Дайте съвет - ЕТ или ЕООД?

  • 2 698
  • 24
Колебая се за регистриране на фирма - незнам кое е по-добър вариант да бъде ЕТ или ЕООД  newsm78 Може ли някой с 2-3 думи да ми разясни плюсовете и минусите на едното и другото?
Виж целия пост
# 1
Без да съм спец- ЕООД. Това избрахме ние, когато бяхме пред твоята дилема. Доколкото знам, ЕТ скоро изобщо няма да има.
Виж целия пост
# 2
ЕООД разбира се!
Даже се чудя как още има хора, които регистрират ЕТ.
Виж целия пост
# 3
ЕООД, стига да отговаряш на условията. Основно предимство - то е ясно от името - "ограничена отговорност" Wink ЕТ-то си ти, лично.
Виж целия пост
# 4
Зависи за какъв вид и мащаб бизнес ти трябва.
Тарталета, би ли споделила откъде имаш тази куриозна информация, че скоро ЕТ нямало да има?!  Laughing
Виж целия пост
# 5
Зависи за какъв вид и мащаб бизнес ти трябва.
Тарталета, би ли споделила откъде имаш тази куриозна информация, че скоро ЕТ нямало да има?!  Laughing

Просто слухове предполагам, времето ще покаже.
Виж целия пост
# 6
Не им вярвай на тези слухове!...Вервай ми!  Wink
Виж целия пост
# 7
Зависи за какво ще ти трябва фирмата. Ако не очакваш да я използваш дълго време- ЕТ, доколкото процедурата по закриване и т.н. е по- лека..
Във всички други случаи обаче- ЕООД.
Виж целия пост
# 8
А какво точно в превод означава съкращението "ЕООД". Как се разшифрова на български език
Виж целия пост
# 9
Сигурно "Ебахти Облото Дупе", но пък едното О става излишно...Значи не е това
Виж целия пост
# 10
Сигурно "Ебахти Облото Дупе", но пък едното О става излишно...Значи не е това

Не бе, не се шегувам. Наистина не знам какво значи в превод "ЕООД" Не съм икономист и не съм навътре в тая материя, но ми стана интересно.
Виж целия пост
# 11
Еднолично дружество с ограничена отговорност
Виж целия пост
# 12
Еднолично Дружество с Ограничена Отговорност

Нещо не се вързва.
Според правилата на съкращенията от този род ако "ЕООД" е "Еднолично Дружество с Ограничена Отговорност" то тогава би трябвало да е "ЕДОО" а не "ЕООД"
А "ЕООД" на този принцип би трябвало да е "Еднолично Ограничена Отговорност Дружество"
Виж целия пост
# 13
ЕТ-то е беля. Отговаряш с личното си имущество за всичко. ЕООД е правилния избор. Там отговаряш с капитала си от уж-5000 лв. Освен това можеш да теглеш кредит на ЕООД-то си и персонален едновременно. Кредитът на ЕООД-то не ти излиза в кредитния регистър на ЕГН-то.
Виж целия пост
# 14
Еднолично Дружество с Ограничена Отговорност

Нещо не се вързва.
Според правилата на съкращенията от този род ако "ЕООД" е "Еднолично Дружество с Ограничена Отговорност" то тогава би трябвало да е "ЕДОО" а не "ЕООД"
А "ЕООД" на този принцип би трябвало да е "Еднолично Ограничена Отговорност Дружество"

Не, връзва се , защото има и ООД - Дружество с ограничена отговорност и за да не се бърка с ДОО - Държавно обществено осигуряване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия