увеличени лимфни възли при бебе на 1 месец

  • 4 539
  • 9
някой сблъсквал ли се е с този проблем.Притеснена съм. Cry
Виж целия пост
# 1
заведи го на лекар!!!!
може да е всичко - от настинка до такова заболяване - аз като дете изкарах 2 седмици в болница!
непременно доктор и то веднага
Виж целия пост
# 2
Tumbelina, сигурно вече сте ходили на преглед, какво ви казаха? Дано да му няма нищо на мъничето Hug
Виж целия пост
# 3
[Здравей.Моят син Даниел след 3-тата ДТК ваксина му се подуха лимфните възли ,само че на тила.За сега посетихме педиатъра 2 пъти по този проблем и тя е на мнение ,че след като не надвишава 2 см. подутината не е опасно.Всъщност не се знаело точно дали е пт ваксината,но аз ги напипах тогава.Някои деца имали подути възли и това можело да продължи дълго време.
Най -добре се консултирай с педиатър.
Виж целия пост
# 4
Най -добре я заведи на хематолог.На моята дъщеря,която е на 1 година често и се потдуваха и бях много притеснена,но се оказа,че няма нищо.Било нормално при бебета и деца.При най-лека настинка могат да се потдуят и спадат след 1-2 месеца.Къде по-точно са и увеличени възлите?
Виж целия пост
# 5
Моят син има топченца на лимфните възли, едното е почти колкото грахово зърно. Открих ги когато беше на месец - тогава педиатърката каза, че е нормално  че ще си изчезнат. Все още си ги има, все същите. Осведомих и тукашния лекар, направиха изследвания на кръвта и казаха, че всичко е наред, но да ги наблюдавам, ако растат тогава е опасно. Казаха ми, че при някои деца изчезвали чак към пубертета.
Виж целия пост
# 6
тези на тила са  и зад ушичките са мънички а този на шията е около 1 сантиметър.Благодаря ви за отговорите.
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай,а я заведи на хематолог и с изследване на пълна кръвна картина и натривки ще се разбере дали има причина за притеснения.Кръв им взимат от пръстчето,а те дори не усещат какво става.Моята дъщеря беше на 3 месеца,когато й се появиха лимфни възли почти на всички възможни места,а се оказа,че е лек вирус,но имунната система при бебетата реагира по друг начин,не е като нашата и при най-малкия проблем може да се появят и да си стоят така с години.Споко не се шашкай,а я заведи на лекар,за да се успокоиш.УСПЕХ Wink
Виж целия пост
# 8
И на нас са ни увеличени леко на тила още от когато беше на 2 месеца. Не е боледувал и според педиатърката няма нищо страшно ,ще изчезнат. Тъй като врътлето било слабичко и мускулитеи лимфните възли  се напипвали . На баткото си спомням  ,че много  време бяха така леко надути ( може би до към 1 годинка). Аз се успокох засега ,.но ще ги наблюдавам ( за мое успокоение)!
Виж целия пост
# 9
Да и аз знам,че е лошо,когато започнат да растат и да се увеличават,но ако не надвишават 2 см няма страшно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия