Увеличено бъбречно легенче

  • 1 320
  • 9
Здравейте! Пиша тук, незнам дали е мястото. На 26.10 бях на ФМ. Тогава бях в 29 г.с.4 дни. Лекарката установи увеличено дясно бъбречно легенче. Каза, че може така да е създадено, може да е недоразвито още, но може и да връща урина от пикочния мехур в бъбрека. На листчето записа, че задържа урина. Другите части на бъбрека били наред. Днес бях на ЖК и лекарката ми искаше да ме вкарва в болница да съм бъдела спокойна, при което направо ми се подкосиха краката. Реално и на нея и на тази от ФМ мнението беше, че в момента нищо не може да се направи, но след като бебо се роди и стане на около месец е добре да се видят на ехограф бъбреците.
Някой имал ли е подобен проблем? И наистина ли в момента нищо не може да се направи и какво да очаквам в бъдеще. Все пак имам още 2 месеца до термина. Благодаря ви! Hug
Виж целия пост
# 1
izviniavai 4e te pritesniavam no do kyde stignahte s problema s bebenceto,zatoto moeto bebence v momenta e na 2 meseca i ima sy6tia problem?
Виж целия пост
# 2
Ами до никъде Simple Smile Трябва да изчакам да се роди. Лекарката, която установи проблема ме посъветва бебчо като стане на месец да го заведа на ехография на бъбреците. Това е. При вас от какво е проблема? Момченце или момиченце е?
Виж целия пост
# 3
Като бях в 6-тия месец ми казаха абсолютно същото.Детето се роди съвсем наред с бъбреците,явно после са се доразвили.Не се шашкай,стискам палци и при вас да е така Hug
Виж целия пост
# 4
Да, аз имах и с двете деца. При голямата беше почти през цялата бременност дилатирано легенчето,  след раждането пак, на фона на бактериурия. И така почти две години.
При малката беше на горна граница  в 32 г.с, после обаче не съм я водила, урината и е стерилна.
Не се притеснявай!
Виж целия пост
# 5
Bubabo, Hugкъсмет мила !Дано няма проблем.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви мацки! Hug
Дренка, а каква е процедурата след раждането. Трябва ли да предупредя в родилното за евентуален проблем или като ни изпишат да отиваме на ехо? Аз днес си взех резултатите от изследването на кръв и урина и всичко е ок. Значи поне аз нямам бактерии. Grinning
Виж целия пост
# 7
Мда, като стане на месец някъде, отивате на ехо.
Виж целия пост
# 8
Мерси Hug
Виж целия пост
# 9
Можеш да повториш ехографията и непосредствено преди раждането. Така поне направих аз. Голямото ми дете се роди с хидронефроза, която не беше открита по време на бременността, а чак на година и половина по-повод бактериурия. Мисля си, че ако я бяха открили навреме щеше да предприемем мерки по-навреме. Когато забременях с малкото държах да имам представа за състоянието на нещата преди да се роди. Е, нямаше проблем, но за да сме по-сигурни направих ехограх при доц. Томова и в края на 8-мия месец. Както каза тя - поне не се налага да държиш плачещо бебе неподвижно и лекаря на спокойствие да огледа всичко. Така ще знаеш и какво да предприемеш като се роди бебчето.
Пожелавам ти всичко да е наред!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия