Мами от Правец, споделете

  • 5 470
  • 26
Здравейте   bouquet,
има ли някой от Правец?Ние се замисляме да се местим там (от София) и ми се иска да чуя мненията на някой с опит.
Има ли там добра детска градина, училище?
Има ли някакви забавления за децата /не видях площадка с пясъчник и катерушки/, кино, театър, възможност за ученене на чужда език, спорт?
Как е пътуването до София с автобус?Редовни ли са има ли големи закъснения?
Бе споделете всичко за което се сетите, ще съм ви много благодарна  Hug
Виж целия пост
# 1
Само за пътуването мога да ти кажа - с автобус е ок, пътят е около час. Мисля, че са сравнително редовни автобусите. Тези за/от Етрополе - София са на около 2 часа и задължително спират в Правец. Не съм забелязала големи закъснения или проблеми с тях.
Има хубава гимназия, братовчедката на мъжа ми е учила там и е доволна.
Има и компютърен техникум newsm78, но не познавам учил там човек, за да кажа.

За другото - да се изкаже по-запознат, аз съм по-наясно със съседното градче, само минаваме покрай Правец  Grinning
Виж целия пост
# 2
Имаме вила на Правец и опита ми е летен, но да кажа все пак. Peace Детската градина е една и изглежда подържана от вън. Детска площадка има до паметника на Тодор Живков. За забавления няма нищо особено. Имаше басейн, но сега там строят голф игрище.
Града е много спокоен и въздуха е хубав. Като изкарат месец, два там лятото, децата ми нямат проблем зимата с болести! Peace  На лекар ходят до Ботевградската болница. В Правец има само здравен център (не знам така ли се казва).
Пътуването до София не е проблем, рейсове има редовно, а с кола е около 40 мин. 
За училищата не мога да дам мнение. Мисля, че има и Английска гимназия и техникума по Електроника е добър, но не съм се интересувала и може да греша.
 Май не ти помагам много, но от сърце!  Wink
Виж целия пост
# 3
Гимназията е с повече езици  Grinning Мисля, че са английски, френски и немски.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите   bouquet.
Дано се включат още мами с информация.
Виж целия пост
# 5
Не съм от Правец, но съм пристрастна. Simple Smile
И аз съм решила, ако някога се местя от София, че отивам или там, или малко на СЗ - в М*****а  Embarassed

За Правец, града е спокоен, има къде да се спортува. Има една езикова гимназия, компютърен техникум, частен университет, не знам дали детските са една или две, основни училища- само едно е доколкото знам.
Малко инфраструктурно куцат нещата, и за повечето услуги се ходи в Ботевград, например на фризьор.
Има библиотека в културния дом.
Градът е чист, спокоен, сега започнаха да правят дупките по периферните улици също. В момента има 2 хотела, и няколко магазина.
Центъра е една улица, площад и още нещо...

Пътуването с автобус е ОК. Има няколко на ден, които влизат в града,другите спират на магистралата.
Принципно, Ботевград е града в региона.
Пожелавам ти успех.



Виж целия пост
# 6
Има детска ясла  и ДВЕ детски градини, в два различни квартала като по _голямата е в квартала с жилищните блокове казва се " Индира Ганди" .Заниманията и подготовката на децата е страхотна там.Средните у_ща също са две езикова гимназия с преподаване на чужди езици /англ. ,френски , немски/ и компютърен техн. към тех. университет .без да прозвучи пристрастнно но и двете у_ ща дават страхотна подготовка и старт за бъдещето.Детски площадки има м/у блоковите пространства и в парка при паметника като са доста подържани.Има Спортен комплекс с доста видове спорт които можеш да тренираш страхотен фитнес и СПА център.Най - незаменимото на градът е чистият въздух и чистотата която се подържа. 
Виж целия пост
# 7
Ще се включа и аз - макар и да не съм "мама" и да не живея там. Обаче често минавам от там.
Градчето изглежда спретнато и подредено. С моята кола стигам за 25 минути от караулката на изхода на София.
Каквото и да ти се наложи - след 60 минути най късно си на жълтите павета. Ми за толкова се стига в час пик и от престижните "Манастирски ливади" например.  Като ти трябва доктор - пак си в Сф. Както и за всичко друго Simple Smile
Според мен Правец е идеалния вариант за живеене. Спокойствие, чист въздух, тишина....Много по добре от "Люлин" или "Обеля" например.
Виж целия пост
# 8
Не съм от Правец, но съм пристрастна. Simple Smile
И аз съм решила, ако някога се местя от София, че отивам или там, или малко на СЗ - в М*****а  Embarassed

Да не би да е близо да Правешкия манастир? Ще ми ставаш съседка, май Laughing!

И ние предимно лятото пребиваваме там, с удоволствие бих целогодишно, но по една или друга причина за сега не е възможно!
Откъм културни забавления е доста бедно, но за деца и спокойствие е идеално! 2 детски градини (едната е и с басейн мисля), езикова гимназия, Американски колеж, Спортно училище....Не вярвам да няма пак открит басейн, но пък Етрополския е на само 10- на километра и е много добре поддържан (включително и допускът на посетители е стриктен, ако ме разбираш). Фризьорски салони има няколко - не съм се подстригвала там, не мога да кажа дали са добри.

Ми за толкова се стига в час пик и от престижните "Манастирски ливади" например.  

Разстоянието е точно 90 км. (от порта до порта), времето е около 1.5 часа (зависи от трафика), но пък си струва... Имам предвид Манастирски ливади - Правец или обратното.
Виж целия пост
# 9
Страхотни сте  Hug Hug Hug, благодаря за мненията.Дано успеем в начинанието си, и се преместим в следващата 1-2 години.Аз имах притеснения относно училищата, но ги разсеяхте.
Виж целия пост
# 10
Зойа-Алекс аз ти препоръчвам Ботевград градът е уникално  красив.  Има поликлиника болница  3-4детски градини и 2ясли има и много хубави основни училища. Два хубави техникума и бизнес университета им е хубав. Има много площадки и всякакви други екстри.
Виж целия пост
# 11
Имам вила в Правец и се чувствам много добре там  thumbsup Всичко си има  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Не съм от Правец, но съм пристрастна. Simple Smile
И аз съм решила, ако някога се местя от София, че отивам или там, или малко на СЗ - в М*****а  Embarassed

Да не би да е близо да Правешкия манастир? Ще ми ставаш съседка, май Laughing!


Мисля че отдавна съм ти съседка. Wink Laughing
Но, не е по посока Правешкия манастир, а в обратната, по стария път за Варна.

Гледам че и Нати има позиции там, ще се радвам да се видим някоя лятна вечер в градчето.


Виж целия пост
# 13
Да супер ще е!
Бис, къде ви е вилата, че малко съм скарана с географията? Мислех, че М.....а е Манастирица...
Виж целия пост
# 14
На мен ми звучи като Монтана. По броя на звездичките.
Като гледам, ще ми ставате всички съседки Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия