Синузит?

  • 1 672
  • 1
Здравейте!
Дъщеря ми е на 2г и 3 м и от 20 дни /откакто почна яслата/ е със сополи. Забелязах, че не се появиха като обикновена хрема - безцветни, воднисти - а направо гъсти и бели към прозрачни. Така са и до днес, като понякога направо изчезват. Лекувах ги като хрема, но вече реших, че не е възможно да е такова и поисках направление за посявка от педиатърката. Тя каза, че няма смисъл от посявка, и това са заченки на синузит. Даде направление за 10-дневни процедури и изписа Суметролим и Тобрадекс.
Въпросите ми са: може ли да се разпознае синузита без специфични изследвания? Той не е ли съпроводен с болки /дъщеря ми няма такива/? Какво включват въпросните процедури? И смятате ли, че е удачно да започнем веднага лечение със Суметролим и Тобрадекс? А какво друго можем да направим в случая?

Между другото, на своя глава я заведох да й вземет секрет за посявка, за да е преди приема на антибиотик.

Благодаря!
Виж целия пост
# 1
За съжаление сополите са постоянен спътник на децата в детските градини. Много е малка за синозит. Най-добре е да се консултирате с УНГ специалист преди да започнете лечението. Добре е да вземете и един секрет от носа, за да се види има ли някаква бактерия причинител на хремата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия