? за Забавления по време на разходка /и не само/

  • 1 515
  • 20
Здравейте! Ясно е какво правим ние мамите, докато бебоците кротко си спят в количките Laughing. Обаче когато са будни, какво правят вашите деца по време на разходките ви?  С какво ги забавлявате? Кои са любимите им забавления и занимания?  bouquet
Виж целия пост
# 1
Ти пък.. Wink
Любимо занимание - да яде солети и да превзема пространството естествено.

Понякога разглежда листата, тревичките, кученцата, люлее се на люлка, по малко на пързалка, муши се по пейките и проси каквото има за папане:), пипа всички чужди играчки, сваля шапките от главите на момченцата и така. Simple Smile

А когато си е вкъщи обожава да играем на криеница.
Виж целия пост
# 2
Забавленията са различни, според възрастта на детето. Когато беше  на около два-три месеца, вкъщи го вземах при мен на спалнята и му дрънках с шарена дрънклака или му четях книга на глас. На 5-6 месеца вече сам се забавляваше с играчките и вкъщи, и по време на разходка. Сега е на вълна лазене. Навън го оставям на земята и той вършее. Обирам негативи по площадките, че оставям толкова малко дете в мръсотията, но той е щастлив. Днес преследваше едно момиченце, което бягаше от него. Вкъщи го оставям на пода, пия си кафето или си чета, а той си пълзи по пода и хич не иска да се занимавам с него.
Виж целия пост
# 3
то за вкъщи лесно, ама за навън ........ положението е под контрол докато сме в движение или ако случайно е заспала, но будна ли е и да сме седнали на кафе или в парка максимума е 30мин. да кротува или да се заиграе за навързаните по количката играчки и край иглички и боцкат дупето, иска да е права в количката, измъква се както е вързана, като я хвана да "ходи" бързо и омръзва 10мин. все ми се ще да я пусна на земята да щъка на воля, но ........... сега нали стана и студено, а и дрешките си жаля, абе няма угодия  Wink
Виж целия пост
# 4
Какво прави ли?Ами докато се движим ми показва различни предмети,на които аз трябва да назовавам имената.Или пък ги показва,аз питам какво е това и той ми казва.Яде солети по пътя,премята в ръцете си някоя играчка или прави почти успешни опити да ме спъне с търкалцето си.Спрем ли обаче,няма сила,която да го задържи в количката.Носим си кофичка,лопатка,топка и играе с тях.Събират се и други деца и си менкат играчките.Показва ми мравките по стволовете на дърветата...Такива неща.
Виж целия пост
# 5
По - лесно ми е да напиша какво не прави. Не стои на едно място. Непрекъснато е в движение. Ако се движим с количката, непрекъснато показва нещо, което го впечатлява.  Когато спрем, незабавно слиза и започва да се катери, да си играе на детската площадка, но винаги така, че все попадаме в екстремна ситуация.
И от около месец ходим редовно, че и по няколко пъти на ден на гарата, да гледаме влаковете. Като болестно състояние му са тия влакове и вечер ходим да ги изпращаме да спят, че даже и приспивни песнички им пее Laughing.
Виж целия пост
# 6
Здравейте! Ясно е какво правим ние мамите, докато бебоците кротко си спят в количките ...
На мен не ми е ясно.
Кво, всъщност точно правим? Thinking
Перем, готвим и гладим?
Чистиме, обгрижваме милото, или споделяме с бабите?
Споделяме с другите майки кой в колко кво е ял?
....и кога точно и кво е из*кал?
...или просто пием кафета и пушим цигари? Thinking

а може би ни се иска всичко това да го направим едновременно,
а тридесетте минути сън не ни стигат до никъде? Crazy Grinning
Виж целия пост
# 7
Ти пък - аз се кефа на тишината и си почивам, чета списание, пия кафенце, мълча, просто отпускам за тези 30 минути и се надявам да станат поне 40.  Mr. Green Къде ти да говоря за ядене, реване и т.н.
На моето за момента аз съм му любимото занимание.  Whistling
Виж целия пост
# 8
Здравейте! Ясно е какво правим ние мамите, докато бебоците кротко си спят в количките ...
На мен не ми е ясно.
Кво, всъщност точно правим? Thinking
Перем, готвим и гладим?
Чистиме, обгрижваме милото, или споделяме с бабите?
Споделяме с другите майки кой в колко кво е ял?
....и кога точно и кво е из*кал?
...или просто пием кафета и пушим цигари? Thinking

а може би ни се иска всичко това да го направим едновременно,
а тридесетте минути сън не ни стигат до никъде? Crazy Grinning

Аз пък не желая детето ми да спи в количката. За съня си има легло. Количката е предназначена за разходка и придвижване от точка А до точка Б.
Докато се разхождаме малчо изследва света, а аз му помагам - събираме камъчета, пипаме клони на храсти и дървета, радваме се на кучета /внимателно и отстрани/, храним гълъби, играем с други деца...и така нататък според настроението на детето.
Виж целия пост
# 9
При нас е направо.... Crazy
Нашето е много диво.Няма спиране-нито вкъщи,нито вън.
Вкъщи само се чудя какво да му измисля за занимавка.Последните неща,които помагат/за 10мин/ са количка да си вози мечо вътре,макар че е момче.Другото е една ''магическа'' дъска,на коята пише и после трие.
А навън е почти кошмарно...
Направиха ни нови пързалки и люлки в парка.Той не се спира за да си поиграе с кофичката на пясъка,а вместо това само гребе и отива да го слага на пързалката отдолу... ooooh!И се въртим в кръг-той отива,аз го дърпам,защото редовно някоя културна кака го бута като се пързаля.
Само това правим ние.На мама обувките като се приберем са по-пълни с пясък от неговите... Laughing
Виж целия пост
# 10
Докато сме навън, Калина най-вече ходи и си събира камъчета от земята, които стиска здраво в шепичка и не пуска дори когато се приберем и се опитам да и измия ръцете.
Последните дни тренираме излизане без количка и се опитвам да я уча да върви в определена от мен посока, в резултат на което се научи, като ме види да тръгвам на някъде, да хуква със смях в противоположната посока. Поне се забавлява да се гоним.
Обича много да се люлее на люлки, да се пуска по пързалки, да се катери по стълби, да рови в пясъка, да взима камиончетата на момченцата  Laughing
Виж целия пост
# 11
При нас беше горе долу както го е описала reme. За последен път на кафе седнах със синковеца, когато беше на 6 месеца. Не искаше да седи мирен в количката. Спусках я в легнало положение и му откачх коланите. Той се въртеше, сядаше, изправяше се прав и подскачаше като се държеше за сенника. Аз пък си държах ръцете отстрани, да го хвана ако тръгне да пада от количката. Когато започна да се изправя на 7 месеца, го изкарах от количката. Беше най-малкото пълзящо бебе по площадката и в тревата. Ходеше, като се държеше по пейките. За мен варианта да си пълзи толкова малък по земята беше по-добър от опасността да се изльоска от количката. Хем се радвах, че е толкова палав, хем и малко завиждах на майките, чиито деца на неговата възраст си стояха кротко по количките, без да беснеят.
Виж целия пост
# 12
След като проходи, вече беше невъзможно да я задържа в количката. Тогава на помощ дойде едно търкало с дръжка и с него обикаляше парка до безкрайност. Носила съм и кукленска количка и кофички и лопатки. В нашия парк имаше бебешка пързалка и там се качваше /разбира се подкрепяна от мен/ и се спускаше десетки пъти подред.
Виж целия пост
# 13
Като искахме да седнем на кафенце, първо се зареждахме с пуканки и солети. Като попорастна - книжки разни, ама по едно време нищо не вършеше работа. Измъкваше се от количката и наставаше гонитба. А приятното кафе се превръщаше в върховен стрес!
Виж целия пост
# 14
Хич не я мисля, чудесно се забавлява, или тича из парка като луда, или е на количките, или в пясъчника.
По-скоро се чудя аз с какво да се забавлявам, докато тя щурее.
Особено ако има деца, въобще забравя, че съществувам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия