ПИКНИК

  • 5 247
  • 15
В събота сме на пикник. Моля ви за подходящи предложения и рецепти. Всичко трябва да бъде приготвено в къщи още предишния ден.Благодаря ви. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
В събота сме на пикник. Моля ви за подходящи предложения и рецепти. Всичко трябва да бъде приготвено в къщи още предишния ден.Благодаря ви. Simple Smile

Еми предложения- аз например правя разни сандвичи, салатки, затварям ги в пластмасови кутии, вземам и плодове и вода и това е.
Виж целия пост
# 2
Последния пьт си взехме дори пе4ено пиле/готово/,увито вьв фолио,доста вкусно ни миришеше през цялото време докато не го хапнем. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
или си вземаш пласмасите и продуктите  и там прави6 вси4ко  или приготвяш вси4ко в къщи .ние обикновено носим продуктите и там правим вси4ко . при нас оба4е има специални скари ..така 4е си носим и месото сурово . ако нямаш възможност може да си го изпе4еш в къщи .какво оби4аме  наи много - пилешки гърди  в марина - зна4и слагам сол , шарена сол, 4ер пипер , малко 4убрица (изобщо подправки които ти харесват ) и ги смесвам . поотделно овалвам всяко пар4енце , нарязвам много лук и го слагам вси4ко това в една тенджера ,ма4каики го . слагам малко газирана вода и лъжи4ка 2 майонеза - месото става разкошно . трябва да престои поне 4-5 4аса преди готвене . може да го изпе4еш и в къщи ,аз го пека на скара ,без мазнина .
някоя лека салата .може само салами нарязани , а може да направи6 сандви4и .
кекс за десерт или някое купено , пакетирано руло .
не забравяи пласмасови вилици , лъжи4ки ,4ашки
..и бирата
Виж целия пост
# 4
В събота сме на пикник. Моля ви за подходящи предложения и рецепти. Всичко трябва да бъде приготвено в къщи още предишния ден.Благодаря ви. Simple Smile

Еми предложения- аз например правя разни сандвичи, салатки, затварям ги в пластмасови кутии, вземам и плодове и вода и това е.
Е, какъв е тоя пикник? Thinking
Ако искаш да се улесниш приготви си месо с подправки - пържолки или готови кюфтета, кебапчета, спретнете си един огън на следващия ден и си ги опечете.Ако нямаш скара, или нещо което да пригодиш за такава, в МЕТРО се продават едни такива барбекюта еднодневки, поне скарата им може да се ползва за случая.Вземети си зеленчуци за салата, пластмасови чинии, вилички, ножчета.Фолио в което може да увиеш риба или сирене да се пече. Ей, такива неща.Аз лично си приготвям почти всичко на място, там ми е по кеф. Ама, за мен пикник без да ми замирише на пушек и на печено месце си е като разходка в парка Laughing
Виж целия пост
# 5
В събота сме на пикник. Моля ви за подходящи предложения и рецепти. Всичко трябва да бъде приготвено в къщи още предишния ден.Благодаря ви. Simple Smile

Еми предложения- аз например правя разни сандвичи, салатки, затварям ги в пластмасови кутии, вземам и плодове и вода и това е.
Е, какъв е тоя пикник? Thinking
Ако искаш да се улесниш приготви си месо с подправки - пържолки или готови кюфтета, кебапчета, спретнете си един огън на следващия ден и си ги опечете.Ако нямаш скара, или нещо което да пригодиш за такава, в МЕТРО се продават едни такива барбекюта еднодневки, поне скарата им може да се ползва за случая.Вземети си зеленчуци за салата, пластмасови чинии, вилички, ножчета.Фолио в което може да увиеш риба или сирене да се пече. Ей, такива неща.Аз лично си приготвям почти всичко на място, там ми е по кеф. Ама, за мен пикник без да ми замирише на пушек и на печено месце си е като разходка в парка Laughing

Само да вмъкна че аз съм вегетарианка, това което и написах беше от моя гледна точка.
Виж целия пост
# 6
[Само да вмъкна че аз съм вегетарианка, това което и написах беше от моя гледна точка.
Това не те оправдава да не стъкнете един огън с вегетариански шишчета -гъбки, лук, чушка, домат - на последния пикник правих такива за една вегетарианка, сирене във фолио, а да не говорим за печени картофки с масло във фолио хвърлени в жаравата.Айде имаш меню за следващия пикник Grinning
Виж целия пост
# 7
[Само да вмъкна че аз съм вегетарианка, това което и написах беше от моя гледна точка.
Това не те оправдава да не стъкнете един огън с вегетариански шишчета -гъбки, лук, чушка, домат - на последния пикник правих такива за една вегетарианка, сирене във фолио, а да не говорим за печени картофки с масло във фолио хвърлени в жаравата.Айде имаш меню за следващия пикник Grinning

 Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning За шишчетата да, но мляко и млечни продукти не консумирам, както и нищо живтинско. Иначе си имам и аз много хубави рецепти за разни вегетариански кЮфтаци за грил, но иска бая игрчка. Wink Wink Wink Wink
Виж целия пост
# 8
Всички ли са вегетарианци от компанията за пикника? newsm78 защото можеш наистина да направиш страхотни зеленчукови шишове - аз слагам тиквички, гъби, лук и морков. Ако имаш и цвекло, слагай. Картофите са си класика в жанра, печени и после с лютеница на пример, щом не може сирене  chef
Ако обаче не искаш да има огън, май най-практично е да се развихриш със сандвичите  chef
Виж целия пост
# 9
Какво носите на пикник?
Виж целия пост
# 10
Уф, и мен как ми се ходи на теферич, ама как ходите с дребните?
На обяд не спят ли?
Виж целия пост
# 11
Абе мами, я дайте някоя конкретна идея за нещо лесно и вкусно, което да приготвя от вкъщи. И ние ще ходим на пикник, но не знам дали ще палим огън. Досега на пикник не съм ходила. И ако може да обясните приготвянето като за изпаднали от друга планета, че с готвенето нещо не съм добре.
Виж целия пост
# 12
Обожавам пикниците  Grinning Ние си приговяме всичко на място. От предишният ден мариноваме някакво месо или приготвяме кайма, което печен на място, приготвяме си и някакви салатки.
А най-големият ни специалитет са печени картофи. Увиваме всеки картоф в алуминиево фолио, палим огън и в жартта заравяме картофите. След като се опекат така ги намазваме с маслце и чесън....ммммм какава вкуснотийка само  chef Grinning Grinning
Виж целия пост
# 13
Абе мами, я дайте някоя конкретна идея за нещо лесно и вкусно, което да приготвя от вкъщи. И ние ще ходим на пикник, но не знам дали ще палим огън. Досега на пикник не съм ходила. И ако може да обясните приготвянето като за изпаднали от друга планета, че с готвенето нещо не съм добре.
БУРГЕРИ
Продукти:
5 хлебчета за хамбургер

за каймата:
500 г смляно телешко месо
1/2 глава лук
1 зелена ябълка
1 с.л. нишесте
1 щипка риган
1 - 2 щипки сол

за гарнитурата:
5 яйца
1 - 2 кисели краставички
1 домат
1 зелена салата
3 с.л. майонеза
1 с.л. кетчуп

Начин на приготвяне:
1. Лукът и ябълката се настъргват в каймата. Ароматизира се с риган, посолява се и се добавя нишестето. Меси се. Престоява 10 минути, покрита.
2. Доматът и краставичките се нарязват на колелца, салатата на тънки ивици.
3. Майонезата и кетчупът се разбъркват.
4. Каймата се поставя в голям найлонов плик и се разточва с точилка в правоъгълна форма. Трябва да стане с дебелина 1 пръст. След това горната част на найлона се отстранява и с метален пръстен се отрязват дискове. Пекат се върху сух тиган за 5 минути от всяка страна.
5. Хлебчетата се разрязват напречно на половина, нареждат се в тава и се пекат в силно сгорещена фурна, на горно печене.
6. Всяко хлебче се намазва със соса /вътрешната страна на основата и капачето/, разпределят се зеленчуците, поставя се по един бургер и от горе се слага по едно изпържено яйце. Хамбургерът се затваря и може да се консумира.


НИЕ трябваше да ходим, но точно тогава времето беше кофти и плановете се провалиха. Аз намерих тази рецепта и мислех нея да я правя. До сега не съм я правила и мислех да експериментирам.
Освен  БУРГЕРИТЕ меслех за разнообразие да направя и картофени кююфтета една доза. Така и за вечеря ще остане, а не отново на печката. Mr. Green 

КАРТОФЕНИ КЮФТЕТА
1кг картофи - сварени
1 или 2 яйца
лук по избор пресен или 1 гл. крумид
около 300 гр сирене намачкано или настъргано
подправки по избор:
черен пипер, сол, чубриза , магданоз,
копър, вегета, кимион и т.н.

Към кпасираните картофи прибавяш горепосочените продукти и ги омесваш Правят се кюфтета от сместа, овалваш в галета после в яйце и пак в галета и оставяш в чиния така до свършване на сместа. Може да ги направиш и във формата на кебапче. По твой вкус, аз ги правя на кюфте.
И накрая готовите кюфтета по този начин можеш да съхраниш в хладилника до времето на приготвяне. Пържиш в олио до златисто. Не е обходима много дълга топинна обработка.

Аз мислех да купя от арабските джобове и по един месен бургер+ едно картофено кюфте и от зеленчуци по избор:
домати, краставици, салата айсберг, зеле и т.н.
+ някакъв сос или майонеза и, кетчуп, горчица + парченце сварено яйце.
 А ти ако искаш и хлебчета можеш да купиш. Има какви ли не със сусам, без сусам, но ние сме фенове на джобовете, ако ти хареса може и ти да направиш така, ако се сетя още нещо ще пиша.
Вместо бургери може да купиш пиле на грил да го накъсаш и  в джобовете + карт.кюфте+ зеленчуци+ сосове по желание.
Весело изкарване.
РС:безалкохолно или някаква вода непремено, и сандвичите се правят на място за да имат по добър вид, а също зелечуците в къщи можеш само да ги подготвиш и нарежеш, и десерт ако искаш някакъв може да приготвиш или най добре плодове. 
Виж целия пост
# 14
goldenova, благодаря много за идеите. Картофени кюфтета обичам много, но не се бях сетила за тях. Отново, благодаря ти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия