Упорита, дразнеща кашлица

  • 32 694
  • 37
Голямата дъщеря е с бронхит. В следствие на което е с изключително упорита и дразнеща кашлица. Изписаха й Вентолин и Флудитек. Пие и Ериус. Проблемът е, че когато заспи тази кашлица става кошмар. Спи и кашля постоянно и не знам как да й помогна. Какво мога да й дам, за да се успокои. Флудитека не трябвало да се дава преди сън, още една доза Вентолин дали ще помогне? Имам и ампула с калциев глюконат- мога ли да дам от нея? Ако имате идея ще съм ви благодарна, защото от 10 минути не е спряла да кашля.
Виж целия пост
# 1
моя син изкара нещо подобно предната зима и му бяха предписали три пъти на ден вентолин.Но при една такава пристъпна кашлица според мен е добре веднага да дадеш вентолин.Лично мое мнение, но на нас много ни помогна.След това продължихме с хомеопатия.Успех!
Виж целия пост
# 2
ако кашлицата е непродуктивна,по-добре сиропа да е за потискане на кашлица .примерно Синекод.моята дъщеря,кашляше от давеща се хрема.на своя глава започнах Мукоплан,вечерта детето не можеше да си поеме въздух от непресттаната кашлица.лекаря ми обясни че това е кашлица без секрети от белия дроб и отхрачващия сироп е усложнил нещата
Виж целия пост
# 3
Ами Петя няма хрема, за това и й изписаха Флудитек, той е точно за бронхити. Тя има хрипове, явно има секрети в дробовете. Значи ще дам Вентолин. Имам и синекод на сироп ако съвсем я закъсаме ще дам и от него. Благодаря ви, момичета   bouquet
Междувременно варя и лайка малко да освежа въздуха в стаята й.
Виж целия пост
# 4
Ами Петя няма хрема, за това и й изписаха Флудитек, той е точно за бронхити. Тя има хрипове, явно има секрети в дробовете. Значи ще дам Вентолин. Имам и синекод на сироп ако съвсем я закъсаме ще дам и от него. Благодаря ви, момичета   bouquet
давай вентолина без колебание.ще разреди секрета.защо не я заведеш на Бърза помощ,една инхалация ,ще я успокои мн.по-бързо от сиропа Peace
Виж целия пост
# 5
 Внимавай с Вентолина, трябва да се дава най-малко на 6 часа.
 Синекода също не е безобиден сироп и трябва лекар да прецени дали да се дава, каквато и да си мислиш, че е кашлицата не можеш да знаеш дали е суха или влажна.А пък става страшно ако смесиш отхрачващ сироп с такъв, който подтиска кашлицата.Така, че относно лекарствата изобщо не следвай съветите от форума, а заведи детето на специалист.
 Може да направиш инхалация на детето само с вода, или да влезете в банята  да пуснеш гореща вода и да диша парата.Това доста облекчава.Доколкото си спомням е добре да спи на по-висока възглавница.На мойта дъщеря добре й действаше чай Бронхо пам подсладен с боров мел.
Виж целия пост
# 6
Права си за комбинацията от двата сиропа, ама нали трябва да помисля първо вместо да се шашкам  Embarassed Сложила съм я да спи на висока възглавница, по принцип когато е болна Петя винаги спи така, иначе не може да диша. Туко що й дадох Вентолин, запарих и лайка и я сложих в стаята й.
Виж целия пост
# 7
детенцето има бронхоспазъм ли?
Виж целия пост
# 8
Ох и аз не знам какво има. По принцип тя ми прави ларингитни пристъпи, наште умни доктори в Бургас твърдят, че е на алергична основа. За втори път прави бронхит, а такъв пристъп на кашлица не е имала до сега.
Виж целия пост
# 9
Ох и аз не знам какво има. По принцип тя ми прави ларингитни пристъпи, наште умни доктори в Бургас твърдят, че е на алергична основа. За втори път прави бронхит, а такъв пристъп на кашлица не е имала до сега.
по добре я води на лекар.бронхоспазъма затуднява дишането,може да се наложи урбазон.ларингита наистина има нужда от подтискащ сироп бронхита от охрачващ.лекар да прецени.не мъчи детенце ,заведи го на лекар още сега
Виж целия пост
# 10
Ама ние бяхме на лекар- от там са ни изписани Вентолина, Флудитека и Ериуса. Диагнозата е вирусен бронхит. Просто като си легна и се започна едно кашлене, чак се давеше. За сега се поуспокои. Вече десетина минути не е кашляла, а спи спокойно. Надявам се да е така цялата вечер.
Виж целия пост
# 11
спокойна нощ ви желая.дано всичко се оправи Hug
дъщеря ми прави бронхоспазъм.кашлицата е давеща ,на пристъпи,все едно с всяко издишване изпомпва секрети.така десетина пъти и почва да кашля.
Виж целия пост
# 12
По- различно е при нас, ама вашето звучи доста страшно. Спокойна нощ и благодаря за съветите
Виж целия пост
# 13
Ама ние бяхме на лекар- от там са ни изписани Вентолина, Флудитека и Ериуса. Диагнозата е вирусен бронхит. Просто като си легна и се започна едно кашлене, чак се давеше. За сега се поуспокои. Вече десетина минути не е кашляла, а спи спокойно. Надявам се да е така цялата вечер.
Опитай се да се успокоиш, знам какво ти е, била съм в това положение. Hug
 Мойто дете на около 2 год. почна да прави такива кашлици и първите два пъти направо бях откачила, мислех си, че личната й лекарка не назначава адекватно лечение. Имах чувството, че никога няма да спре да кашля, самата кашлица звучеше потресаващо.А иначе нито температура, нито други симптоми (освен воднисти сополи), в супер настроение.Обаче като загрухти... думи нямам.Като я заведох на пулмолог, той само потвърди, че става въпрос за алергична кашлица и че личната я е лекувала правилно.Успокоиха ме, че даже и да звучи така ужасяващо кашлицата не е толкова страшна и аз с времето взех, че свикнах да я слушам без да се шашкам.
 Друго, което се сещам е, че тези пристъпи се засилват вечер при лягане, в ранните сутрешни часове (дъщеря ми почваше серия от кашляне като по часовник към 4часа сутринта), при физ. натоварване, а също и вирусните инфекции провокират и изострят това състояние.
 Пожелавам ви да спинкате спокойно и двете и дано по-бързо се оправи детенцето.
  
Виж целия пост
# 14
И на нас много ни помагаше Вентолина но мисля че не е добре да се ползва повече време като се приема през устата ускорява доста сърдечната дейност А откога е вашата кашлица и правили ли сте снимка или някакви други изследвания кръв урина?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия