Документ за заем

  • 1 381
  • 13
Наш...хм, познат иска да му дадем някакъв документ, че ние сме му дали назаем някаква сума, да речем 10 000 лева. Трябвало да оправдае някакви пари.
На първо четене .....абе, нещо ме човърка. Да не тръгнат после мене да питат от къде са? Има ли запознати?

Важно ми е и ви пришпорвам. Мерси
Виж целия пост
# 1
ЗАПИС НА ЗАПОВЕД

За сумата от …………… /…………………………………………/.
Място на издаване: гр. София,  ул. …………………………, № ……, ет…., ап…….
Дата на издаване: …………...2008г. /………………………………………. две хиляди и осма година/.
Място на плащане: гр. София,  ул. …………………………, № ……, ет…., ап…….
Падеж: ……...2008г. /………………………….. две хиляди и осма година/.
Издател: …………………………………. с ЕГН………………………………. и л.карта №…………………………., изд. На…………..г. от МВР-…………………., жив. в гр.София, гр. София,  ул. …………………………, № ……, ет…., ап……., ще заплатя срещу представянето на настоящия запис на заповед сумата от …………… /…………………………………………/. на ремитента ……………………………………. с ЕГН……………. и л. к. №…………………, изд. на ………………….г. от МВР- ……………...

                               Издател:....................................
                                                  /……………………………../

Виж целия пост
# 2
Да допълня, че под "запис на заповед", трябва да има ксерокопие на личната карта от 2-те й страни.
Виж целия пост
# 3
Договор за заем + запис на заповед. Второто по - скоро гарантираше, че на определена дата, ще си получиш обратно парите. Говоря в минало време, защото с новия ГПК длъжникът вече има право на протест, т.е. пак може да се проточи във времето.
Виж целия пост
# 4
Да допълня, че под "запис на заповед", трябва да има ксерокопие на личната карта от 2-те й страни.

Няма такова нещо.

Към авторката - възможно е да му правят данъчна ревизия и за тази цел да му е нужен договор за заем / често се практикува, между другото, но обикновено се правят и насрещни проверки при заемодателя/.
Виж целия пост
# 5
Наш...хм, познат иска да му дадем някакъв документ, че ние сме му дали назаем някаква сума, да речем 10 000 лева. Трябвало да оправдае някакви пари. На първо четене .....абе, нещо ме човърка. Да не тръгнат после мене да питат от къде са? Има ли запознати?
Важно ми е и ви пришпорвам. Мерси.

Ако вие сте му "дали" пари на заем, то тогава той на вас трябва да издаде запис на заповед, а не вие на него.
Кажете му да си гледа работата... Sick
Виж целия пост
# 6
Наш...хм, познат иска да му дадем някакъв документ, че ние сме му дали назаем някаква сума, да речем 10 000 лева. Трябвало да оправдае някакви пари. На първо четене .....абе, нещо ме човърка. Да не тръгнат после мене да питат от къде са? Има ли запознати?
Важно ми е и ви пришпорвам. Мерси.

Ако вие сте му "дали" пари на заем, то тогава той на вас трябва да издаде запис на заповед, а не вие на него.

Кажете му да си гледа работата... Sick

От написаното в първият пост,разбирам че те не са му дали,човекът си има пари,но най-вероятно не са му доказани,затова много хора правят така,искат документ от някой близък,който може да си докаже доходите,и показва,че е взел от тях назаем.Наистина честа практика.Ако авторката може да си докаже дохода,няма да има проблем.
Виж целия пост
# 7
От написаното в първият пост, разбирам че те не са му дали, човекът си има пари, но най-вероятно не са му доказани, затова много хора правят така, искат документ от някой близък, който може да си докаже доходите и показва, че е взел от тях назаем. Наистина честа практика. Ако авторката може да си докаже дохода, няма да има проблем.

А ако той не може да си докаже своя доход, проблема си е негов. Защо тя да рискува да опере пешкира покрай него? Sick Най-добре е да стои настрана. Ако работите му бяха чисти, едва ли щеше се чуди как да си доказва доходите...
Виж целия пост
# 8
Наш...хм, познат иска да му дадем някакъв документ, че ние сме му дали назаем някаква сума, да речем 10 000 лева. Трябвало да оправдае някакви пари. На първо четене .....абе, нещо ме човърка. Да не тръгнат после мене да питат от къде са? Има ли запознати?
Важно ми е и ви пришпорвам. Мерси.

Ако вие сте му "дали" пари на заем, то тогава той на вас трябва да издаде запис на заповед, а не вие на него.
Кажете му да си гледа работата... Sick

Записна заповед се издава на лицето, което получава въпросната сума.
Той ги дължи, а не те, за да се издава на тях. Знам го със сигурност, защото имаме пет или шест такива.
Ама кел файда...
Виж целия пост
# 9
От написаното в първият пост, разбирам че те не са му дали, човекът си има пари, но най-вероятно не са му доказани, затова много хора правят така, искат документ от някой близък, който може да си докаже доходите и показва, че е взел от тях назаем. Наистина честа практика. Ако авторката може да си докаже дохода, няма да има проблем.

А ако той не може да си докаже своя доход, проблема си е негов. Защо тя да рискува да опере пешкира покрай него? Sick Най-добре е да стои настрана. Ако работите му бяха чисти, едва ли щеше се чуди как да си доказва доходите...

ooooh! Ако нейните доходи са доказани,няма какво да обере тя.Той не й иска документ,че тя му дължи,и да й връща,а точно обратното,че той е взел назаем от тях.
Виж целия пост
# 10


Записна заповед се издава на лицето, което получава въпросната сума.
Той ги дължи, а не те, за да се издава на тях. Знам го със сигурност, защото имаме пет или шест такива.
Ама кел файда...

Искаш да кажеш, че не си могла да си вземеш пари, които някой ти дължи при подписан запис на заповед?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Да не тръгнат после мене да питат от къде са? Има ли запознати?

Ако е голяма сумата, имат право да те питат от къде са. След като на него му трябва оправдаване на произход, предполагам, че не става дума за 5000 лв примерно.
Виж целия пост
# 12
Записна заповед се издава на лицето, което получава въпросната сума. Той ги дължи, а не те, за да се издава на тях. Знам го със сигурност, защото имаме пет или шест такива. Ама кел файда...

Издател на запис на заповед може да бъде само длъжникът по сумата. След като го издаде обаче го предава на взискателя, който със същия запис си изважда изпълнителен лист и образува изпълнително дело срещу длъжника. Това е.
Виж целия пост
# 13
Да не тръгнат после мене да питат от къде са? Има ли запознати?


    Много е възможно да те питат и теб.Има връзка с прането на пари,струва ми се...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия