Към мамите с понижена функция на щитовидната жлеза

  • 8 987
  • 34
Здравейте,
имам понижена функция на щитовидната жлеза (Хашимото) и МАТ.
Интересува ме какви изследвания са ви правили по време на бременността?
Колко пъти са ви мерили TSH-то? Правили ли са ви други изследвания относно антителата?
Ще съм благодарна за всяка една информация. Grinning
Поздрави. Simple Smile


Виж целия пост
# 1
Никой ли няма с такива проблеми? Embarassed
Виж целия пост
# 2
Здравей! Аз имам Хашимото от 10години! При първата ми бременност преди две години си правех изследвания на хормоните през месец и съответно ако имаше нужда корегирахме Л-тироксина който пия. Проблеми нямах никакви!
Сега съм малко по - немърлива! Досега съм си направила изследването два пъти и евентуално до края може и още веднъж! Embarassed
Други изследвания освен на TSH и  TTH /май така беше трябва да погледна/ не са ми правени! А и да си призная напоследък не пия много редовно хапчетата! Просто ги забравям! Embarassed Embarassed Embarassed

Не се притеснява, болестта не е опасна за бебчо, трябва само да си пиеш хапчетата и всичко е наред! Аз питах моя лекар  като забравям може ли нещо да му стане на бебчо, и той ми каза, че всъщност не, и е много малка вероятността да му повлияе болестта по някакъв начин! Само трябва като порастне да му се направят изследвания и да се следи дали няма да има и детенце проблев със щитовидната жлеза, защото както предполагам знаеш в много от случаите има наследствен фактор, особено ако е момиченце!

Лека и безпроблемна бременност ти желая и сладко бебче!
Ако имаш още въпроси питай! Simple Smile
Виж целия пост
# 3
моята жлеза е с понижена функция, но не е хашимото а струма дифуза
в края на третия месец съм правила tsh и т3 (или Т4 ще излъжа) и в края на 7я месец пак
първият път единия хормон не беше в границите (ако те интересува утре ще погледна, защото сега бебка спинка вече и не ми се ще да и шумичкам на главата) но ендокринологът каза, че за началните месеци е нормално
втория път вече всичко беше ОК
също така и ехографии две имам пак по същото време
предполагам, че ако на първите изследвания беше изскочил проблем, щяха да ме следят повечко....
плащах само за ехографа
за кръвните изследвания не
ако те интересува още нещо - питай Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Аз също съм със струма дифуза ( тириотоксикоза ). Правят ми изследвания на tsh и ft4 всеки месец. Едва на последните иследвания и двата хормона бяха в норма, единия все бягаше по тъча. Ехография не са ми правили досега. Моята ендокриноложка ми каза, че по време на бременност е задължително да се правят изследвания всеки месец. На мен например два пъти се налага да ми коригира дозата на лекарствата и сега като отида май пак ще трябва корекция. Не се притеснявай за нищо, не си само ти. За бебчо няма никаква опасност. Единственото неприятно нещо е че не може да се прекъсва лечението за повече от 3 месеца - та в този план няма да мога да кърмя бебо след 3-тия месец  Sad
Виж целия пост
# 5
Здравейте мами,
 аз съм с хашимото , но и през ум не ми е минало , че трябва да си правя по време на бременността някакви  изследвания. Сега да започвам не знам дали не е късно??Нужно ли е да уведомя израждащият ме лекар за това??? Къде мога да прочета за потенциалните  проблеми??
Разбира се ще говоря с моя лекар, но имам ли причина за притеснетие?? До сега не съм имала някакви оплаквания различни от класическите за бременните жени??
Виж целия пост
# 6
funny, не е късно и спокойно можеш да идеш да си направиш едни хормонални изследвания
гинекологът ти знае ли, че имаш хашимото ? ако знае би трябвало досега да те е пратил на изследвания....
попринцип има рискове за бебето, още в училище се учи за тях, които няма как да усетиш
обаче аз предлагам да не се шашкаш сега... най-много да си навредиш...
иди първо си пусни изследвания и ако има проблем със стойностите говори с гинеколога си
но най-важното недей да се притесняваш излишно
нека първо да видят дали всичко е наред
Виж целия пост
# 7
аз нямам понижена функция, но ако ще ви бъе полезно ме предупредиха, че по време на бременността има много голямо повишение на потреблението на йод и ако не се приема допълнително йод - само йод или комбиниран с фолиева киселина - може да се получи такова увреждане, дори да го няма човек отпреди.
Това просто защото питах лекаря защо ми е да ги взимам тази фолиева киселина през цялото време и той ми каза защото е комбинирана с йод, иначе нямаше да знам. Та за това информирам  Wink
Виж целия пост
# 8
Аз също съм с тиреотоксикоза, откриха я в началото на 3 месец, хормоните бяха съвсем извън границите. Започнахме изследване на Т3, Т4 и TSH всеки месец. В началото бях на 3 хапчета Пропицил, а сега съм в 7 месец и съм на половин таблетка. Доста бързо се нормализираха хормоните, но все пак правим изследване всеки месец. Следи ме д-р Каменов, приема в МЦ Лора, много съм доволна, работи със здравната каса. Казва, че няма страшно...  Simple Smile и така .... ако се нуждаеш от повече инфо пиши  newsm10 УСПЕХ И СПОКО!!!!!!!!
Виж целия пост
# 9
Здравей! Аз имам Хашимото от 10години! При първата ми бременност преди две години си правех изследвания на хормоните през месец и съответно ако имаше нужда корегирахме Л-тироксина който пия. Проблеми нямах никакви!
Сега съм малко по - немърлива! Досега съм си направила изследването два пъти и евентуално до края може и още веднъж! Embarassed
Други изследвания освен на TSH и TTH /май така беше трябва да погледна/ не са ми правени! А и да си призная напоследък не пия много редовно хапчетата! Просто ги забравям! Embarassed Embarassed Embarassed

Не се притеснява, болестта не е опасна за бебчо, трябва само да си пиеш хапчетата и всичко е наред! Аз питах моя лекар като забравям може ли нещо да му стане на бебчо, и той ми каза, че всъщност не, и е много малка вероятността да му повлияе болестта по някакъв начин! Само трябва като порастне да му се направят изследвания и да се следи дали няма да има и детенце проблев със щитовидната жлеза, защото както предполагам знаеш в много от случаите има наследствен фактор, особено ако е момиченце!

Лека и безпроблемна бременност ти желая и сладко бебче!
Ако имаш още въпроси питай! Simple Smile

Благодаря ти за отговора irka.
Понеже ми е първо детенце и още нямам опит в тея неща, съм за всяко нещо шаш и паника. Blush
Търсих в интернет как седи въпроса с кърменето и намерих много противоречиви отговори. Едни казват, че не трябва да се кърми, други казват, че може.... интересно ми е на теб какво ти казaха лекарите?
Не трябва ли да се направи изследване на бебето още като малко?  newsm78
Малко ми е рано да ги мисля тия работи още, ама не ми се иска да се предавам болестите на детенцето. Sad

Голям сладкиш е твоята Деничка.  Heart Eyes Simple Smile
Виж целия пост
# 10
моята жлеза е с понижена функция, но не е хашимото а струма дифуза
в края на третия месец съм правила tsh и т3 (или Т4 ще излъжа) и в края на 7я месец пак
първият път единия хормон не беше в границите (ако те интересува утре ще погледна, защото сега бебка спинка вече и не ми се ще да и шумичкам на главата) но ендокринологът каза, че за началните месеци е нормално
втория път вече всичко беше ОК
също така и ехографии две имам пак по същото време
предполагам, че ако на първите изследвания беше изскочил проблем, щяха да ме следят повечко....
плащах само за ехографа
за кръвните изследвания не
ако те интересува още нещо - питай Simple Smile

Мерси Toni,
това, което ме шашна, че още 6-7 седмица ми се бяха повишили значително стойностите на TSH-то, от 1 на 4 и нещо.
Разбира се веднага коригирахме дозата, но ме притеснява, че може и да не е достатъчно. Имаш ли идея в какви граници трябва да се движат хормоните по време на бременността? 
Виж целия пост
# 11
Тони, ами как лекарят ми на ЖК ще знае като аз не съм му казала.. Embarassed .просто не ми е минало през ума..аз винаги внимавам да не забравя да спомена за алергията си , а това някак ми убягна, защото като ми го откриха преди 2 години лекаря ми отказа лечение , защото нямало смисъл #Crazy на този етап. Просто на врата имам леко подуване и това и беше причината да отида на изследване тогава. Направиха ми някакви хормонални изследвания казаха ми , че всичко е ОК и повече не съм се занимавала.

Аз нямам никакви конкретни оплаквания, но другата следяща ме лекарка (при която ще раждам) е предписала фолиева киселина и аз пия от 30 ден на бремеността си та чак до сега такава. Въобще не съм я спирала...та поне това ме успокоява...
В понеделник съм на консултация ще говоря с лекаря ми непременно , добре , че поне видях темата.....
Виж целия пост
# 12
Аз също съм със струма дифуза ( тириотоксикоза ). Правят ми изследвания на tsh и ft4 всеки месец. Едва на последните иследвания и двата хормона бяха в норма, единия все бягаше по тъча. Ехография не са ми правили досега. Моята ендокриноложка ми каза, че по време на бременност е задължително да се правят изследвания всеки месец. На мен например два пъти се налага да ми коригира дозата на лекарствата и сега като отида май пак ще трябва корекция. Не се притеснявай за нищо, не си само ти. За бебчо няма никаква опасност. Единственото неприятно нещо е че не може да се прекъсва лечението за повече от 3 месеца - та в този план няма да мога да кърмя бебо след 3-тия месец Sad

И мен много ме интересува факта, как седи въпроса с кърменето. newsm78
Едни лекари пишат, че може, други, че не може.... вообще не знаеш на кого да вярваш..
Не е ли все пак опасно да се спре лечението и да се кърми? Може ли така да се повлияе функцията на щитовидната жлеза на бебо? Embarassed
Виж целия пост
# 13
аз нямам понижена функция, но ако ще ви бъе полезно ме предупредиха, че по време на бременността има много голямо повишение на потреблението на йод и ако не се приема допълнително йод - само йод или комбиниран с фолиева киселина - може да се получи такова увреждане, дори да го няма човек отпреди.
Това просто защото питах лекаря защо ми е да ги взимам тази фолиева киселина през цялото време и той ми каза защото е комбинирана с йод, иначе нямаше да знам. Та за това информирам  Wink

Ако пиеш Femibion, няма страшно. Вътре има всичко. Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Тони, ами как лекарят ми на ЖК ще знае като аз не съм му казала.. Embarassed .просто не ми е минало през ума..аз винаги внимавам да не забравя да спомена за алергията си , а това някак ми убягна, защото като ми го откриха преди 2 години лекаря ми отказа лечение , защото нямало смисъл #Crazy на този етап. Просто на врата имам леко подуване и това и беше причината да отида на изследване тогава. Направиха ми някакви хормонални изследвания казаха ми , че всичко е ОК и повече не съм се занимавала.

Аз нямам никакви конкретни оплаквания, но другата следяща ме лекарка (при която ще раждам) е предписала фолиева киселина и аз пия от 30 ден на бремеността си та чак до сега такава. Въобще не съм я спирала...та поне това ме успокоява...
В понеделник съм на консултация ще говоря с лекаря ми непременно , добре , че поне видях темата.....

Нещо не разбрах? Как ще имаш Хашимото, като хормоните са ти наред?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия