Донорство на органи след смъртта

  • 4 715
  • 55
Имате ли в здравния си картон отметка, че сте съгласни да дарите органите си след вашата смърт ако са здрави. Казали ли сте на близките си, че сте съгласни да дарите органи за трансплантация. Изобщо бихте ли си дарили органите след смъртта ви за да спасят друг човешки живот.
Виж целия пост
# 1
Нямам отметка Embarassed, но съм категорично съгласна органите ми да бъдат дарени.Мисля, че по-удачен вариант е да трябва да се слага отметка, ако не си съгласен.Всъщност сега се замислям дали по-близките ми са наясно, че съм съгласна да даря органите си.Смятам още днес да повдигна този въпрос.Човек никога не знае кога ще го призоват горе, а какво по-хубаво да дариш живот чрез смъртта си.
Виж целия пост
# 2
Не знам дали съм направила отметка в здравния си картон, трябва да проверя. Но съм казала на всички роднини и близки, че държа, ако нещо ми се случи, органите ми да бъдат предоставени за трансплантация.
Виж целия пост
# 3
Да,бих си ги дарила.За какво са ми след като умра.По добре да спася нечий живот.
Виж целия пост
# 4
Съгласието ми е отразено в шофьорската ми карта.
Виж целия пост
# 5
Имам отметка и съм я маркирала.
Така и така ще се мре, поне да помогнем на друг.
Виж целия пост
# 6
Нямам отметка в картона, него не го ползвам от доста години.
Но на мъж ми съм казала, че бих желала да стана донор, ако така се развият нещата...
Понеже няколко пъти променяха закона - сега къде трябва да запишеш съгласие или несъгласие за донорство?
Виж целия пост
# 7
Не бих искала да имам отметка никъде, прекалено съм параноична. Crazy
Ако близките могат да решават, в такъв случай, да се съгласяват, нямам против по принцип, просто не искам да е упоменато никъде.
Виж целия пост
# 8
Не съм го отбелязала никъде, но с мъжа ми сме говорили потози въпрос и сме се уверили един друг, че ако сме годни да помагаме, след като гушнем букета, ще го направим. Катастрофа ли е единствения вариант, при който органите биха били годни?  newsm78
Иначе аз същосмятам, че отметка би трябвало да има, ако не си съгласен, а обратното да се подразбира.
Виж целия пост
# 9
Никъде не съм отмятала , но близките ми зная че бих била щастлива , ако мога да помогна на някой.
Виж целия пост
# 10
Нямам никъде отметка, но близките ми знаят, че бих предпочета да помогна за спасяването на друг живот, ако моя си отива.
Виж целия пост
# 11
То не стана ли обратното - декларираш несъгласие, не съгласие?
Виж целия пост
# 12
Ще повторя част от постовете до тук, но и в моят картон не е отбелязано съгласие.
При разговори с близките ми на тази тема, съм споделила съгласие да стана донор на органи след смъртта си.
На мен за какво ще са ми вече..? Току виж съм спасила нечий живот.
Виж целия пост
# 13
 Вече се декларира несъгласие за донорството така, че нямам отметка. Отдавна съм заявила желание, ако остане нещо читаво от мен, друг да го ползва.
Виж целия пост
# 14
Нямам отметка. И здравна книжка нямам (то пък кой ли ще се юрне да ми търси здравната книжка ако нещо се случи с мен  и има ли отметка или няма аджеба).
Неофициално съм декларирала пред близките си, че искам да съм "трупен донор".
Приемливо би било според мен това съгласие да се декларира на шофьорската книжка или личата карта примерно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия