Допълнителни занимания в детската градина !!!

  • 7 435
  • 93
Рая е втора група! От градината ни предоставиха листа с възможните допълнителни занимания, извън общата програма, които тя може да посещава. Английски, Танци, Рисуване ......

За момента, единствено сме я водили на уроци по плуване. Останахме много доволни , Дива Heart Eyes!
Сега я записах я на Английски и Танци, с уговорката, че може да се откажем всеки един момент.
Интересува ме, има ли смисъл от тези занимания, във вида в който се предлагат в градината, или е излишно ? Какви извънкласни занимания сте избрали за децата си?
Виж целия пост
# 1
И аз се записвам да следя темата. Миналата годинабаткото го бях записала на приложни изкуства и Английски. Английският след НГ го спряхме защото не казваше и дума  , сякаш никъде не ходи....Та така спрях го и след известно време, нашият както си седиме преброи до 10 на английски без да го караме.Така разбрах, че всъщност му е влезнало нещо в главата, само където се инати и не иска да казва нищо...после съжалявах, че съм го спряла. С приложното съм в резерви Confused, цяла година разботят с пластелин, а в къщи само червейчета прави от него и го ,,смесва"
Тази година още не знам какви допълнителни дейности ще имат , но съм в голямо чудене какво да го запиша.Аз го водя отделно на плуване, та това отпада.
Виж целия пост
# 2
Поинтересувайте се кой води тези така наречени занимания.
В 90% от случаите са млади момичета студентки, които и хабер си нямат как да се справят с децата, пък камо ли да ги научат на нещо или поне да им събудят интереса.
И в повечето случаи вместо да се изпишат вежди, се вадят очи.
Моето момче ме крънка да го запиша на бойни изкуства, танците и английския вече са друго място, извън градината.
Не ми е останало време да проверя кой ги води, но от опит с племеника ми и познати разни, точно тези бойни изкуства са пълна пародия.
Виж целия пост
# 3
Миналата година на същите ходеше - английски и танци, сега като прикючи сборната група, пак ще я запиша.
При нас преподавателите са от специални школи за работа с деца, доволна съм, в края на годината има открит урок по английски и концерт от танците, за да видят родителите какво са научили децата им през годината  Peace
Виж целия пост
# 4
допълнителните дейности се записват за да развиват децата и не трябва да се очаква, че като ходят една година на английски като ги изпитваш те ще отговарят - това няма да го правят до към 4-5 клас . На тази възраст децата изграждат невронни мрежи и чуждия език помага за развитието на тези мрежи и за приемане на звуци неприсъщи на българската фонетика като родни. Бойните изкуства са за да развиват двигателно децата, концентрация, равновесие, не очаквайте че децата ще могат да правят кати и спаринг. Всички допълнителни дейности са под формата на ирги и децата не се натоварват както ако са възрастни. Дори и момичета студентки да ги обучават те работят обикновенно със системи и материали, които са създадени от колективи и опитни специалисти. Най-важното е обучаващите да обичат децата и да обичат работата си.
Виж целия пост
# 5
....така....
...и моето дете е втора група.
Както и кака й, така и малката посещава редовно занятията по английски.
При нас, обаче започват още от първа група.

Стар, не бъди наивна и не се надявай, че детето ти ще научи английск още утре.
"Уроите" им английски преминават във вид на игра,
в която научават много думички...това е факт.

(ще говоря за малката си щерка, защото в момента е актуална по темата,
но същото се отнася и за кака й,....)
Та, значи още в първа група тя знаеше числата до 10,
както и някои животни, като котка, куче, слон, маймуна,
крокодил, лъв, заек...и т.н....
Знае квакво значи стенд ъп, сит даун и още доста словосъчетания.
Научи и "Джингъл беллс", както и още няколко песнички...
(едва ли знае за кво се пее в тях, де)

Аз съм ЗА заниманията по език в детската градина.
Ако не друго, то поне им се обръща езика да изговарят правилно думичките.

(...тук е мястото да спомена и продължението на узучаването му
във вече училищна възраст, но не е по темата и ще се въздържа)

...сега за танците:
Танците (не зависимо дали са народни, модерни,
...или дори и художествена гимнастика или балет)
са нещо супер- полезно още от тая възраст.
И двете ми деца ходеха на танци в първа група.
Това е начин да си изразходват енергията,
особено в зимните месеци, когато не ги извеждаме толкова на вън.

От тази година малката вече ходи на балет,
та поради тая причина ще я лиша от градинските танци.
(така беше и кака й)...

...и не, не е излишно Peace
Виж целия пост
# 6
Нашият опит е следният - от 5 "кръжока" само на този с каратето не кандисах. Без това е енергично детето и няма какво допълнително да се "бие".

английски - Мис Марина шапка и свалям. от 1 група резултатът е над 40 думички и изрази и поне 10 стихчета и песни. Днес го проверих - помни от раз поне половината а другата я възстановихме на първо четене

приложно изкуство - голяма радост, но се чудя къде вече да ги дявам тези "лачени" керамични фигурки ... ако и тази година бълват така музей ще трябва да откривам. Малко се цапаше в началото, но с една работна престилка реших проблема

народни танци - не коментирам защото там се "записа" самостятелно въпреки моето несъгласие заради една мома ... на мен ми представиха сметката като пост фактум

футбол - мъжкото занимание. Горят енергия, имат екипи на отбора, учат ги на дисциплина и отборно чувство. Научи се да рита добре за 1 година в интерес на истината.

Тази година предсти да ремонтират басейна в градината. Дано стане, че един мъж трябва да може да плува и да не го е страх от водата.


Та аз съм за - децата поумняват вършейки различни видове дейност - творческа, мисловна, физическа ,,,
Виж целия пост
# 7
Еййй, мненията ви много ме обнадеждиха.
Да естествено, далеч съм от мисълта, че едва ли не след месец - два, ще е много на ти с английския, но ако накрая знае и половината от това, което описва Руска , ще бъде чудесно  Grinning.
Непременно ще проверя кой ще води занятията, както посъветва Каспър, дано да са опитни и ентусиазирани хора.
Определено това, че заниманията са в градината е много удобно. Не е проблем да я водя на други места, но ако предлаганите дейности тук я впечатлят, и видя резултати, ще бъде чудесно.

Следващата седмица ще има родителска среща, предполагам ще разберем повече! Това приложно изкуство ме заинтригува, ама то може ли навсякъде да се огрее  Mr. Green.
Виж целия пост
# 8
... Това приложно изкуство ме заинтригува, ама то може ли навсякъде да се огрее  Mr. Green.
Там мачкат глина, пластелин и хартия,
лепят разни мънистенца  и остатъци от прежда по готови рисунки
....абе, нтересно е...
Кофти момента настъпва, когато детето пожелае да
практикува уменията си и в къщи и ти трябва да
й Фанеш цаката на фурната, на какъв точно градус се пече пустата глина ooooh! Crazy

...а иначе и в това няма лошо, де... Wink Hug Grinning
Виж целия пост
# 9
Йони в първа група ходи на плуване и втора ще продължи,  харесва му и ходи със желание. Миналата година не беше много въодошевен от други неща, но тази година се замислям за англ. език.  Той е впечатлен и си мисля тази година да пробваме.Иначе за другите занимания ще кажат днес на родителската среща, на която няма да присъствам и ще питам как е минало и какво са казали. Оказа се , че на двете деца родителските срещи са им в един ден през половин час и ще ми е невъзможно да присъствам на двете и избирам мястото къде сме за първа година.
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми ходи на всичко, що се предлагаше в градината, освен английски, а именно: плуване, танци народни, танци латино, приложно.
Много бях доволна!
Да, момичето, дето им водеше латино танците....аз по-добре бих се справила, макар че съм любител.
Да, по приложното бълваха едни такива лачени керамични фигурки в изродски цветове...
Но не това е важното. Всяко едно занимание развива детето. Дори и само да мачка пластелин и да прави елементарни червейчета от него - това е много полезно за развитието на фината моторика, за изграждането на връзки между ръцете и мозъчето, невронни мрежи.
Това са физически упражнения за развитие на интелигентност.
Аз съм за допълнителните дейности.
Виж целия пост
# 11
Мария ходи още от първа група на различни неща. Никога не съм очаквала, че ще има върхови постижения, а по - скоро, че ще й е разнообразно, интересно и някой може да "напипа" евентуално нещо, което да я влече. Така и стана. Неизбежно има някакъв танц/спорт. Мина през художествена гимнастика, балет, сега е на вълна латино танци. Ходи и на приложно изкуство - в резултат имам уникални творения по стените вкъщи.  А миналата година изведнъж каза, че освен вокална група иска да ходи и на пиано. Аз бях доста скептично настроена, защото реших, че ще мъча горкото дете по класическата схема - пиано, езици и пр. щуротии. Обаче, се оказа, че е много музикална, отдава й се, и й харесва. Купихме синтезатор вкъщи и всяка сутрин, още със скачането от леглото, ми изсвирва поне по едно "парче".
Така, че съм абсолютно "за" тези дейности. Още повече, че се провеждат на място в градината, не се налага да водя детето си през целия град, и могат само да бъдат от полза за развитието му.
Виж целия пост
# 12
С малко несигурност я записах на модерен балет в 1ва група. Притеснявах се, че може да не и хареса, че може някой да и се подиграва, защото беше малко по едра от останалите деца в групата.... Вече е четвърта група и вчера ме попита дали и тази година ще продължи да ходи на балет. Дори сутринта отново ме подсети да не забравя да кажа на госпожата, че и тази година ще е "балерина". Затова си мисля, че за децата тези допълнителни занимания са интересни и необходими.
Виж целия пост
# 13
Сашо ходи на английски език миналата година. Научи доста думички. Всичко е под формата на игра. Преподавателката е сериозна. Накрая на годината имаха открит урок.  Peace
Виж целия пост
# 14
В първа група не е ходила на никакво допълнително занимание. Във втора я записах на английски и танци. От английският съм изключително доволна - накрая имаха открит урок и видяхме какво са научили - учителката им е млада, пеят, танцуват - интересно им е и ходят с желание.
От танците обаче повечето родители останахме разочаровани - за цяла година не бяха научили абсолютно нищо.
Снощи бях на родителска среща и пак говорихме за допълнителните занимания. Ще я запиша на танци само ако е друга учителката там  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия