечето предприятия и дори медицински заведения където е забранено пушенето
не бих ги осъдила, аз бих правила точно така
Виж целия пост
# 11
В нашата ясла една от сестрите пуши на тротоара пред яслата и в края на работното време - на площадката пред вратата.
Нямам нищо против, всеки има право да прецени за себе си дали да пуши или не.
Иначе и аз се дразня много от пушещите майки, но явно не за всеки пушенето на 1 метър от дете е вредно. А когато става въпрос за собственото ти явно пък тогава изобщо не е. А и е задължително като седнеш в парка с отрочето да си запалиш и цигара. Хем цапаш, хем димиш. Гот.
Аз не пуша от момента, в който забременях. Не съм маниак на липсата на тютюнев дим, но не обичам да се прекалява.
Виж целия пост
# 12
В яслата до нас съм ги виждала, че излизат да пушат под един навес в самия двор на яслата, но далече от площадките където са децата.
В ОДЗ-то където ходи Ема, излизат от самия двор на градината и пушат на едни пейки от другата страна на улицата, пред едно блокче.
Виж целия пост
# 13
Пък от друга страна би било дискриминационно да се подбира персонал по този критерий.
Какво мислите?

Не може да има такива изисквания - дискриминация е.

Аз не съм виждала да пушат нито госпожите, нито лелите. Ако го правят, все пак, идея нямам кога и как  Thinking
Виж целия пост
# 14
Нашата ясла има малки балкончета, на които се излиза от централния коридор и стълбището.Не съм ги виждала дали пушат там, но според мен това е най-удобното им място - на открито, на няколко метра от групата.Нямам нищо против да пушат стига да не е в близост до децата.
И двамата с мъжа ми сме пушачи, но в къщи се пуши единствено на терасата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия