Помогнете за име на момиче!!!

  • 3 730
  • 41
Здравейте мами ,онзи ден бях на 4д ехограф и разбрах че отново очакваме момиченце.Имам обаче едно затруднение между имената Виолета (на майка ми ) и Александра (на свекър ми ) и ако някой може да помогне с име производно от двете.Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Аз съм за Александра  Mr. Green.Другият вариант е  и двете имена  да използвате само че без тире.
Виж целия пост
# 2
Виолета.И Александра е много хубаво име,но се среща ПРЕКАЛЕНО често напоследък.
Виж целия пост
# 3
на мен повече ми харесва Алексанра или Алекс.
Виж целия пост
# 4
Аз съм твърдо за Александра!!! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 5
Александра ми харесва повече, но напоследък е прекалено модерно newsm78
Виж целия пост
# 6
 Виолета  Peace
Виж целия пост
# 7
От двете бих избрала- Александра.
Виж целия пост
# 8
От двете по-скоро бих избрала Виолета, тъй като ми е по-женствено.
Виж целия пост
# 9
Под производно от двете имаш предвид в едно име да комбинираш и двете ли?  Като, например, Виолета + Ирина = Виолина?

Е, няма как да стане с твоите две имена.  Освен ако не си готова да кръстиш детето Виоландра, Висандра или Алексета. 

Аз лично хич не обичам измислените имена.

Ако трябва да избирам между Виолета и Александра, ще ми е доста трудно.  Александра ми харесва малко повече, но пък е прекалено често срещано вече.

А, сетих се-- може да се опиташ да ги убедиш, че Ванеса е комбинация на двете имена. Но зависи от роднините ти.  Майка ми така и не успя да убеди дядо ми Марин, че брат ми Мартин е кръстен на него... 
Виж целия пост
# 10

Виолета е хубаво име.  Peace
 
А за име, което да е близко по звуков състав и до Виолета, и до Александър - Витана (от стб. 'витатн' - 'обитавам, пребивавам').
Виталина (лат. 'жизнена'), Авена (лат. 'овесено поле') и производното Ава.
Също Авелина (от мъжкото Авел - евр. 'преходен').


 
Виж целия пост
# 11
Виолета не ми харесва,предпочитам примерно Виолина! Александра е супер!  Peace Нещо между двете,ако харесваш измислени имена:
Алвина
Виалена
Виолена
Валена
Вилена
Вая
...друго не мога да измисля в момента! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Виолета ми харесва повече.  Peace
Виж целия пост
# 13
много сте бързи .Ох много се чудя и накрая незнам .Благодаря ви .Очаквам още постинги ако някой измисли нещо.
Виж целия пост
# 14

и аз

А Вая също е много добро Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия