Може би ще почна да дохранвам...

  • 5 220
  • 85
Всичко почна от стачката...  Sad Емата не се хранеше добре, ядеше само през нощта, а през деня се въртеше, плачеше и почти нищо не изсукваше. Притеснявах се дали няма да ми намалее сърмата и така и стана!  Close От 4 дни Емата не ака, памперсите й дори не са толкова тежки както преди... Нахвърля се на гърдата ми като звяр, суче колкото има, а после дърпа настървено, но е явно, че е  напразно. Като види, че няма повече (след като свършат и двете гърди) почва да плаче. Давам й бибата и се успокоява, но си личи че е гладна. Гърдите ми не се пълнят изобщо, дори на сутринта не са така пълни както бяха.  В момента размразявам кърма, за да я дохраня, но няма да имам за дълго време... Това ли беше!?  Confused Sad 
Виж целия пост
# 1
Изпи от шишето 40 мл, но с голямо настървение, а тя по принцип от шише не пие, освен в редки случаи - и то само вода...  Rolling Eyes Не разбирам какво става...
Може би грешката ми е, че не настоявах много да яде като "стачкуваше". Викам си - "нали ми е дебеличка, нищо няма да й стане..."  Embarassed И сега кърмата отиде на кино...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Изчакай няколко дни преди да се отчайваш...

Почивай си повече, пий течности...
През това време стимулирай лактацията, като се цедиш, след като тя се нахрани, дори и нищо да не излиза в началото...

Сигурна съм, че скоро ще се включат опитните мами Wink и ще успеят да те успокоят Wink
Виж целия пост
# 3
Зъхи, не се предавай! Кърми начесто, пий течности, почивай повече! Знам една стара рецепта за идване на спряло мляко /не ме бийте, ако ви е смешно/ - стар кромид - правиш си салата, ама да е много и ядеш - моя позната на която кърмата и беше спряла в 3 м., така я възобнови. Разправяше ми, че сълзи и текли от очите, но е яла това.
Виж целия пост
# 4
Ех, Зъхи, звучиш ми много отчаяно, недей така, не се предавай. Надежда винаги има.
Моето обяснение за  случая е, че поради стачката и по-рядкото сучене през този период кърмата ти вероятно е намаляла, но ти добре знаеш, че това не е необратим процес. Дори даването на кърма от шише в случая обърква нещата. Както и ти казваш нищо няма да и стане ако погладува 2-3 дни, докато количеството кърма се регулира отново да задоволи повишеното търсене.

Само спокойно, остави бебето да си свърши работата и не обърквай баланса глад-кърма с шишето.
Хайде, повече търпение и си мисли, че и това ще отмине...всичко е само временно Grinning
Виж целия пост
# 5
Зъхи, не може да отиде на кино кърмата. 
Сега си притеснена и уморена - вземи да я нахраниш тая Ема с размразената кърма, за да се успокои, а ти си почини хубаво до довечера. Приготви си нещо любимо за ядене и пиене и не мисли за лактацията си. След това почни да й даваш да суче през час - два. Не си спомням сучеше ли Ема през нощта, но ако прави вече паузи, се постарай да й дадеш да суче поне в 12 и още веднъж към 3 -4. Утре нещата ще са далеч по-розови. Хората разправят, че осиновителки успяват да изкарат кърма, а ти си се притеснила (за сефте).

Ето, виж че има полза и от замразената кърма - но не прекалявай с нея, тя ти е за спешни случаи като днешния. Утре вече не е спешен случай.

Днешната ти мантра е: Щом Айшето може да кърми, и аз мога!!!
Виж целия пост
# 6
Ох, сега ще отида да си купя от тоя противния чай на Хип!  Sad А това с лука става ли ако прибавим просто повечко към обикновена салата, щото така само лук...  Sick
Виж целия пост
# 7
Ох, сега ще отида да си купя от тоя противния чай на Хип!  Sad А това с лука става ли ако прибавим просто повечко към обикновена салата, щото така само лук...  Sick

 newsm78 сигурно става, не знам ... ама гледай да е повечко количеството ... /става дума за това кръглото, дето много люти, че се бъркам кое е лук, кое е кромид, кое е чесън ... а, не чесъна го знам/
също вземи си бирена мая - наистина спомага за лактацията.
Виж целия пост
# 8
Ох, сега ще отида да си купя от тоя противния чай на Хип!  Sad А това с лука става ли ако прибавим просто повечко към обикновена салата, щото така само лук...  Sick
Направи си и една голяма паница овесени ядки със сирене (при мен много помагат), а чая на Хип можеш да го замениш и с българския вариант, по-евтино е, а съставките са почти същите. Бирената мая също става, абе набухай се с кърмоувеличаващи неща и давай на Ема да суче по-често, пък нека ти иде на кино кърмата...може и на театър Laughing
Виж целия пост
# 9
Щом като не ти харесва чая на Хип, вземи си български лактогонен, поне да не даваш грешни пари за марка и опаковка.
Направи си супа, сок пий, таратор!!!. Аз лактогонен чай през живота си не съм близнала, а си кърмя. Пий течности просто. И яж.
Виж целия пост
# 10
Давай й да суче по-често! Нали знаеш че за 15 минути произвеждаш 40 % /или 20 бяха  newsm78/ от кърмата за следващото хранене. Така хем Ема ще е по-малко гладна, хем кърмата ти ще се увеличи  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
  Споко,всички го минават този момент когато кърмата не достига и си казваш "край!дотук бяхме!",но не е така.Кризата ще премине,повярвай!Нужно е само търпение и упоритост.Слагай детето на гърдата по-често,но не и непрекъснато да виси там;пий чай за кърмачки на Хип;почивай колкото можеш повече и гледай добре да се наспиваш;храни се обилно и пий течности 10-15 минути преди кърмене,а също и по време на самото кърмене и най-важното-Не се отчайвай и бъди убедена,че нещата ще се нормализират.
  П.П.Ако даваш на беба биберон-залъгалка спри веднага(знам че е трудно и изнервящо),но намалява сукателния рефлекс и въобще биберон и кърмене не вървят добре заедно.Освен това не се притеснявай ,че не ака често-това не е показател,че не се храни добре.
Виж целия пост
# 12
Много сте сладки, момичета, мерси!  Grinning Точно от успокоение имах нужда, отивам да се наям, пък после ще видим...  Twisted Evil
Виж целия пост
# 13
а ако знаеш колко сме хубави и умни Hug

Като мине тая криза, си сложи лична титла "паника", плз.
Виж целия пост
# 14
а ако знаеш колко сме хубави и умни Hug

Като мине тая криза, си сложи лична титла "паника", плз.

Да, да, много ще ти отива Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия