Дали... или...?

  • 927
  • 4
Синът ми току що се върна от училище и се оплака, че го боли врата от ухото надолу и почти не може да си завърти главата. Видимо има подуване (вратлето му е слабичко). Притеснява ме дали не е заушка! Нямам представа какви са симптомите на това нещо. Температура няма, но кашля от два три дни. Помагайте моля Praynig Ще ходим на доктор следобед, но до тогава...
Виж целия пост
# 1
Може и да не е заушка ,а лимфаденит.Щом кашля може да му е зачервено гърлото и от там подуване на лимфните възли.Идете задължително на лекар ,но до тогава дай 1 т. Нурофен.
Виж целия пост
# 2
На мен преди няколко години ми се случи нещо такова. Поду ми се врата от дясната страна и много болеше. Температура също нямах. Пуснаха ми кръвни изследвания за лимфаденит и се оказа, че няма грам увеличение на лимфоцитите. Оказа се алергична реакция и с един урбазон венозно се оправих. Детето до сега не е проявявало никакви алергични симптоми към нищо, а не е малък вече... Най-много се притеснявам от тъпата заушка Cry
Обадих се на приятел, който е лекар и той каза, че може да е, но може и да не е заушка. Мъжът ми го закара да го прегледа, ще видим (след двайсетина минути) какво ще каже доктора.
Виж целия пост
# 3
Ох, обадиха ми се от при доктора и той ми каза, че е най-вероятно от болното гърло. каза, че подуването съм си го преувеличила... нормално за всяка уплашена майка Simple Smile и че няма нищо общо със заушка това нещо. Вероятно и това, че спи странно (в смисъл, че гушка възглавницата и някак си извърта главата много особено) има принос. Можело просто да е мускулно възпаление от неправилната позиция при спане. Мазане с Диклак, сироп за кашлицата и таблетки за смучене за гърло. При То 36о нямало никакви опасения за заушка, и слава Богу! Успокоих се Grinning Благодаря на тези, които прочетоха и на za_tan4e, че ми даде кураж! Hug
Виж целия пост
# 4
не се притеснявай толкова  Peace
сина ми е правил подуване на абсолютно всички лимфни възли по врата и то жестоко подуване, причината за което така и не се разбра... нито температура вдигна, нито нещо го е боляло, нито гърло, нищо... докторката каза, че най-вероятно е прекарал някой аденовирус, който подувал така лимфните възли  Peace постепенно спаднаха, но винаги ще си има малки топченца, защото не могат да се върнат до предишното положение
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия