Кърмене с легнало положение

  • 6 047
  • 11
Моля ви мамите с опит, да споделят как кърмят в легнало положение.
Подпирате ли се с възглавници?
Главата на бебето в/у ръката ли ви е?

Ние се кърмим като главата на бебето е на матрака, но четох, че трябвало да е повдигната иначе било сигурно условие за получаване на инфекция на евстахиевата тръба (ушна).

Също така как успявате да видите когато бебето си отваря широко устата за да го притеглите?
Аз общо взето нищо не виждам, оставям тя сама да се справи, но мисля, че не захапва много дълбоко...

Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Легналото положение не е проблем за кърмените бебета. Проблем е изливането на АМ в евстахиевата тръба, защото е чужд белтък, дразни лигавиците и предизвиква възпаление - с кърмата такова нещо не се случва, а в добавка и механиката на храненето не позволява мляко да се излива в устната кухина, а директно си отива в гърлото, така че няма проблем да храниш детето в напълно легнало положение.
Позата наистина не позволява добра видимост - може да опиташ просто да смъкнеш бебето малко по-надолу, така че да е принудено да си извие главичката назад, за да захапе гърдата. Така има възможност да си отвори устата максимално широко.
Другият вариант е да си слагаш бебето на гърдата в обикновената поза и оттам полека да се отпуснете на леглото - докато свикнете, това е най-удобния начин.
Хубаво е да имаш възглавница или нагънато одеало зад теб, за да може да се отпускаш леко назад, иначе няма да ти е много удобно. Позата става още по-удобна, ако си свиеш краката назад - не ги сгъваш към корема, а както са си спуснати надолу, свиваш краката в коленете, така че да са перпендикулярно на тялото, да стане като буквата Г наопаки Laughing
Виж целия пост
# 2
Ето нашият опит:
Започнахме да се кърмим в легнало положение някъде след третата седмица. Дотогава малкият беше усвоил добре правилното засмукване на зърното и единственият му проблем беше липсата на контрол над вратлето.
В леглото се кърмими само нощем, много добре усещам аз самата дали е засукал правилно, но той сам се оправя стига да му поставя главата удобно. Явно е схванал, че ако не дръпне зърното достатъчно навътре, полумава по-малко мляко  Mr. Green Така хич не ми се налага да гледам, но все пак държим една ношна лампа вклучена под леглото (за да е максимално приглушена светлината).
Не подпирам с възгланица или одеало нито себе си нито него - коства ми повече усилия в сънено състояние, иначе наистина е по-удобно.
Той спи от лявата ми страна и се налага да поставям главата му на ръката си когато му предлагам дясната гърда, за да изравня горе-долу нивото на главата с нивото на гърдата.
Един много полезен съвет беше под чаршафчето му да сложа хавлиена кърпа, за да опазя нашия чаршаф и матрака от петна от кърма. Къде по-лесно е да сменяш чаршафче и хавлиена кърпа през ден Grinning
Виж целия пост
# 3
Първите дни след раждането кърмех легнала по следния начин: лягах на страната на гърдата, от която ще кърмя и обикновено си подпирах главата с ръката, която остава под тялото или просто я вдигах нагоре. След това нагласявах бебето настрани към мен и евентуално с другата ръка му помагах да захапе зърното. Следва много приятна почивка, докато бебето суче  Simple Smile И аз като Мег1 слагах хавлиена кърпа отдолу, за да не се цапа чаршафа.
Виж целия пост
# 4
Той спи от лявата ми страна и се налага да поставям главата му на ръката си когато му предлагам дясната гърда, за да изравня горе-долу нивото на главата с нивото на гърдата.
Аз с това се оправях като просто се измествах така, че да надвисна над бебето и да му подам гърдата отгоре - моите цици са малки, така че се получаваше сравнително лесно.
Виж целия пост
# 5
В легнало положение се кърмим от самото раждане и като,че ли от нея е най предпочитаната поза.Лягам на леглото като съм на една страна и краката са ми леко свити в колената,ръката която се пада под мен я изпъвам и лягам на нея,а с другата придържам бебето което също е легнало настрани или по гръб,има и моменти когато пък леко притискам гърдата там където е носът за да може да диша.Не подпирам с нищо,само подлагам една голяма хавлиена кърпа за да не капе кърма по чаршафите.
Виж целия пост
# 6
Silval, извинявай, че ти се намесвам в темата, ама и ние имаме проблем с кърменето в легнало положение. При нас всичко си е ок, младежът дърпа здраво и се наяжда добре (защото после и спи добре), обаче гълта повече въздух и ако не се оригне, на следващото хранене стига до рев. Някой решавал ли е подобрен проблем, къде ни е грешката? Не че е проблем да го оригна, но тогава той се събужда и цялата идея "спим и ядем" се проваля...
Виж целия пост
# 7
И ние от известно време се кърмим само легнали  Peace Открихме тази поза, понеже имах силен рефлекс на потичане и тя се давеше от кърмата.
Аз лягам странично, опирам си глава на възглавница и свивам леко краката. Нея я слагам директно на леглото (отдолу задължително някаква пелена да попива, че й капе) под мишницата ми и й придържам гръбчето, че много шава.
Така си свикнахме с тази поза, че като ми се налага да кърмя навън, ми е адски неудобно, а май и на нея.
Виж целия пост
# 8
И ние сме в отбора на Кърмещите се легнали Grinning.В началото имах малко проблеми с кърменето и освен това бях получила ужасни рагади.След многократно ровене в библиотеката достигнах до извода ,че едно от нещата,които задължително трябва да променя или просто да отркия е ''нашата поза''.И започнах да пробвам един следобед различни пози и така стигнахме до кърменето легнали.Тогава малкият беше на 2-3 седмици и оттогава досега само така се кърмим.Благодарение на тази поза изобщо не ми е в тежест кърменето през нощта(а то е няколко кратно).Просто в блажена просъница мъника се самообслужва ,а аз си дремвам.Много пъти така си отнасяме и си остава при мен на спалнята.С нищо не го подпирам,а аз си лежа на мойта си възглавница;ръката си я вдигам нагоре.Но наистина май имаше такъв момент ,в който той трябваше той да се усети какво точно да прави и как да захапе,защото допреди това се кърмехме седнали,но го усвои за 2-3 дни.Незнам и аз как става.Просто става Mr. Green.Надушва ме Flutter
Виж целия пост
# 9
Silval, извинявай, че ти се намесвам в темата, ама и ние имаме проблем с кърменето в легнало положение. При нас всичко си е ок, младежът дърпа здраво и се наяжда добре (защото после и спи добре), обаче гълта повече въздух и ако не се оригне, на следващото хранене стига до рев. Някой решавал ли е подобрен проблем, къде ни е грешката? Не че е проблем да го оригна, но тогава той се събужда и цялата идея "спим и ядем" се проваля...


При нас е същото!на сутринта обикновено обаче се почва едно напъване, пръцкане, ужас!
Виж целия пост
# 10
Silval, извинявай, че ти се намесвам в темата, ама и ние имаме проблем с кърменето в легнало положение. При нас всичко си е ок, младежът дърпа здраво и се наяжда добре (защото после и спи добре), обаче гълта повече въздух и ако не се оригне, на следващото хранене стига до рев. Някой решавал ли е подобрен проблем, къде ни е грешката? Не че е проблем да го оригна, но тогава той се събужда и цялата идея "спим и ядем" се проваля...


При нас е същото!на сутринта обикновено обаче се почва едно напъване, пръцкане, ужас!

Опитвали ли сте да оставите бебето по коремче след ядене? Обикновено така се оригват самички  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
За първи път чувам. Ще опитам. Мерси!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия