Ще се ваксинирате ли срещу хепатит?

  • 2 484
  • 23
Темата ми хрумна, защото аз доста отдавна съм ваксинирала и мен и цялото семейство (срещу А и В)- като почнем от сина ми, но последните дни с увеличените опасности от зарази, много мои познати започнаха да ме питат къде и как може да се ваксинират, като че ли става въпрос за много уникални ваксини #Crazy, а ги има във всяка аптека.

Честно казано се очудих, че толкова малко хора знаят, че само децата родени след 1992г в БГ са ваксинирани и то само срещу хепатит В, а опасността от хепатит А в момента е повсеместна.

Та реших да Ви попитам за Вашето мнение по въпроса. Ще защитите ли семейството си от хепатити?
Виж целия пост
# 1
ох...не е лоша идея............
започвам сериозно да се замислям.......
Виж целия пост
# 2
Преди седмица приключи ваксинирането на съпруга ми срещу Хепатит А и В! Аз още не съм се ваксинирала заради кърменето, но определено мисля да го направя!
Виж целия пост
# 3
Аз съм ваксинирана срещу В (съпругът ми е носител на В,така че беше абсолютно наложително) и отдавна планираме да ваксинираме поне баткото срещу А,защото таткото ни изкара А много тежко и сме здраво наплашени.Преди време,когато питахме в центъра за ваксинации към ХЕИ,ни бяха казали,че е най-добре ваксината срещу А да я правим след 5-годишната му възраст (заради това,че през първите 2г организмът получава прекалено много ваксини и казаха,че е по-добре да мине известно време след тях,за да може да си изгради добър имунен отговор).Но настоящата ситуация е добър повод да пристъпим най-сетне към действие Grinning
Виж целия пост
# 4
hebra има датски ваксини за хепатит А, които са си направени за дечица над 1г, а втората доза се поставя 6 до 12 месеца след първата, така че не се притеснявай. Аз сложих насина ми първата доза преди да тръгне на ясла беше на 1г и 10 м и педиатърката горещо ме посъветва да не го отлагам.
Виж целия пост
# 5
Таткото скоро направи първата ваксина, а предстоят още 2! Той доста пътува и затова е задължително!!! Малкият не е ваксиниран срещу хепатит А, но и това ще мнаправим! Аз като спра да кърмя, че се боцна, че без мен накъде  Wink Мисля си че проблемът е по-скоро финансов, защото всеки прием е около 50 лв, т.е. 150 на човек. Всеки може да си направи сметка, колко ще излезе за семейството му! Във всеки случай ще е по-евтино, отколкото ако се разболее!
Виж целия пост
# 6
Във всеки случай ще е по-евтино, отколкото ако се разболее!

Абсолютно съм съгласна! Ние и двамата сме ваксинирани срещу хепатит В, основно, защото сестра ми е носител. Отдавна мисля да се ваксинираме и срещу А, но все не стигаме до там. Но сега с тези плъзнали зарази, определено трябва да го направим най-накрая. А за децата мисля, че е задължително да се направи, защото те все пак играят навън, въргалят се, пипат най-малкото пясъка в пясъчника, и дори и да ги гледате, предполагам се случва да си пъхнат ръчичките в устата.
Виж целия пост
# 7
...и дори и да ги гледате, предполагам се случва да си пъхнат ръчичките в устата.

Божееее!!! Гледаш или не, всичко е в устата!!! Да ги пази Господ, щото аз ако изям толкова боклук, сигурно досега щях да съм се гътнала!!!
Виж целия пост
# 8
Отдавна ми се ще да се ваксинираме с татито.Някой да знае колко струват комбинираните ваксини за възрастни?
А тези детски ваксини за хепатит А,не са ли задължителни?
Виж целия пост
# 9
Някой да знае колко струват комбинираните ваксини за възрастни?


Около 150 лв. На 3 приема са, всеки от които е около 50 лв. Май точната цена беше 56 лв.
Виж целия пост
# 10
Комбинирана ваксина е 55-60 лв на доза, но се поставят както и хепатит В на 0-1-6 месец, с две думи ако за шекстте месеца човек отделя по едно левче ги е събрал парите.

Детската ваксина пак на ГлаксоСмитКлайн е Хаврикс и струва около 40лв дозата, но са две дози и втората се поставя 6 до 12 месеца след втората.

Има и един безплатен телефон за информация относно превенция на хепатита 0800 111 55- там ще ви посъветват и за адреси на близки аптеки за всеки град в БГ.
Виж целия пост
# 11
Тази ваксина за хепатита, не е ли задължителна за децата ни? Или е препоръчителна само? Не се ли полага така, както се полага тази за морбили, примерно...?
Виж целия пост
# 12
Задължителната е за хепатит В - не за А.А за съжаление точно А е $болестта на мръсните ръце$ Sad
Виж целия пост
# 13
Някой да знае колко струват комбинираните ваксини за възрастни?


Около 150 лв. На 3 приема са, всеки от които е около 50 лв. Май точната цена беше 56 лв.


54 - това според данни от миналата седмица ,когато мъжът ми си постави последната доза! Като става въпрос за комбинираната ваксина Хепатит А и В!
Виж целия пост
# 14
Значи последна информация (по Фармател) - Хаврикс я няма,предложиха ми А-ваксим,на цена 54лв - колкото-толкова,взех я,щото шубето е голям страх GrinningПък така и така утре ще водя малкото за поредната му ДТК (Инфанрикс),поне и на голямото да направят да знам,че сме приключили.А че джоба ми олекна с 84лв за тез красоти...почти ще повярвам за глобалната печалбарска политика около ваксините Rolling Eyes Но както мъжа ми казва - ако можех да дам 100-тина лв и да си спестя трите седмици на системи в болница,щях да го направя на секундата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия