Кои хормони....

  • 750
  • 10
Здравейте на всички,  Simple Smile

отдавна съм се регистрирала и намирам адски много полезна информация. Досега дори не ми се налагаше да питам, всичко се намира с търсачката. Simple Smile
Но сега имам един въпрос: От известно време ми пада косата, пробвах няколко неща, но всякаш няма ефект, та реших да си изследвам хормоните, но не знам кои точно... Sad Ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарна. Разбира се, ще попитам и личната си лекарка, но първо реших да се допитам до вас  Hug

Благодаря предварително !   bouquet
Виж целия пост
# 1
Що па реши, че точно хормоните са причина за косопада ти? Thinking
Виж целия пост
# 2
Не че съм решила, просто искам да проверя дали всичко е ок с тях.
Виж целия пост
# 3
На щитовидната жлеза  Peace
Виж целия пост
# 4
Здравейте на всички,  Simple Smile

отдавна съм се регистрирала и намирам адски много полезна информация. Досега дори не ми се налагаше да питам, всичко се намира с търсачката. Simple Smile
Но сега имам един въпрос: От известно време ми пада косата, пробвах няколко неща, но всякаш няма ефект, та реших да си изследвам хормоните, но не знам кои точно... Sad Ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарна. Разбира се, ще попитам и личната си лекарка, но първо реших да се допитам до вас  Hug

Благодаря предварително !   bouquet
андростендиол, поне мъжката алопеция хормонално се дължи на него
Виж целия пост
# 5
Здравейте на всички,  Simple Smile

отдавна съм се регистрирала и намирам адски много полезна информация. Досега дори не ми се налагаше да питам, всичко се намира с търсачката. Simple Smile
Но сега имам един въпрос: От известно време ми пада косата, пробвах няколко неща, но всякаш няма ефект, та реших да си изследвам хормоните, но не знам кои точно... Sad Ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарна. Разбира се, ще попитам и личната си лекарка, но първо реших да се допитам до вас  Hug

Благодаря предварително !   bouquet
андростендиол, поне мъжката алопеция хормонално се дължи на него
...това е в случай, че челото започне видимо да ти се оголва...

Не че съм решила, просто искам да проверя дали всичко е ок с тях.
...няма лошо. Изследвай си ги Peace

....но косопада може и да се дължи на един куп други причини Wink
Виж целия пост
# 6
  Косопадът може и да е свързан с хормоните, но може и да се дължи на ред други причини. Например при лошо усвояване на белтъчините, косата пада и става тънка, т.е. проблема идва от храносмилателната система. Недостиг на желязо в храната също може да причини косопад, както и липсата на някои витамини. Идеята ти да си изследваш хормоните не е лоша, консултирай се с ендокринолог, той ще ти каже точно кои.
Виж целия пост
# 7
Най-вече знам, че при смяната на сезоните косата пада... даже към края на есента и към пролет пак- поне така съм чувала де. Може нещо вреден шампоан, който не ти понася, ей такива козметични проблеми да са причината. Дано всичко ти е наред с хормоните, аз никога не съм се изследвала... като разузнаеш пиши как става.
Виж целия пост
# 8
Благодаря за отговорите, момичета!     bouquet

Когато отида при личната си лекарка, ще ви кажа и нейното мнение, а пък на нея ще кажа какво съм прочела тук. Simple Smile Важното е да си помагаме, дано да успея да ви бъда полезна и аз Wink
Виж целия пост
# 9
Може да са много причини!
1. СТрес
2.Смяната на сезоните
3.След раждане
4.Диета
5.Хормони/ пиеш или спираш противозачатъчни/
6.Щитовидна жлеза
7. Гинекологични проблеми/например кисти.../
Вземи си витамини и ако след 1-2 месеца няма подобрение ,потърси лекар !
За съжаление  ще трябва да минеш през няколко, и повечето не се поемат от Здравната каса, а не са евтини !
Виж целия пост
# 10
Ами, стреса напоследък наистина ми е малко в повече и малко отслабнах. Sad Не съм раждала и не пия противозачатъчни. Преди около месец си правих профилактични прегледи - кръв, урина, гинеколог (преглед и цитонамазка), ехограф и всичко си е нормално и в нормите. Но преди време майка ми имаше проблеми с щитовидната жлеза..., та затова споменах за хормоните.
Сега пия Пантогар, но още няма и месец откакто започнах и не мога да кажа резултати, а се къпя с енергийния шампоан на Vichy.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия