препоръчайте ми начални учители от първи клас от 81 соу,,Виктор Юго''

  • 31 503
  • 39
Мили майки,препоръчайте ми добри начални учители от 81 училище''Виктор Юго'' в Младост 3,защото през септември 2009год. моето дете ще бъде 1 ви клас и смятам да го запиша там,а не познавам нито един учител.
Виж целия пост
# 1
бих ти препоръчала да обмислиш избора си на училище. Ето ти малко повече  информация   по темата.
Виж целия пост
# 2
Здравейте,

И мен също ме интересува информация  и препоръка за учшители в 81-во СОУ за учебната 2009/2010 г. По-конкретно дали ще има паралелка с изучаване на немски език? И дали вече е време за записване или още е раничко?

Виж целия пост
# 3
Здравейте,
И мен също ме интересува информация  и препоръка за учшители в 81-во СОУ за учебната 2009/2010 г. По-конкретно дали ще има паралелка с изучаване на немски език? И дали вече е време за записване или още е раничко?

Евита, големият ми син учи там от 1-ви до 4-ти клас и беше в единствената немска паралелка. Тази година малкия трябваше да е в първи клас и лично за себе си бях решила, че няма да учи в 81-во по ред причини.
Както и да е понеже училището е до нас отидох за всеки случай да подам молба и също така исках да учи в немска паралелка. Зам.Директорката ми заяви, че съм първата  Shocked с входящ номер 160, която иска детето и да изучава немски и че най-вероятно няма да има немска паралелка. Не че това е било решаващо за избора ми на училище, но и това е много показателно - едно училище обявяващо себе си за езиково не може да не попълни поне немска паралелка, а защо не и френска - навремето е стартирало като френско училище!
За сравнение ще ти кажа, че в 125-то, където записах малкия има руска паралелка - защото това е традиция в училището!
Има и още нещо доста важно. Немския го преподава много добра преподавателка с подход към децата и специалист по езиково обучение - тази година при записването чух, че английския щели да го преподават госпожите !!!! Колко е верно не зная, но като си спомня класната на големия - направо акъла ми не побира как точно ще преподава английски?! #Crazy и какъв ще е смисъла от това преподаване?!
Иначе записването започва някъде - април, май - сега е доста рано, но надали ще те върнат ако отидеш да подадеш молба.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговора ти, Лени Simple Smile
Имаш предвид, че учителката преподаващата немски с подход към децата е от 125 училище ли? Защото така или иначе аз ще я карам на училище и дали ще е 81-во или 125 - май няма значение - поне от гледна точка на разстоянието.
Знам, че за Младост дилемата е между тези училища ... но имам сериозно изискване първия език да е немски, дори се чудя, дали да не я запиша още сега - година преди това - някъде, но не знам къде  Sad или пък да започна аз да я уча лека-полека...
Иначе следя темите ви за училищата и занималните и събирам инфо - дочух и за добър вариант на занимални в 125 СОУ.
Доволна ли си засега от избора ти на 125-то - макар и да е минал само половин месец  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Евита в случая похвалата беше към учителката по немски от 81-во. Единствената свестна преподавателка на сина ми до 4-ти клас.
Иначе като цяло за месец впечатленията ми от 125-то са повече от добри и честно казано се ядосвам на себе си как по-рано не съм проучила въпроса и не преместих големия си син още след 2-ри клас в 125-то. Несравними са просто двете училища.
В 125-то ние сме в единствената немска паралелка, предполагам че и догодина ще има такава. Синът ми отиде в първи клас след сериозна подготовка от предучилищната с немски и сега за сега не мога да кажа какво е нивото на немския в 125-то, тъй като това което децата там сега учат синът ми вече го е минал в предучилищната, но чух много добри отзиви за преподавателката им по немски.
Моя съвет е да обиколиш и двете училища, виж директорите поговори с тях, поогледай се - мисля, че решението ще си дойде от само себе си  Peace.
Виж целия пост
# 6
Лени, мисля че информацията ти за 81 е доста остаряла. От няколко години училището има нов директор и нещата са по-различни от това което ти описваш. Материалната база е доста добра, реда и дисциплината са на високо ниво /поне в начален курс, за по-горните класове не мога да кажа нищо/. В общи линии аз съм доволна от това училище.
Виж целия пост
# 7
m123654 може би не си чела много внимателно, но информацията ми за 81-во съвсем не е остаряла. Големият ми син завърши там 4-ти клас през юни миналата година. Отделно за базата, освен сменените дограми и асфалтирания на ново двор / в който махнаха пейките, за разкош/ не виждам какво се е подобрило. Въпреки, че от юни миналата година нямам ученик там синовете ми продължават да посещават школата по карате в училището, както и школата по ски - които са едно от малкото хубави неща там!
Новия директор с нищо не промени порядките и отношенията в училището.
Когато ходих да взимам документите за преместване на сина ми в друго училище, големите ученици все още бяха на училище - в коридорите цареше същия безпорядък от гонещи се и крещящи деца, не видях никаква промяна в дисциплината.
Поддържам прекрасни отношения с родителите на децата от класа на сина ми и да ти кажа никой не е споделил някакви нови и положителни промени, напротив повечето чакат с 4 очи 7-ми клас, за да намерят ново място.
Иначе се радвам, че ти си доволна от училището - просто изтъквам всички минуси, които на пръв поглед трудно могат да бъдат видяни и за които и на мен ми трябваше известно време, за да се ориентирам. Пожелавам успех на всички, които пожелаят да учат там.
Виж целия пост
# 8
Много съжалявам, че чак сега отговарям, но ако детето ще бъде сега наесен първи клас не е късно да си дам мнението. От собствен опит ще бъде.Добре преценете дали да бъде това училище.От 81 ми се наложи да местя сина си посред учебна година.Той се учи нормално и има добри оценки ,но в друго училище.В 81 учитилите си избират по 2-3 любимци и работят с тях.Това важеше не само за класната на съна ми.Ще кажа още,че от 2 клас най-късно по тази причина повечето деца вече вземат платени уроци.Как да е доволен човек #2gunfire
Виж целия пост
# 9
Може би късно видях темата,но се надявам отговора ми да послужи на някого в бъдеще.81-во е едно невероятно училище,с много добре подготвени кадри.Препоръчвам  Ви Вяра Крумова-тя сега води 4-ти клас-т.е. догодина ще води първокласници.Нейните ученици(между които и дъщеря ми,на която съм длъжница да отделям време ) се представят успешно на всички регионални състезания(можете да погледнете резултатите в сайта на СБНУ).
Аз самата съм възпитаничка на 81, и мога да кажа, че през годините ни най-малко не е свалено нивото на обучение...
Виж целия пост
# 10
Аз самата съм учила в 81во, както и сестра ми за начален учител бех ви препоръчала да не избирате Вяра Крумова. ПРекалено строга е в амбицията си да емат респект от нея ги плаши и в крайна сметка резултата е нулев, защота ако очаквате да видите усмивка на лицето и трябва да се чаката доста. А за децата усмивките в лицата на учителите са важни. Иначе за самоно училище мога да кажа само добри думи. Естествено както на всякъде има и добри и лоши учители но базата е прекрасна: огромен салон, голяма актова зала където децата да се изявяват, фитнес, голям двор с много дърва и цветя където през хубавите месеци може да се излиза да се рисува наван, голям стол, тенис игрище, СОТ, който освен базата на училището наглежда и учениците, футболно и баскетболно игрище. В блризост има пица на парче, дюнер, хот-дог,хамбургери и още много вкусотиики с който децата могат да се нахранят, освен ако не искат да ядат в училището. И всички майки са спокойни защото децата не са гладни а и ни пресичат улица. Освен това си има и волейболен отбор а вече се провеждат и занимания по айробика.Естествено всеки има право на мнение но учителите от който голяма част още са си там са ми дали безкрайно много. Да училището не е добро зца ученици над 7ми клас, според мен но за основно е невероятно. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
slu4aino popadnah na foruma i po specialno na temata.Az sum 7-mi klas,no smqtam 4e moeto mnenie kato 4ovek koito e bil vutre v ne6tata dosta pove4e ot roditelite ne e bez zna4enie!U4ih tam do 5-ti klas.Ot 1 do 4-ti klas klasna mi be6e Magdalena Tim4eva,prepodavatelka koqto naistina vur6i rabotata si s lubov i nai-vajnoto-nikoga ne dopuska6e intrigi i kavgi-starae6e se da ni obedinqva.Kogato doide 5-ti klas vsi4ko na koeto ni be6e vuspitala propadna zaradi novata ni klasna.1-vo 4e se vidq na kakvo vuspitavat roditelite decata si,a i osven tova uvajaemata gospoja Dimitrina Atanasova si me be6e naro4ila dosta o4ebiino.Ne go kazvam za6toto mi e pisala lo6a ocenka nqkoga,a zaradi samoto i povedenie.To4no tq mi pi6e6e samo 2-ki,vinagi se otnasq6e kum men s prenebrejenie i edin den az i edno drugo momi4e se skarahme.Slu4i se taka 4e vuprosa stigna do klasnata.Tq dori ne se opita da pogovori s nas,a direktno mi zaqvi 4e APSOLUTNO vsi4ki raspravii i kavgi idvat ot men!No predi da zapo4ne 4asa i u4itelkata da vleze v staqta az se obadih na mama i i kazah kakvo se e slu4ilo.Tq be6e do6la v u4ili6te.Sled tova se okaza 4e e oti6la pri psiholo6kata,a sled kraq na 4asa mi s Atanasova,samata tq nahlula v kabineta na psiholo6kata za da i suop6to kolko problemno dete sum i se iznenadala kato vidqla maika mi.Sled nqkolko dni az prosto se premestih v 144-to i moga da kaja 4e sega ne6tata sa mnogo po dobre i po spokoino.Samata az sum nov 4ovek.Nqmam tova naprejenie i vsi4ko ostanalo.Zatova suvetvam:ne susipvai psihikata i nervite na deteto si kato go zapi6e6 tam.
Виж целия пост
# 12
81 е едно много добро училище!Учителите са на високо ниво!Има дисциплина и то огромна!Набляга се на ученето езиково училище с английски немски руски и френски език има добра спорта база и като цяло е ремонтирано предлагат се много спортова е въобще като цяло е страхотно аз учех там до 7ми клас и сега съжелявам че се преместих и учителите са много добри и тези по езиците и тези по останалите предмети
Виж целия пост
# 13
и сега съжелявам че се преместих и учителите са много добри и тези по езиците и тези по останалите предмети

не знам за езиците, но гледам и на български не си научен/а  Thinking

Иначе г-жа Борисова сега ще поеме един от 1-вите класове. Препоръчвам я.
Виж целия пост
# 14
slu4aino popadnah na foruma i po specialno na temata.Az sum 7-mi klas,no smqtam 4e moeto mnenie kato 4ovek koito e bil vutre v ne6tata dosta pove4e ot roditelite ne e bez zna4enie!U4ih tam do 5-ti klas.Ot 1 do 4-ti klas klasna mi be6e Magdalena Tim4eva,prepodavatelka koqto.zaqvi 4e APSOLUTNO vsi4ki raspravii i kavgi idvat ot men!No predi da zapo4ne 4asa i u4itelkata da vleze v staqta az se obadih na mama i i kazah kakvo se e slu4ilo.Tq be6e do6la v u4ili6te.Sled tova se okaza 4e e oti6la pri psiholo6kata,a sled kraq na 4asa mi s Atanasova,samata tq nahlula v kabineta na psiholo6kata za da i suop6to kolko problemno dete sum i se iznenadala kato vidqla maika mi.Sled nqkolko dni az prosto se premestih v 144-to i moga da kaja 4e sega ne6tata sa mnogo po dobre i po spokoino.Samata az sum nov 4ovek.Nqmam tova naprejenie i vsi4ko ostanalo.Zatova suvetvam:ne susipvai psihikata i nervite na deteto si kato go zapi6e6 tam.
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия