хламидия - кога трябва да се притеснявам

  • 12 068
  • 48
направо ще се побъркам
преди година съм пускала изследване за хламидия и беше отрицателно
сега пуснах пак и единия показател InG е отрицателен, но другия InA е 1,27 като границите са до 1,10, т.е. след 1,1 се води положителен...аз страшно се притесних, но като занесох резултатите си на моя лекар /който един от светилата/ той каза, че нищо не било и дори и дума не отвори за лечение....а от клиниката, в която ги пуснах ми написаха препоръка за лечение с антибиотици и ми казаха, че било опасно и че трябвало упорито лечение.
ВЪПОСЪТ МИ Е - на вас какви ви бяха резултатите...да не би като е малко над нормата да не трябва веднага да се лекува.
Виж целия пост
# 1
Значи за остра инфекция ти е положителен.Според мен трябва да се лекува.Дано се включат и другите момичета.
Виж целия пост
# 2
Явно и мнението на лекарите за хламидията е коренно различно.Преди 2 години дъщеря ми поддържаше субфебрилна Т ипри всички направени изследвания,само хламидията даваше положителен резултат.Обаче личният лекар се произнесе,че всяка втора жена има итова да не ни тревожи.Един друг лекар пък каза,че това е най-вероятната причина за темп. която вдига ипредписа курс с антибиотици.Обаче имало по-съвременно лечение,при което се пият 2 или 3 хапчета на определен период.Пи ги исега резултатите са отрицателни,но итова изисква време,защото бавно ставала промяната в показанията.
Виж целия пост
# 3
лекарите наистина мислят различно, но това което съм намерила като инфо хич не ме успокоява - през живота съм си правила още 2 пъти изследвания за хламидия и то по СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ, случайно се натъкнах и реших да се тествам..никой лекар не беше се сетил да ми препоръча..
Виж целия пост
# 4
Затова по-добре се лекувай,макар ,че резултата е граничен.И при най-малкото съмнение се лекувай,защото от самосебе си няма да мине,може сега да не се проявява,но в момент,когато имунната система е по-слаба ,ще си направи поразиите.
Виж целия пост
# 5
Напълно подкрепям казаното от mam4eto fut,лекувай хламидията защото може да има непоправими последствия.
Виж целия пост
# 6
сега пък ново 5 -приятелят ми в 2 лаборатории си пуска и показва отрицателен резултат - това пък как е възможно
Виж целия пост
# 7
Незнам в кои лаборатории сте правили изследванията, но май се оказва ,че не на всички може да си вярва.
Ако сте в София можете да отидете в Центъра по паразитология и вирусология  - за там знам , че са добри.
Виж целия пост
# 8
Незнам защо ,но съм чувала за двойки при които единия има хламидия а другия няма Shockedа нали правят секс все пак.Ако някой може да обясни, и случая на Илияна е така.
Виж целия пост
# 9
И ние сме такъв случай дано някой по-компетентен се включи.Аз правя две изследвания-положителен излиза,той прави също две изследвания-отрицателен излиза,как става това незнам.
Виж целия пост
# 10
Здравейте,
подобна е историята и при нас - откриха хламидия на мъжа ми в Плевен. Пусна си изследвания и в София - бяха отрицателни. Тогава и аз си направих, и микоплазма даже пуснах - отново отрицателни.. Въпреки това той си изпи предписания антибиотик, за всеки случай.
Да се чуди човек на какво да вярва, а ние почти се скарахме.. Confused
Важно ни е, защото освен всичко ни предстои и ИКСИ и трябва да сме здрави, ама как да вярваш на тия лаборатории Sad
Виж целия пост
# 11
Момичета,
На мен пък ми направиха цветна снимка без да ми назначат изследване за хламидия. Правих само микробиология. Имаше проблем, лекувахме го с антибиотик и други там медикаменти. Но сега се притеснявам. Дано да не е станала някоя беля. Ще гледам този месец да си направя издледване за хламидия. Препоръчаха ми в РИОКОЗ да стане това!
Виж целия пост
# 12
Хм,кой пък лекар е допуснал това.Изследвай се задължително, може във всяка лаборатория да се направи  хламидията.Дано нямаш .
Виж целия пост
# 13
Хм много интресно - и аз си правих изследавнията в Плевен и ми излязоха положителни, а преди в София бяха отрицателни....май ще взема да пусна и едни..ВИЕ КРЪВНИ ЛИ ПРАВИХТЕ...аз досега съм пускала май повече от посявка..чудя се сега като вече пия антибиотик, ако ида да пуска още едни изследвания дали антибиотика ще повлияе на резултата
Виж целия пост
# 14
Когато се изследвах ми взеха влагалишен секрет ,излезе +,след лечението отново влагалищен който излезе -.Но док ме прати и на кръвен който показваше съмнителен резултат.Тоест между+ и -.Тъй като лекувахме и бактерии доки ми каза че с тяхното лечение ще повлияем и хламидията.Но при кръвен титъра спадал много бавно и дълго време може да показва че я има хламидията.,докато при влаглищния показва + или-.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия