За кърменето на поискване

  • 1 310
  • 23
Кърмя малката (на 2 месеца) уж на поискване. Когато излезем на разходка обаче тя заспива и може да спи непробудно в продължение на 5-6 часа. Не знам какво да правя в такъв случай, да я будя ли за кърмене или да чакам сама да се събуди (обикновено чак когато се приберем вкъщи). Притеснявам се, че като прави такива големи паузи ще ми намалее кърмата, а вечер като сме вкъщи и иска да суче по-често няма да имам достатъчно...
Виж целия пост
# 1
Щом спи значи нее гладна. Това е идеята на кърменето на поискване, дадаваш, когато детето иска. Ако е гладна ще се събуди, а и е мъничка още. Сега става студено, надали ще правите толкова дълги разходки Grinning Успех Hug
Виж целия пост
# 2
Ели и моята е така, но това не ме притеснява. щом пълни пампите и спи с вдигнати ръчички, значи всичко е ок.  Hug
Виж целия пост
# 3
Ами за мен е напълно нормално едно двумесечно кърмаче да прави пауза от 5-6 часа. При нас това е през нощта, след последното кърмене към 21 ч. Нормално е също вечер да иска да яде по-често. Ние вчера от 16 до 21 ч. имахме 5 кърмения  Laughing Производството вече се е ругилирало спрямо ритъма на детето. Ти в тези 5-6 часа усещаш ли да ти се препълват гърдите?
Виж целия пост
# 4
Нормално е
Щом не плаче а си спинка сладко не я буди Hug
Виж целия пост
# 5
Ние уж вече сме си създали някакъв режим на кърмене, който варира м/у 2.30ч. и 3 - 3.30 ч., но в последните няколко дена започна да иска да хапва на 2ч. Незнам на какво се далжи това newsm78. Ако все пак се случи да спинка повече време/2.30 - 3ч./, усещам, че гърдите ми се пълнят много.
Виж целия пост
# 6
През нощта и тя прави 5-6 часа паузи, но се притеснявам, че при такива и през деня ще ми намалее кърмата. Това не е установен режим - в дните, когато повече сме навън е така, ако сме си вкъщи се храни през 2-3 часа и всъщност не мога да кажа че производството се е регулирало.  Когато спи не ми се напрягат гърдите много, но усещам към 3-тия час как слиза млякото. Явно ще трябва да компенсирам с повече кърмения вечер.
Виж целия пост
# 7
Според мен точно това, че не ти се напрягат гърдите много е показателя, че се е регулирало производството спрямо нуждите на детето. И при мен някъде на 2,5-3 часа се усеща слизането на млякото, а наистина дискомфортно ми става след 4-5 часа.

Цвети-Ети, направили сте три месеца - сега започва поредната "криза на растежа" - вероятно с това е свързано по-честото сукане. В библиотеката има повече за тези кризи, кога са, колко продължават, какви са промените и пр.
Виж целия пост
# 8
Elika,не се притеснявай изобщо!От самото начало сме на поискване и нямаме никакъв режим-прави всевъзможни интервали.Понякога е спала по 6-7 часа и гърдите ми са ставали  bombs понякога имам чувството че целия ден е закачена за мен,няма мърдане от гърдата  #Crazy но няма страшно.Млякото не намалява!!!Ивайла спи като пън и вечер вече не се буди,смятай аз как съм сутринта...Пия по 3 литра течности на ден  Laughing
Успокой се и се хранете когато и както иска малкото човече   newsm10 То си знае най-добре!
Виж целия пост
# 9
Синът ми през нощта още от раждането си прави интервали от около 6 часа сън без да се буди и плаче. Изобщо не се притеснявам, когато огладнее, ще се събуди и ще яде. Батко му беше същият, а аз се радвам - да не съм луда, че да будя блажено спящо бебе. По същия начин е и в количката по време на разходка - спане по 3-4 часа непробудно. Като се приберем, давам манджата  Sunglasses. Нямам проблеми с гърдите, а малкият наддава много добре. Баткото и той качваше по над кило на месец, въпреки тези големи паузи между някои кърмения. Имаше и още нещо хубаво - Виктор спря да се буди за нощно кърмене преди да навърши 2 месеца. Спеше си добре по цяла нощ. Може би в резултат на това, че никога не съм го будила за да яде.
Виж целия пост
# 10
Един стар доктор казал на майка ми: "Най-глупаво е да събудиш бебе, за да го храниш, сънят е здраве, ако е гладно, ще се събуди!" И аз така си спях по цяла нощ  Wink
Виж целия пост
# 11
Кърмя на поискване от раждането и нямаме проблеми. Понякога суче през интервал от 2 часа, друг път през 3, понякога се е случвало и 4 часа да спи и да не иска да яде. Щом наддава и увеличава ръста, значи всичко е ок!Аз се притеснявах, че си цоква 5 минутки и пуска, после почва да си играе с гърдата, но моя приятелка, която кърми от година и половина ме успокои, че бебето само си орегулира приема и явно за 5 минутки успява да пресуши доста от млякото в гърдата....Така по 5 минутки, по 5 минутки и накрая за денонощието се събира необходимото количество прием! Peace
Виж целия пост
# 12
Meg1     bouquet Мерси, ще прегледам. 
Виж целия пост
# 13
Един стар доктор казал на майка ми: "Най-глупаво е да събудиш бебе, за да го храниш, сънят е здраве, ако е гладно, ще се събуди!" И аз така си спях по цяла нощ  Wink 


Само да вметна, че по горепосочената причина дъщеря ми не наддаде нито грам в първите си седмици. И аз се доверих на притчите, че гладно бебе не спи и чааааках ли, чаках да се събуди /през 3-4 часа, понякога и повече/... В средата на втория месец мисля че беше, се наложи да я будя насила и храня на всеки два часа денонощно, та тогава започна и наддаването.
Виж целия пост
# 14
Аз също никога не съм будила малките  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия