Записване за 2 група в градина..

  • 948
  • 9
Процедурата същата ли е
Изобщо възможно ли е,пак ли е в същия район или може и в друга градина
Ако някой го е минал този път нека сподели Simple Smile


ПП:не ни приеха тази година,с гледачка сме сега,но определено не желя да е така до предучилищна Naughty
Виж целия пост
# 1
В София всички деца от първа група преминават автоматично във втора и т.н. за да се запише ново дете някое трябва да се откаже. С други думи е много трудно да приемат дете в по-големите групи, но не невъзможно. Предполагам и във Варна нещата седят по същия начин.
Виж целия пост
# 2
олеле Tired
Благодаря
Виж целия пост
# 3
Ние ходим на градина във Варна. Дъщеря ми е вече трета група и всяка година са приемали поне по едно дете в нашата група. А не съм чула някой да се е отказал. Така че не се отчайвай. Най-малкото трябва да пробваш. И то не само в една градина. Успех.
Виж целия пост
# 4
Тази година моя приятелка кандидатства в "системата" за втора група /до сега беше майчинство с бебето/ и я приеха на трето класиране.  В групата /3-та/ на дъщеря ми имаше три напуснали деца. Така че, не се отказвай - продължавай.
Виж целия пост
# 5
Тази година моя приятелка кандидатства в "системата" за втора група /до сега беше майчинство с бебето/ и я приеха на трето класиране.  В групата /3-та/ на дъщеря ми имаше три напуснали деца. Така че, не се отказвай - продължавай.
как на трето,не е ли само едно,къде се проверяват второ и трето класиране ooooh!
Виж целия пост
# 6
Има първо класиране на децата, според желанията и свободните места, има и срок за записване. Някои родители кандидатстват в няколко детски градини и според "бързината", с която са успели да влязат в системата, може да се класират в повече от една градина. И така - има срок за записване - те могат да запишат детето само в една детска градина, т.е. мястото на детето, в градините, които не са предпочели, остава свободно и се прави 2-ро класиране. Тогава пак има срок за записване и ако някой се е "устроил" междувременно или е приет в повече от една ДГ, пак има незаети места  и се прави трето класирани и четвърто има докато се запълнят всички предварително обявени, от директорите, места. Затова се прави списък на приетите деца и списък на не знам колко на брой резерви. Това е за София, може би във Варна няма толкова  много ДГ, но със сигурност има повече от едно класиране. Има и друг начин, благодарение на който ние бяхме приети навремето - бяхме в резертите през цялото време, така и не стигна наш ред за записване и влязохме малко преди Нова Година, на мястото на детенце, което "не успяло да се адаптира", т.е. ревящо през цялото време и родителите го отписали.
Та такива ми ти работи ... Ако не сам била ясна или те интересува нещо - спокойно питай. Желая ти успех.
Виж целия пост
# 7
Пропуснах да кажа, че второ, трето и т.н. се проверяват на същото място, където и първо класиране, т.е. пак в системата. Това ми е инфо от съседката - тя е получила е-мейл от системата с името на градината и срок за записване.
Виж целия пост
# 8
Доколкото знам,процедурата е същата.Пак в началото на годината се подава молба за втора или трета група,няма значение за коя градина ства въпрос.Дали ще е прието детето се разбира юни месец,а детето започва от септември-един вид от началото на "учебната година".Това ни го обясниха в нашата градина.А места може да има от преместени или отказали се деца.Или както в групата на моя син "изключиха" деца,заради фиктивно присъствие,т.е. идвали са само 2-3 седмици от септември до юни.И мисля,че сега има едно ново дете,но не съм съмсем сигурна.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви за разясненията Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия