Как се сваля уплътнение на пералня?

  • 33 479
  • 13
Помагайте.. че ще ме бият  Embarassed
Трябва ли да разглобявам цялата пералня или се дърпа отпред само?
Пералнята е Индезит .. A уплътнението го пробих.. и бързо трябва да отива да купя ново, щото се вихри буря  Rolling Eyes
Намерих откъде да купя, ама искат да отида със старото..
 Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 1
Много, много трудно. Аз си го смених, и после приличах на ветеран от войната в ръцете. Изподран зверски. Отвън е лесно, ема една тел с пружина. Отвътре е кошмар. Разглобява се капака и се разхлабва една огромна скоба, която стяга балансиращата тежест. После се докопваш до ръба на казана и мъката почва. Трудността идва от това, че не виждаш и не можеш да си пъхнеш ръцете. Вероятно, сега като се замисля, ако махнеш и предния капак, ще ти е по-лесно.
Виж целия пост
# 2
Със свалянето се оправих.. Малко се изпокъса, ама така или иначе не става за нищо  Rolling Eyes
Проблемът е, че е някакъв изтрещян модел, щото е със сушилня, и даже по каталозите го няма  newsm78 Та ще видим сега по поръчка и аз не знам.. Златна ще ми стане тая пералня.. Ама сама съм си виновна  #2gunfire

Реших да го пробия, че да тече водата и да не се събира в гумата.. Толкова ми е акъла.. И на всичко отгоре наводних всичко.. щото не течеше вътре, ми се лисна из цялата къща и простооооо  ooooh!
Като се прибере мъжо не знам какво ще ме прави  Rolling Eyes

А после как се слага.. сигурно е още по-голяма мъка  Tired Те дано ми го намерят  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 3
Викни техник.
Виж целия пост
# 4
Малко в страни от темата но- май и при нас има някъде си малка дупчица на гуменото уплътнение - рзбираемо е - пералнята е 10 годишна вече. Мокри само когато центрофугира на 1000 оборота, като намаля на 650 нещата се ядват. Дано да издържи дълго, че като чух каква мъка споделяте тук....мъж ми ще му се отщте да влиза в кухнята( че там стои въпросната пералня)
Виж целия пост
# 5
Понеже се запознах с доста уплътнения  Rolling Eyes .. макар че моето май ще го поръчвам от Италия...
Та смени го докато е време - 20-30 лв струват на обикновените модели.. 50 най-много..
Така както тече може и да даде нещо на късо, мотор да изгори.. не си заслужава..
Ето ти малко инфо къде продават такива части в София - обади се и попитай  Peace
http://nebelservice.com/site/shops.htm
Виж целия пост
# 6
Вече я разглобявахме - мотора е отзад, а тече, по скоро сълзи и прави малка локвичка отпред - точно където е гуменото уплътнение . Повдигнахме и пералнята - влажни и мокри по едно като бетонна тежест отпред. Тоест далеч е от двигателя, защото и ние за това си мислехме и дори два дена не пусках, докато мъж ми запретна ръкави и я отвори.  Сега се надявам нещата да си останат така, а не да протече повече, защото наистина си права, че е опасно. Както се казваше в една реклама може някое"гумено суидинение" да се скъса и да изгори "иначе здравия двигате" ( позволявам си малко спам за повдигане на настроението и духа на изпадналите в беда   bouquet)
Виж целия пост
# 7
Ти как точно го проби и къде ти е дупката? Щото и мен ме гонят едни такива мисли. Обмислям с перфоратора да дупна една дупка Crazy
Виж целия пост
# 8
Точно долу където се събира водичка малко и става черно и гадно в уплътнението..
И.. водата не изтече в пералнята.. а в коридора  Rolling Eyes
Мани  ooooh!
Че ако знаеш какво дупчище резнах - колкото палеца ми - да тече хууууууубаво!
Виж целия пост
# 9
Точно долу където се събира водичка малко и става черно и гадно в уплътнението..
И.. водата не изтече в пералнята.. а в коридора  Rolling Eyes
Мани  ooooh!
Че ако знаеш какво дупчище резнах - колкото палеца ми - да тече хууууууубаво!
Защото уплътнението е между казана и предния панел. Дупката, която си боднала е в празното пространство.
Виж целия пост
# 10
Уплътнението на моята пералня си върви с три дупки Thinking Марката е Аристон.
Виж целия пост
# 11
Абе момичета, как можете да си режете уплътненията...кво дирите вие там  Laughing
Веднъж така го бях уплела нашето ,че се беше обърнало ,но мъж ми го намести  Peace
Виж целия пост
# 12

Намерих откъде да купя, ама искат да отида със старото..
 Praynig Praynig Praynig

Отиди в представителството на фирмата и кажи номера на модела. Не се лъжи в магазинчета дето продават всичко, щото по фирмените марки си произвеждат маншони (така се казва гуменото нещо), които са само за техните продукти и само със същото можеш да го смениш. Преди години на Ботев срещу ІІ - ра градска имаше много голям магазин... Сменя се трудно, но не е невъзможно (от опит го казвам), ако решиш да викаш майстор - първо пазари цената, щото се правят на луди после. Първия път викнах майстори, които ми поискаха тройно (от първоначалното, щото не били сменяли досега на този модел и ... било по трудно) - платих, а следващия път извиках неволята...
Виж целия пост
# 13
Мъж ми ще го смени.. това поне каза, че ще ми спести (иначе ми казаха 35 лв. за смяна) ..
А колкото до модела - ами не се внася в БГ.. Няма го в каталозите изобщо  Rolling Eyes
Та сега се опитвам да го поръчам от Италия или Англия  ooooh!
Каква беля си направих, направо ми иде да се  гръмна  #2gunfire
Сега съм в майка ми с дрехи за 3 перални и пераааааа.. ли пераааааа...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия