Има ли майки, отказали ваксините на бебето от болницата при раждане?

  • 1 592
  • 7
Моля, майките, отказали ваксиниране на бебето си в болницата, да се включат тук. Как става отказването, трудно ли е, в коя болница успяхте да направите това?
Много благодаря предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Не съм отказвала ваксина още в болницата, защото раждането ми беше непредвидено (в 7месец) и не бях стигнала до темата с ваксините. )
Предполагам трябва да го направиш още преди да се е родило бебето, защото веднага след раждането слагат хепатит В и БЦЖ. Когато те приемат в болницата попитай на какъв формуляр да се подпишеш, че отказваш ваксиниране. Ако нямат подобно нещо, напиши собственоръчно. Дано да ти уважат решението.
Виж целия пост
# 2
Моят юнак е без ваксини, понеже е роден в къщи и до блница изобщо не се е стигало, но имам познати, които без проблем отказаха ваксините в болницата. Със сигурност се заявява предварително, но най-сигурно е ако таткото е с теб и не оставя бебето само (най-вероятно ще има някои и друг час след раждането, когато бебето няма да е при теб). Мисл че се подписва някакъв документ, но не съм сигурна. Можеш да кажеш, че много държиш педиатърът на детето да му слага всички ваксини, защото го познаваш одавна и пр. Има препоръчителен календар за ваксините и задължение за поставянето им, което не е обвързано с времето, така че винаги можеш да отложиш всяка ваксина. И никой не може да те задължи именно сега и в този момент да я сложите.
Виж целия пост
# 3
отказа на ваксини не е ли опасно за детето-все пак те го предпазват от някои заболявания
Виж целия пост
# 4
За да не флуудваме тази тема, нека всички, които се интересуват от ваксините, нуждата от тях, рисковете, законовите положения и т.н. да погледнат темата "Ваксини Дискусия" в подфорум "Хомеопатия, билколечение, алтернативна медицина" тук.
Виж целия пост
# 5
Чакам още майки да се включат - такива, които са отказали ваксини в болницата!
Без да обсъждаме това добре ли е или не... Wink
Виж целия пост
# 6
Родих във вана преди 2 месеца в бившата "Тина Киркова", в присъствието на мъжът ми. По наше настояване непосредствено след раждането ни поднесоха един формуляр който подписахме за отказ от ваксини. Ако бях сама не знам дали щях да успея да устоя на упреците на персонала, а и след раждането се чуствах толкова отпаднала че поспах около 4 часа, в което време таткото пазеше бебчето. Бяхме заели самостоятелна стая която позволяваше й неговият престой с нас.
Виж целия пост
# 7
Темата от октомври не е пипана.
Има тема за това, ако беше прочела малко по-нагоре го пише.
Не знам защо си решила да върнеш тази запрашена тема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия